Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt egy cikk ami arról szól,...

Itt egy cikk ami arról szól, hogy bölcsészeket akarnak átképezni pár hónap alatt informatikusokká. Minek?

Figyelt kérdés

[link]


Mi a fenének? Nem inkább a munkanélküli infósokat kéne felvenniük? Dunát lehetne rekeszteni velük. Idióta egy gazdaságpolitikája van ennek az országnak.



2016. okt. 3. 16:35
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Hát akkor nem tudom milyen végzettséged lehet, ha téged hívogatnak a munkáltatók.

Vagy a tapasztalatok miatt vagy annyira népszerű?

Ahhoz viszont már dolgoznod kellett volna valahol, de tapasztalat nélkül nem fognak felvenni sehova se. Ez egy ördögi kör, ahonnan csak protekcióval lehet kilépni.

Mert egyszerű pályakezdőként kizártnak tartom, hogy nagyon hívogatnának, inkább te könyörögsz, hogy adjanak már egy kis melót, hogy be tudj valamit írni az önéletrajzba.

2016. okt. 4. 22:23
 22/37 anonim ***** válasza:
Ezért kell szakmai gyakorlatra menni (akár ingyen is) és lesz tapasztalat. Vagy bizonyos szakmákban referenciamunkákat felmutatni. Vagy olyan magabiztosan és meggyőzően előadni magad interjún (ha nincs protekciód), hogy felvegyenek.
2016. okt. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Kedve Kérdező!


Te egyáltalán informatikus vagy, vagy csak a lúzer ismerőseid tapasztalataiból indulsz ki?

60-80 embert ismerek az ELTE-ről (és még olyan 15-20at a BME-ről) programtervező informatikus / mérnökinformatikus szakon végeztek és MINDEGYIKÜK informatikusként dolgozik.


Engem, átlagosan napi 2-3 fejvadász keres meg LinkedIn-en. Tetszik, nem tetszik, az informatikus ma baromi nagy hiányszakma, pontosan ezért indul be egyre több "Kiképezünk programozóvá 6-12 hónap alatt tanfolyam!".


Aki programozó végzettséggel nem talál állást az nagyon nagy lúzer már ne is haragudj. Vagy csak nem tanult semmit az egyetemen, de az is az előbbi kategóriába esik.

2016. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:

Szerinted én nem mennék szakmai gyakorlatra?

Egyébként én is az ELTE-re jártam. Meg is volt minden tárgy + specik. Csak a KÖTELEZŐ !!! (pfujjj) szakmai gyakorlat hiányzott az abszolváláshoz, ezért ott kellett hagynom. Egyébként sokan hagyják ott az egyetemet ez miatt.

2016. okt. 4. 23:10
 25/37 anonim ***** válasza:
88%

Jó, innen látszik hogy kamu a kérdés.

Nem ismerek olyat, aki nem talált volna egy héten belül kötelező szakmai gyakot. Random diákmunka is simán megfelel szakmai gyaknak, de az egyetem is rengeteg céggel van szerződésben.

Nincs olyan hülye, aki már elvégzett volna mindent, de így sem veszik fel sehova, legalább gyakornoknak.

2016. okt. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem hiányszakma, hanem hogy nem vesznek fel senkit se gyakorlatra, még ingyen se. Pont ezért van akkora hiány tapasztaltakból, mert nem tudják elkezdeni se az emberek., így rengeteg pályaelhagyó lesz, és még kevesebben lesznek. Egyébként azok a cégek, akik hirdetnek gyakorlati helyeket, mind egytől-egyig KAMU! Ingyen se kellesz nekik. Nyilván fizetni meg nem fogok, hogy ingyen dolgozhassak. Szégyen!
2016. okt. 4. 23:14
 27/37 anonim ***** válasza:
46%

Kamu?

Én arról a listáról találtam magamnak gyakorlati helyet. Írtam emailt körülbelül 30 helynek a listáról, ahova javasokat keresnek, abból 4-5höz mehettem volna, kiválasztottam a legszimpatikusabbat és odamentem. Ott voltam nyáron 6 hétig.

Huh, tényleg iszonyat nehéz volt bekerülni. :D

Még a programozáshoz teljesen kretén ismerősömet is felvették gyakornoknak az egyik szerződéses helyre.


Annyi viszont igaz, hogy nekem nem fizettek érte semmit, de a tapasztalat miatt megérte az a 6 hét ingyen munka.

2016. okt. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:

Vagy nézz szét a Schönherz oldalán hány és hány diákmunka van totálisan kezdőknek.

Elmész a Schönherzbe, írsz egy Java tesztet, és ha nem vagy teljesen hülye a Javahoz, a következő héten már mehetsz is dolgozni.

Jó, igen, az elméleti alapokat nem árt tudni, de aki nem teljesen hülye a programozáshoz, az simán talál valami diákmunkát, onnantól kezdve pedig már lesz tapasztalata a komolyabb munkákhoz.

2016. okt. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

Most miért kamuznék? Mi okom lenne rá?


Egy héten belül? :D Hol? Kinél?


Hogy micsoda? Az ELTE szerez majd neked melót? :D Ezen jót nevettem. Én is voltam, olyan ostoba, hogy tőlük kértem segítséget. Ugyanazt azt a kamu választ kaptam, mint most tőletek. A legújabb állásajánlata az egyetemnek 2014-ben lejárt. Meg lehet nézni, fenn van a neten is.


Random diákmunka is megfelel? Aha. Persze. Meg van határozva, hogy mennyit kell keresned, milyen pozícióban kell dolgoznod, stb..


Nincs olyan hülye? Akkor egy már biztosan van, de lefogadom, hogy vagyunk még páran.

2016. okt. 4. 23:21
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem dolgozhatok diákként, mert nem vagyok már az.
2016. okt. 4. 23:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!