Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt egy cikk ami arról szól,...

Itt egy cikk ami arról szól, hogy bölcsészeket akarnak átképezni pár hónap alatt informatikusokká. Minek?

Figyelt kérdés

[link]


Mi a fenének? Nem inkább a munkanélküli infósokat kéne felvenniük? Dunát lehetne rekeszteni velük. Idióta egy gazdaságpolitikája van ennek az országnak.



2016. okt. 3. 16:35
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
30 helyről 4-hez hivtak be, és ott is ingyen dolgoztál. Na látod? Azért téged se "vadásztak" le?
2016. okt. 4. 23:25
 32/37 anonim ***** válasza:

Ember, te miről beszélsz? :D Az egyetem honlapján fent vannak a szerződéses partnerek, meg egy pársoros leírás, hogy melyik milyen technológiákkal/nyelvekkel foglalkozik.


Na most szépen végignézed őket, és ha te a Java-hoz értesz, akkor a javasoknak írsz, ha a C++-hoz, akkor a C++-osoknak, ha a C#-hoz, akkor a C#-osoknak.

Ebből néhány biztosan visszaír, hisz melyik cégnek nem kellene ingyen munkaerő? Max. rádbízzák a legunalmasabb, legsz*rabb munkát, de hülyék lennének nem felvenni.


Szakmai gyakot bármelyik nyáron megcsinálhatod, amikor még diák vagy, így bármelyik random schönherzes diákmunka is tökéletesen megfelel.


Dehogy van meghatározva hogy mennyit kell keresned és hogy milyen pozícióban kell dolgoznod... Annyi van, hogyha nem a szerződéses partnereknél helyezkedsz el, akkor kell vinned egy igazolást, hogy xy cég, ezzel foglalkozik, és 99%-ban elfogadják simán.

Aztán a végén meg neked és a munkáltatódnak kell írnia egy pár soros értékelést és ennyi.


Azt még elhinném, hogy valaki az analízis miatt hagyja abba az ELTE-t, vagy a nummód miatt, vagy mert nincs nyelvvizsgája, vagy mert inkább dolgozna, de olyan lúzer a világon nincs, aki a kötelező szakmai gyak hiánya miatt nem tud abszolválni.

2016. okt. 4. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
Nyilván 0 tapasztalattal rendelkező diákként nem vadásztak le. Mostmár 2-3 éves releváns tapasztalattal nívós helyeken azért eléggé szépen vadásznak rám. :)
2016. okt. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 A kérdező kommentje:

Akkoriban írtam párnak, de vissza se írtak. Tehát erről ennyit. És igen sokan ott hagyják, mert nem találnak állást. Mivel INGYEN se alkalmaznak senkit se, így sok esélye nincs az embernek sajnos. Tehát baromira nem velem van a baj, hanem a munkáltatók nem elég nyitottak. Az ingyenmunkánál jobb ajánlatot nem tudok adni, és nem is akarok.


De természetesen én is már elhagytam a pályát (mármint el se kezdtem) és csak néha jelentkezek rá egy-egy állásra. Tehát nem fogom felakasztani magam, inkább csak sajnálom, mert az informatika volt az a dolog amit nagyon szerettem/szeretek 8 éves korom óta. Már általánosba is programoztam. Aztán a Naumann János info szakközépbe mentem. Utána ugye ELTE IK. Közben meg elvégeztem még egy kétéves gyakorlatorientált tanfolyamot is. Tehát nem kevés időt basztam el vele.

2016. okt. 5. 00:07
 35/37 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi értelme itt folyamatosan kamuzni. Aki képben van az informatika világában, az tudja hogy hülyeségeket beszélsz.
2016. okt. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:

Miért érzem azt, hogy emberünk csak egy elfuserált troll?


Le merném fogadni, hogy ezt a kérdést is ő tette fel: http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..

2016. okt. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 A kérdező kommentje:

Miért kamuznék azt mondjátok már meg?

Nem vagyok troll, és a másik kérdést nem én írtam ki?

2016. okt. 5. 02:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!