Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van még bármi értelme tanulni?

Van még bármi értelme tanulni?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok(harmadéves vagyok), de teljesen úgy érzem, hogy kidobott idő és pénz, ezt leszámítva még gyűlölöm is.


Sokan mások már szakmunkásban királyok meg van pénzük, én meg fogalmam sincs hogyan lesz a jövőm, mert csak tanulok...

Úgy érzem, hogy azok az emberek, akinek soha semmit nem kellett tanulniuk, vagy tisztességesen dolgozniuk, azok most lenéznek engem, mert nincs semmim és még ráadásul egyetemen szenvedek.


Szüleim azt mondják, hogy ilyen meg olyan jó lesz, meg lesz majd nekem is. Én már nem hiszem el ezt, szerintem ezzel elkéstem és rosszul döntöttem, hogy tanultam.


2016. okt. 8. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
24%
Nincs. Irány külföld. Írország. Vagy ha német akkor svájc. De hagyd el ezt a posztkádári országot mint 10 ből 7 értelmiségi. Mert 20 év múlva bedől a nyugdíj!
2016. okt. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Bravó! Okos tanács, szakképzettség, gyakorlat és nyelvtudás nélkül külföldre küldeni valakit. Tanácsot kért a kérdező, nem megvezetést.
2016. okt. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

Életemben sok szakmunkás királyt láttam már. Akkor szakítasz nagyot, ha Tiéd az üzlet.


Egyetemi végzettséggel könnybben megtalálod azt a beosztást, melyben azok, akik most lenéznek, írigyelni fognak.

2016. okt. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Idegennyelveket beszélek, ez nem lenne probléma...
2016. okt. 8. 16:51
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Attol fugg mit tanulsz.


Alapvetoen keresett szakmaban a tobbszorest meg lehet keresni annak amit egy szakmunkas, fele annyi munkaval. Tehat ilyen szempontbol a tanulas kifizetodo.


Ha mondjuk egyszakos filozofus bolcsesz vagy, akkor ez azert maskepp nez egy kicsit ki.

2016. okt. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem, nem vagyok bölcsész, gazdasági végzettségem lesz.
2016. okt. 8. 16:55
 7/8 anonim ***** válasza:
18%
Nem értelmetlen, de hosszú nyelv meg helyezkedési képesség kell majd hozzá... anélkül nem sokat ér (kivéve könyvelés vagy ilyesmi)
2016. okt. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

pont fordítva érzem, tapasztalom. Lényegtelen miből van felsőfokúd, tied a pálya a legtöbb állásnál. Nálam pl lényegtelen hogy a szakmához köthető a végzettségem, inkább azt veszik fel, akinek fogalma sincs a dolgokról és totál más papírja vagy szaktudása van hozzá. Csak van valamiből papírja. Nem egy helyről küldtek el azzal, hogy a cégvezető szerint az egyetemi papír az tartást ad, ezért ő csak olyanokkal dolgozik.


Csináld végig, csak jobb lehet.

2016. okt. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!