Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelező csapatépítés munkaidő...

Kötelező csapatépítés munkaidőn túl?

Figyelt kérdés

Egy bankban dolgozom, ami jövő csütörtökre csapatépítő eseményt szervez. Egy állítólag jó hírű és elegáns étteremben lenne, korlátlan étel- (svédasztal) és italfogyasztással (alkoholos italok is).


Nekem aznapra programom lenne, és amúgy sem vagyok szociális típus, úgyhogy megmondtam, hogy köszönöm, de nem megyek. Viszont a főnökeim ragaszkodnak hozzá, hogy mindenki menjen, mert itt lesz néhány külföldi fejes. Én viszont nem akarok menni, nem vonz az ingyen kaja, ingyen pia, inkább lennék otthon este a családommal.


Kérdés, hogy lehet valami következménye, ha nem megyek?


2016. okt. 18. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen és nem.


Jogi következménye természetesen nem lesz, nem fognak kirúgni, vagy hasonló. Legalábbis én ilyesmivel még nem találkoztam attól függetlenül, hogy a főnökség néha kijelenti, hogy örülne ha ott lenne mindenki.


Egyéb következményei viszont lehetnek:

- a főnök megjegyzi, hogy bár jelezte, hogy örülne a jelenlétednek erre te magasról tettél

- a csapatépítőkön lehet kollégákkal, társterületekkel ismerkedni, gyakran azt látom, hogy máshogy állnak az emberek ahhoz, akivel már megittak valamit, mint az ismeretlenhez aki 3 részleg távolságból emailezget, meg telefonálgat, és mindig csak a probléma van vele.

2016. okt. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
83%
Lehet. Ne csodálkozz ha ilyen hozzáállással te leszel az első, akit elküldenek egy esetleges leépítésnél. Akkor majd lehetsz együtt a családoddal eleget...
2016. okt. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Az első, akit kirúgnak csoportos leépítésnél, az utolsó, aki fizetésemelést kap.
2016. okt. 18. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ez az amit írtam, hogy a főnök megjegyzi. Nem azonnal lesz következménye, azonnal nem rúgják ki az embert, azonnal nem történik semmi, de kap egy kövér fekete pontot.


Ebből pedig bármi lehet hosszabb távon, még az sem biztos, hogy egy leépítésnél rögtön őt rúgják ki, lehet, hogy van másnak még nagyobb fekete pontja, de komolyan évi 1-2 ilyen napot nem jobb beáldozni, ahelyett, hogy az ember kísérti a sorsát?

2016. okt. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
73%
Jó előre szóltak, egy napot kibírhatnál. Ez nem arról szól, hogy ki mennyire szociális, nem a dedóban vagy. Ez munkahely, egy csapat tagja vagy...
2016. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
49%
Én rendszeresen dolgozom munkaidőn túl, ingyen túlórában akár este 10-11-ig vagy még tovább és nem fejemet tömöm ingyen svédasztalos kajával, meg öntöm magamba a piát, hanem a számítógép előtt görnyedek, mégis kussolok, mert tisztában vagyok a mai magyar körülményekkel. Te meg azon rinyálsz, hogy évente egyszer el kell menni csapatépítésre? Az eszem megáll komolyan mondom!
2016. okt. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ugyanmá! bekajálsz, bepiálsz, reggel felébredsz egy idegen pasi/nő karajai között... ne hagyd ki! :))
2016. okt. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, elmegyek, ha nagyon rossz lesz, akkor majd hátha a pia enyhíti....
2016. okt. 18. 23:54
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2016. okt. 18. 23:55
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Az itallal óvatosan és vigyázz miket mondasz mert vszinű, hogy mindent felvesznek és utólag elemeznek a főnökeid.

Több cégnél voltam ilyen bzulásokon , örülj, hogy nem hétvégére tették egy világvégi hotelba.

2016. okt. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!