Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshetek informatiku...

Mennyit kereshetek informatikusként az USÁban?

Figyelt kérdés

-Folyékony angol nyelv tudás

-Budapesti műszaki egyetem mérnökinfós diploma

-Több éves munka tapasztalat

-30 év alatti kor


És még sok ismeret. Csak kíváncsiságból kérdem, ha van valakinek rokona ilyen helyzetben. Tudom hogy ennyi alapján még nehéz behelyezni a képességeit, de csak megközelítőleg kérdem.

Mielőtt írnátok hogy google a barátom, személyes tapasztalatok érdekelnek inkább. Magyarországon is statisztika szerint 200.000-et keres egy infós, viszont bevallásuk szerint 400.000-er körül mozog az átlag.

( [link] , [link] felvis könyvben viszont átlagosan csak 200.000-et ír, szóval eléggé tág az intervallum hogy következtetést vonjak le már csak Magyarországon is. Ismeretség alapján 500.000 körül keresnek.



Amerikában mi a helyzet? (Régiókra bontva is érdekel, ha valaki tud valamit mondani)



2016. okt. 18. 16:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

[link]


Itt átszámolva 2 milliót forintot ír havonta. Szerintetek ez reális?

2016. okt. 18. 16:11
 2/11 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges atszamolgatni, odaat masok a viszonyok.
2016. okt. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az, hogy informatikus lószart nem jelent. Értesz is valamihez, vagy csak ahhoz hogy felrakj egy windózt?
2016. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
miért számolod át? forintban, magyarországon fogod elkölteni a pénzed? ha nem, akkor soha ne számolj át, mert óriási koppanás lesz.
2016. okt. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

"Az, hogy informatikus lószart nem jelent. Értesz is valamihez, vagy csak ahhoz hogy felrakj egy windózt?"

Olvasd el a leírást mielőtt hozzászólsz.


Maradhat dollárban is, évi 80.000 dollárt írt. De mennyi az annyi?

2016. okt. 18. 17:21
 6/11 anonim ***** válasza:
USA-n belül is 2-3x-os lehet az eltérés.
2016. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Számold nyugodtan forintban, az mindegy, csak nézd hozzá azt is, hogy mennyivel drágább ott az élet. Egyébként igen, 2 millió Ft reális, ha piacképes a tudásod, és persze mindennel együtt is több, mint itthon az 500e nettó (amit itthon keresne egy hasonló tudású ember), csak azért nem nagyságrendi a különbség.


numbeo.com a barátod.

2016. okt. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
gondolom kint sem mindegy hogy 10 gépes cégnél leszel admin vagy google-nél senior fejlesztő....
2016. okt. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Egy barátom multinál dolgozik, hasonló leírásokkal mint Te, most pályázott meg egy kinti állást cégen belül, neki 70-75 ezer között ajánlottak évente, ami nem rossz pénz, de a kinti életszínvonal mellett azért költeni is lehet, egy lakás bérés például nem 2 fillér, meglepődött, hogy egy kocsmában egy ócska sörért otthagysz egy rakás pénzt.


Ő végül nem váltott, de ehhez hozzáteszem, itthon sem minimálbérért dolgozik. Hosszabb távon persze az amerikai munkával jobban jöhet ki, de rövid távon akár az életszínvonal vissza is eshet a fizetés ellenére (itthon egy nettó 500-ból nem sokat kell gondolkoznod, hogy mire költesz, kint pedig azért vége annak, hogy minden nap beülsz valahova).

2016. okt. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

En egyeni vallalkozokent dolgozom (LLC) 90%-ban Fieldnation es Workmarketen keresztul alvalalkozokent.

Az itt vallalhato munkakat altalaban egy bolthalozat teszi fel.

Peladul a Walmartnal kikell cserelni 2 darab nyomtatot en akkor azt a munkat bevallalom, majd kimegyek a boltban ahol mar ott lesznek a nyomtatok en beuzemelem, a rossz nyomtatot leadom pl a Fedexnel es kesz.

Altalabn egy ilyen nyomtato csere $50-$70 fizet, ebbol mondjuk napi 5ot bevallalok az mar 300-500$.

Természetessen nem csak ilyenfajta munkakat vallalok, volt hogy egy ujonnan nyilt Verizonban kellet beuzemelni a gepeket, szervert es hasonlokat, egy ilyen nagyobb munkanal oraberbe vagyok ami 30-50$ kozott van.


Atlagossan napi 300-500$-t lehet keresni ilyen munkaval.

Evi szinten adozas utan tisztan kb 60ezer$ volt a bevetelem.


A legjobb az egészben hogy annyi munkat valalsz be amennyit akarsz, nincs fonok, es semmi ilyesmi, ha ugydontesz hogy 1 honapot nem dolgozol es magyarorszgra hazalátogatsz akkor se lesz semmi problemad belole.


Nagyon megeri ezt igy csinalni szerintem, persze ido kell hogy komolyabb munkakat is megkapj, az elejen csak keveset fizeto egyszeru munkakat tudtam vallaltam majd idovel megkaptam a komolyabb tobbet fizetoket is.


San bernardino CA

2016. okt. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!