Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek is gáz, hogy...

Szerintetek is gáz, hogy sokszor diplomával is nehéz állást találni, illetve sokszor alig akarnak megfizetni?

Figyelt kérdés

Én egészen színvonalas gimnáziumban végeztem.

A múltkor tartottunk egy találkozót, ki mit csinált...stb


Sokan mentek műszaki,gazdasági egyetemre.

Viszont, sokan mérnöki végzettséggel is alig kapnak munkát, ha meg igen, akkor szar fizetéssel.

Nettó 200 alatti fizetés nem fizetés egy diplomásnak.Különösen egy mérnöknek vagy gazdasági szakembernek.


Van köztük környezetmérnök, élelmiszermérnök, környezetmérnök, közgazdász is.


A közlekedésmérnök a MÁV-nál dolgozik.A fizetés rossz, megőrjíti a szervezetlenség és a múltszázadi metódusok.Előrelépési lehetőség meg szinte nincs.


Az élelmiszermérnök meg területi képviselő lett.


Nekem az volt a szerencsém, hogy egyetem alatt találtam állást és levelezőn fejeztem be.Nem sokkal a diploma után kaptam egy normális pozíciót.



Az egyéb társadalomtudományi,művészeti hasonló diplomákról ne is beszéljünk.Sajnos ők még rosszabb helyzetben vannak.

Ausztriában azért, nem ennyire rossz a helyzet.Művészeti, társadalomtudományi diplomával is ellehet helyezni.

Egy műszaki,gazdasági diplomával meg szinte könyörögnek, hogy dolgozz náluk.



Magyarországon van munka, Dunát lehetne rekeszteni a betanított összeszerelő munkakörökből.Az embereknek,főleg a korombeli fiataloknak nincs igényük és gyomruk ilyen munkaköröket betölteni.Teljesen jogosan.

Rossz fizetés, rossz munka, megerőltető fizikailag...stb.Aki teheti menekül az ilyen helyekről.


2016. szept. 24. 10:38
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

nem lenne ezzel semmi baj, ha közben nem nyomatnák azt, hogy munkaerőhiány van, meg hiányszakmák 100ai. Aztán aki elvégez egy hiányszakmát, mint pl hegesztő, villanyszerelő.. az ugyanott lesz, hogy mehet multihoz minimálbérért "villanyt szerelni", ami annyit takar, hogy a zöld vezetéket beköti a zöld csatlakozóba, a kéket meg a kékbe... magyarán köze nincs a villanyszereléshez. Természetesen mindezt 3 műszakban!


Én is gondoltam, hogy levelezőn neki ugrok egy mérnökinek.. aztán megnéztem az álláslehetőségeket. 90%uk aki megjelöli a mérnöki végzettséget mint követelményt, az nem mérnököt keres, hanem értékesítőt. Ki a fene akar értékesíteni mérnökként???

2016. szept. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem rájuk van szükség.

Sokan nem akarnak már szakmát tanulni.

Mindenki diplomát akar.

Te is írod, hogy nincs gyomruk a nem "menő" fizikai munkához.

Sok diplomás igazából semmihez sem ért. Ez nem a diplomások leszólása. Én is így éreztem magam, amikor megkaptam a diplomámat. Úgy éreztem, hogy ettől még egyáltalán nem értek ahhoz, amiről a papír szól. Egyáltalán nem volt gyakorlatorientált a képzés.

200 nettó pedig egyáltalán nem rossz. Lehet, hogy Budapesten ez nem jó, meg ott drágább is a lakhatás pl. De mifelénk ez egy teljesen jó fizetés.

Gazdasági szakon végzettekkel már Dunát lehetne rekeszteni. Egyszerűen nincs ennyi ilyen végzettségű emberre szükség.

Szerintem sokkal jobban át kéne mindenkinek gondolnia a továbbtanulását, a szakválasztását. Rengetegen tanulnak feleslegesen, olyat, amiből már így is túlkínálat van.

2016. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A legnagyobb gond az, hogy a legtöbben az egyetemtől vàrjàk a megvàltàst. Önmagàban egy diplomàtól mèg nem vagy jó szakember. A màsik, hogy a pàlyakezdők elváràsai irreàlisak. Összefoglalva kevès munkàt akarnak nettó 500 ért. Meg céged autòt meg mindent. Azt elfelejtik hogy ők mèg semmit nem értek el, de igènyek aztàn vannak.
2016. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Az igények azért viszonylag nagyok mert komoly befektetést végzett az aki megszerzett egy diplomát. Időben, pénzben és tanulásban.

Amikor végeztem, a munkahelyeken szinte örökre elvették a kedvem attól hogy egyáltalán alkalmazott legyek. Még munkahely nélkül is különb életem volt mint diplomás állással. A szüleim háztáji gazdaságában tevékenykedtem és saját fejlesztésű elektronikai terméket gyártottam otthon. Fantasztikusan jónak tűnt így az élet, de diplomás állásokkal egyáltalán nem mondhattam el. Az év 365 napja szabad volt, ébresztőórám nem volt, saját életem építhettem, kiegyensúlyozott voltam, addig lehettem a szeretteimmel amíg meg nem untam, utazhattam amikor kedvem támadt, stb. Elég szomorú hogy nem előny diplomával dolgozni és egyáltalán dolgozni hanem hátrány. Egyszer egyik ismerősöm mondta hogy miért nem megyek be az autógyárba mérnöknek. Csodálkozva megkérdeztem hogy megőrültél, ez vicc? Menjek oda ami által megszűnnek a felsorolt előnyök és helyébe stressz, rohanás, kötöttség, stb. kerül, meg diplomával olyan munka amire egy szakérettségi vagy technikusi bőven elég lenne? Ahhoz pénz is kellene ám, minimum 1 millió nettó havonta. De még ekkor sem biztos hogy lemondanák a gyöngy életről, sőt biztos hogy nem.

2016. szept. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
Például ha odahaza elvégzünk magunknak valami fizikai munkát, azt ingyen is elvégezzük. Nem kérünk hozzá szolgálati autót. De mihelyst úgy végezzük ezt a munkát hogy azzal mást piaci előnyhöz juttatunk, onnantól jogos az elvárás hogy megfelelő részesedésben akarunk részesülni a haszonból. Tehát tisztességtelen és nevetséges az hogy például egy mérnök csinál a gyárnak 100 milliókat vagy milliárdokat érő bevételt, amiből dobnak neki havi néhány százezret.
2016. szept. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk a valóság az, hogy amikor egy mérnök olyan pozícióba van, hogy 100 milliókat hoz a cégének a munkája (egyedül, csak az ő munkája) az nem pár százezret kap.


Csak hát mindenki, aki kitalált egy piros kupakot egy csavarra azt hiszi, hogy a fejlesztése milliárdokat hozott a cégnek.



De, hogy a kérdésre is válaszoljak:

Bölcsész diplomával szeptemberben váltottam munkát egyik multitól a másikhoz, 450e-t viszek haza és 3 állásajánlatból választottam ezt. Aki tehetséges, nem csak "elvégzett egy egyetemet" az talál ma munkát. Manapság főleg, az elmúlt pár hónapban iszonyatosan felpörgött és inflálódott a munkaerőpiac, 10x annyi álláslehetőség van 20-30%-al magasabb bérekért, mint tavaly ilyenkor.

2016. szept. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom ez a fárasztó, hogy megy ezerrel hogy munkaerőhiány van, és a vállalkozók a kormánynak írtak hogy dolgozzon ki programot erre. Másik oldalon meg állástalanság van. Ki érti ezt? És jönnek hülyék akik ezt megpróbálják megmagyarázni!


És az is fárasztó hogy el kell küldeni 400 CV-t hogy egy helyről felhívjanak, mérnök diplomával és angol nyelvvizsgával.


Szívem szerint röhögnék ezen, csak nem tudok sajnos.

2016. szept. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az a helyzet hogy totál pofára megy itt minden. Ez szomorú szerintem.


Engem is most raktak ki egy helyről 2 hónap próbaidő után, ilyenkor nem is kell indok, nem is mondtak semmit, de nem is kérdeztem mert röhejes lett volna, mindent megcsináltam, 200 nettót kerestem.


Most megint küldöm a CV-ket mint a hülye.

2016. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!