Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki jól menő webshopot...

Ha valaki jól menő webshopot készlettel, weboldallal hirdet az tulajdonképpen egyáltalán nem megy jól gondolom?

Figyelt kérdés
Érdemes lehet egy olyan webshopot minden hátterével megvenni ami jól megy, bejáratott, van készlete, beszállítói, vevőköre? Miért adják el ha elvileg jól működik a bolt?

2016. okt. 14. 10:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, lehet, hogy csak nincs ideje rá... egy webáruházat működtetni nem kevés idő: termékleírás, fotózás, levelezés, csomagolás, feladás, stb.

Vagy egyszerűen mással szeretne foglalkozni.

Vannak olyan emberek, akik belekezdenek valamibe, felfuttatják, de amikor már jól megy, nem érdekli őket, mert az már nem kihívás - "kiveszi" a pénzt belőle és megy tovább, új helyre befektetni - ettől még mehet jól....

Próbálj meg a cégnévre rákeresni, megnézni a bevételt, éves mérleget, stb.

2016. okt. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hogy egy nettó 300-400e Ft-os bevételt hozzon a konyhára mennyi bevételnek kell lennie nettó? Csak körülbelül.
2016. okt. 14. 10:39
 3/9 A kérdező kommentje:
*nem nettó, bruttó bevételnek
2016. okt. 14. 10:39
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem így szokták számolni/nézni - ráadásul meg sem lehet mondani: honnan találjam ki, mit árul a webáruház?

Nem mindegy, hogy 50-100 ezres gépeket vagy 10-20 ezres telefonokat vagy 3-4 ezres krémeket, netán párszáz ft-os könyveket.

Egyszer van a termék beszerzési ára - ez ugye ismeretlen - aztán van a működtetési költség, oldal fenntartása, adó, esetleges alkalmazott bére, könyvelő, stb. és akkor lehet megnézni, hogy a bevételből, a kiadásokat levonva mennyi marad.

Ráadásul vannak cikkek, amik szezonálisak:néha jobban mennek, néha kevésbé...

2016. okt. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, lehet, még nem pontosan érted, miért nem mindegy, mit árul az áruház: mert ha mondjuk 100 ezeres gépeket, akkor nyilván nagyobb a bevétel, mint egy pár ezres cikkeket áruló áruháznál - de még ez sem feltétlenül igaz: lehet, hogy abból egy évben vesznek 10-et, a pár ezresből meg 100 ezret :D
2016. okt. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha 300% az árrése akkor már havi 1 nagy eladásból is megél.

Ha 2% az árrése akkor meg 8-10 milliós havi forgalom sem biztos, hogy nyereséges...

2016. okt. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezért kérdeztem általánosságban. Műszaki dolgokra gondoltam, de nem többszázezres tv-re, hanem kisebb de jobban eladható termékekre, telefon, hozzá kiegészítő, fényképező, autórádió, egér, ilyesmi kategória. Csak nagyzolva mondtam valamit. Webshop-ot lehet hogy karban tudnám tartani, webfejlesztő végzettséggel de inkább azt mondanám értek a weboldalakhoz, könyvelő azt tudom kell, és a vállalkozás járulékos költségei, valamint meg is kell venni az árut valamiből.

Családi vállalkozásként (2 fő) gondoltam a 3-400 ezret, abból már meg lehet élni azért. Ehhez gondolom kell azért forgalom. De ha ketten kétszázat is keresnénk tisztán már jobb, saját főnökének lenni az embernek és azt csinálni amit szeret...

2016. okt. 14. 12:54
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A műszaki cikkek tipikusan azok, amiken közel 0 az árrés akkora az árverseny.


A kiegészítőkön már jobb.


Természetesen továbbra sem vagyunk előrrébb, hiszen ha a forgalmad 80%-a kiegészítő és 20%-a a műszaki akkor sokkal több árrésed lesz, mintha 80% a műszaki és 20% a kiegészítő...

2016. okt. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1,4,5 vagyok:


" könyvelő azt tudom kell, és a vállalkozás járulékos költségei,"

Nos, ha 2-en csinálnátok, az azt jelenti, hogy egyéni vállalkozóként, KATA-s adózásban a saját adód főállású vállalkozóként havi 50 ezer, a másik ember az alkalmazott, aki legálisan bejelentve kb. havi 150 ezer ft (bér + adó, járulékok) + könyvelő kb. havi 20 ezer a sok számla miatt - ez máris 220 ezer ft (ebbe csupán az alkalmazott nettó kb. 74 ezres bére van benne, a Tiédből még semmi). Ehhez jön az áru beszerzési ára, stb.

2016. okt. 14. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!