Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Sok ember, hogyan tud kevés...

Sok ember, hogyan tud kevés nyelvtudással külföldön dolgozni?

Figyelt kérdés

A kevés alatt nem olyan szintre gondolok, hogy csak a jat meg a neint tudja.

Hanem, egyszerűen nem folyékonyan beszélnek csak "pötyögnek",makognak.


Több ilyen ismerősöm is van.

Az egyikük postás az osztrák állami postánál.Azért, oda sem árt némi nyelvtudás.


Egy másikuk logisztikus.Ő azt mondja, sokszor felét nem érti, amit telefonban beszélnek, mindig azt mondja "küldjön el egy e-mailt erről".Az E-mailből pedig kihámozza a lényeget.


Olyan is, aki eladó egy butikban, ő is csak betanult szavakat, szókapcsolatokat.De, folyékonyan, neki sem megy.


Ha egy adott témáról, mondjuk politikáról,környezetvédelemről kellene beszélgetni, egyiküknek sem menne.


Az egyik volt osztálytársam pedig csapos.Ő általánosban tanult csak németet.De, azt mondta, sokat nyaralt Ausztriában, betévedt kocsmákba is és "ráragadt" valami.


Nyelvvizsgája csak a logisztikusnak van, de az is csak B1-es.


Én középfokú B2-re edzek, tanulom.De, a német nyelv nem egyszerű.Sokszor nagyon logikus, sokszor viszont minden logikának ellent mond.

Ezért nem értem, hogy hogyan tudtak minimum középfokú kommunikációs szintű nyelvtudás nélkül kint dolgozni.


Talpraesettség,szerencse?Az osztrák munkavállalók rendesek?Vagy, mi?



2016. szept. 11. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Közel sem kell folyèkony nyelvtudás. Ha érted a nagyobb részét, meg tudsz alap dolgokròl kommunikàlni, az elèg a legtöbb helyen. Irodàban dolgoztam, közel nem vagyok kitűnő, amit kell, annyit tudok.
2016. szept. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meg ahogy te is írod, talpraesettség is kell. Én pl teljesen összezavarodok meg leblokkolok, ha a felét se értem, sokakat meg tökre nem zavar, és folytatják a makogást.

Az meg, hogy nem lehetne velük politikáról meg környezetvédelemről beszélgetni... hallod velem utóbbiról magyarul se, pedig magyarul folyékonyan beszélek és még helyesen is.

2016. szept. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én testvérem, régen kevés német nyelvtudással(ált.isk.tanulta) ment ki német országban dolgozni.Magától tanulta meg(nem segítette senki német nyelvtanulásban) német nyelvet.Folyékonyan beszél németül PL:telefonban németül beszél.


Régen egyszer mondta testvérem hogy német nyelvben van 3 fajta német nyelv.

2016. szept. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!