Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik biztosítóhoz érdemes...

Melyik biztosítóhoz érdemes elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Először is tudom milyen a szakma. Apám biztosítózott mellékállásban, én is mentem vele sokszor. Idén sajnos kirúgták, hogy ne kelljen neki kifizetni az idei évi jutalékot, gyakorlatilag 500 ezer forintot elloptak tőlünk. Év elején hoztak egy új szabályt, aki nem köt 4 hónapig egy biztosítást sem, azt kirúgják. Erről egyébként áprilisban szóltak nekünk, és ha családtagnak kötünk biztosítás, az sem ér. Legtöbb helyre folyamatosan be kell járni, hogy a kisfőnöknek legyen kin levezetni a feszültséget. Tudom, a kezdetekben csak a pénzt viszi, öltönybe kell menni, kocsi az alap, ez az etikett nagyon sok pénzt visz el. A jutalékok között nincsenek eget rengető különbségek cégenként, ezért inkább a minél kedvezőbb feltételek érdekelnek. Például nem fogok kötelezően bejárni minden héten, hagyjon békén a cég. Ezenkívül a kezdők hibájába sem fogok beleesni: az ügyfélhez majd elmegyek biciklivel fekete nadrágban és pulcsiban. Akinek van ehhez a szakmához tehetsége és kitartása, az öltöny nélkül is tud vele pénzt keresni. Majd ha kitermelek belőle elegendő pénzt, akkor majd kocsival megyek az ügyfélhez öltönyben és nyakkendőben. Egy 20 ezer fős városban lakom, és minimális pénz befektetéssel szeretnék dolgozni. A vállalkozóiról pedig annyit, hogy munka mellett ingyenesen ki lehet váltani. Mely cégeket ajánljátok? :) Értelemszerűen oda már nem megyek, ahol meglopták és átverték apámat.


2016. okt. 14. 19:23
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Sehova sem mennék ügynöknek, mert utálom az ügynököket.

Én nem is kötnék így üzletet, ne zaklassanak.

Ha érdekel egy biztosítástípus, szétnézek neten, és majd én felkeresem valamilyen formában a biztosítót. Van egy csomó összehasonlító oldal.

Ne hívogassanak, ne jöjjenek a lakásomhoz, mert nem hívtam őket.

A legtöbb ember ugyanígy gondolja.

Utálom, mikor nem lehet lerázni egy ügynököt. Meg amikor éjszakás voltam, délelőtt aludnék, és hív, de ez ugye egy kéretlen hívás.

Olyan, mint a spam, a kéretlen levél, ami ráadásul büntetendő is. A hívással, személyes felkereséssel is ugyanígy kéne eljárni. A magánszférámba ne tolakodjon be egy ügynök. Hirdessen a neten, egy újságban, tévében, és ha szimpatikus az ajánlata, úgyis lesz egy csomó ügyfele.

Amelyik cégnek agresszív, az ember után futó ügynököket kell alkalmaznia, ott már eleve gondok vannak.

Akkor csak nem olyan jó az a termék, hogy az ember magától megvegye...


Egyébként meg senki nem lopott el tőletek semmit, mivel az a pénz még nem volt a tiétek.

Édesapád meg ha olyan jó ügynök lett volna, hogy sok ügyfelet hoz a cégnek, akkor nem küldték volna el.

De ha tényleg nem kötött egyetlen üzletet sem 4 hónap alatt, akkor mit vártok?

Minden munkahelyről elküldik az embert, ha hónapokig nem dolgozik.

2016. okt. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1.: Köszönöm a véleményedet, ha már segítség nem volt benne, legalább hosszú volt :)

Aki felhív, az nem tudhatja, hogy előző nap éjszakás voltál, és éppen pihensz. Hatalmas zaklatás, hogy évente 2-szer felhív valaki (legalább is engem átlagban ennyiszer keresnek), aki ezen ennyire kiakad, annak ajánlom a relaxációs gyakorlatokat, vagy kezdjen el sportolni, hogy vigyen egy kis színt az életedbe.



Megpróbálom elmagyarázni, a szomszédodnak a megbeszélt összegért lefested a kerítését, ő pedig nem fizet ki. Na ez is ilyen volt, csak itt nem fillérekről volt szó. A másik, mi az hogy mit várunk? Nem alkalmazott volt, vállalkozás keretében csinálta, tehát a jogszabályok értelmében ki sem rúghatták volna, de hát ez Magyarország. Mivel apám már nem fiatal, belépés előtt megkérdezte, hogy mi történik, ha akár 1 évig nem csinál semmit, én is ott voltam, azt mondta a csávó, hogy semmi, akkor és annyit csinálja, amikor és amennyit akarja.


El sem hinnéd szellemileg, és (egyeseknél) lelkileg mennyire igénybe veszi ez a fajta munka az embert. Itt periódusok vannak, hónapokig nagyon sokat keres az ember, utána meg hónapokig semmi.


Mindenesetre örülök, hogy megtiszteltél a véleményeddel! Én megértelek, és tisztában vagyok vele, hogy majdnem mindegyik biztosító gátlástalan, de ettől még nem kell mindenkit egy kalap alá venni!

2016. okt. 14. 21:36
 3/7 anonim ***** válasza:
35%

Abban biztos vagyok, hogy megterhelő.

Én például sokat unatkozom a munkahelyemen (nem irónia, tényleg így van), és abban is el lehet fáradni.

De bizony az is idegesítő, ha évente 2x hívnak fel, de azért ennél magasabb a szám.

Újság előfizetést akartak rámsózni kb 2 hete, 11 hívásom volt, ráadásul ez egy helyi lap, nem is abból a megyéből, ahol lakom.

Bank is hívott már biztosítás miatt, stb.

Nem gondolnám, hogy velem van a probléma, hiszen nem lettem idegbeteg, de attól még zavar.


Teljesen így van, nem tudhatja, hogy éjszakás voltam.

De az is teljesen úgy van, hogy nem adtam meg nekik a számom, és nem adtam felhatalmazást ilyen típusú megkeresésekre, ahogy az emberek 99,9 %-a sem.

Tehát ez visszaélés.

És valóban nem tudhatja, hogy hol dolgozom, de ha már szóba került: azt sem gondolhatja, hogy mindenki épp ugyanabban az irodai munkarendben dolgozik, amiben egy biztosító alkalmazottja.

Normális cégek ha bekérik a telefonszámot, egyrészt nem kötelező megadni, másrészt közvetlenül alatta van egy pipálható négyzet, hogy az illető HOZZÁJÁRUL, hogy telefonon vagy levélben megkeressék.

Amíg nem járulok hozzá, addig milyen jogon használja a számomat?

Tudom, letereled, de már mindegy: ez egy olyan munka, amihez nem kell konkrét végzettség, bárki be tud tanulni, aki megfelelő embertípus.

Azt remélem te sem tagadod, hogy a biztosítók nem a jó szívükről híresek, és azonnal visítanak, ha nem fizet az ügyfél, de ha nekik kéne fizetni, akkor a föld nyeli el őket. Gátlástalan, pofátlan népség, akik rendszerint próbálnak kibújni a vállalt kötelezettség alól, azt nézik, hogy tudják elérni, hogy ne kelljen fizetni.

Mint egy ilyen alkalmazottja/vállalkozója, te is hozzájárulsz ehhez. Szóval a lényeg: nem érzed, hogy ezzel rosszat teszel, és átvered az embereket? Nincs igényed egy igazi, értékelhető, normális munkára?

Biztos nincs, hisz akkor nem írtad volna ki ezt.

Na jó, lépek, ne is válaszolj, törlöm a kérdést a listámból.

2016. okt. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
29%

Teljesen igaza van az első válaszolónak. Mégis milyen jogon hívogatnak? A legtöbb ügynök levakarhatatlan pióca.

Azt meg szerintem Te is belátod, hogy ez a munka az emberek bepalizásáról szól. Aki nem gátlástalan az nem lesz sikeres. Lelked rajta, ha ezt akarod csinálni, nekem nem lenne hozzá gyomrom.

2016. okt. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3.: "Na jó, lépek, ne is válaszolj, törlöm a kérdést a listámból." Ne haragudj, de válaszolni fogok :D

Nem konkrétan neked, hanem a 4-esnek is, és mindenkinek.


Szóval kezdjük az alapoknál. Konkrétan nem véleményt kértem, hanem tanácsot, főleg olyan embertől, aki biztosítózott, vagy van ilyesmi múltja. De a véleményeket, elfogadom, lelketek rajta, viszont ezekre természetesen reagálni fogok.


Aki másokat felhív az pofátlan, gátlástalan, zaklatja a másikat. Az emberi barátságok, kapcsolatok mégis hogyan születnek? Egy kicsit antiszociális felfogás, ti még nem mentetek oda pl.: az utcán egy másik emberhez? Ha igen, akkor hogy merészeltetek engedély nélkül hozzászólni?


Az internetes, tévés hirdetéseket pedig hogyan gondoljátok? Például egy Máriakálnoki ember fizessen milliókat egy tévétársaságnak, hogy a környékén lévő 5 ezer emberhez eljusson a híre? Ha meg már itt tartunk, ha tévében hirdet valaki, az nem ugyanúgy kéretlen?


Ha elmegyek egy biztosítóhoz dolgozni, attól még nem leszek gátlástalan, és nem asszisztálok az ördögi tetteikhez. Ha biztosítóhoz megyek, ha politikusnak, ha virágárusnak, attól még én ugyanaz az ember maradok. Tehát nem változok át, és különben is ilyen felfogása a felületes embereknek van.



Egyébként tudom én is mi az általános felfogás az értékesítésről. Itt a hiba megint az alapoknál van. Hatóságilag szabályozni kellene. Ti ugyanolyan jól, és becsületesen dolgoznátok akkor is szinte 0 felügyelet mellett is? Ezt eléggé kétlem :D

Egyébként sem végezhet akárki pénzügyi tevékenységet, újabban PSZÁF vizsga szükséges hozzá (vagy valamilyen diploma), na meg érettségi ugye. Szükséges más szerintetek? Vagy talán indítsanak 3 éves főiskolai képzést, amit aztán az emberek 80%-a fölöslegesen végezne el, ha egyáltalán menne rá valaki?


Komolyan ha az átlag embereken múlna, megszűnne mindenféle pénzügyi tevékenység, és mehetnénk vissza a középkorba.


Annak ellenére is kiállok valamilyen szinten a biztósítók, és az ott dolgozók mellett, hogy minket nagyon csúnyán átvertek.


Egyébként háztetőnknek baja lett, kijött a biztosító egyik kárfelmérője, és elintézte nekünk, hogy fizessen a biztosító, pedig úgy is beállíthatta volna a dolgokat, hogy elhanyagoltuk a házat, és akkor nem járt volna semmilyen pénz. Persze ehhez az is kellett, hogy emberszámba vegyük és udvariasak legyünk vele. Ezt nagyon sok ember megtanulhatná, és mennyi konfliktust meglehetne vele előzni :)

2016. okt. 14. 22:57
 6/7 anonim ***** válasza:
Nyugdíj! Én ott dolgozom és imádom!
2016. nov. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Az alábbiakban felsorolom azokat a biztosítókat, amelyekhez érdemes menni dolgozni:
2016. nov. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!