Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kergetik illúzióba az...

Miért kergetik illúzióba az embereket, hogy majd "tapasztalattal" könnyebb lesz munkát találniuk?

Figyelt kérdés

Teszem fel, kezdőként nem nagyon kellettem sehova, mert nem értettem semmihez és szimpatikus sem voltam senkinek, nem vettek fel azért, mert "jaj de kis szimpatikus, BIZTOS jól fog dolgozni"


Nagy nehezen lett munkahelyem, nem is annyira gagyi, itt vagyok 3 éve.


Kezdetnek jó volt, de már nem motivál, nincsenek benne lehetőségek az előrehaladáshoz, ugyhogy váltanék.


De mostmár nem mehetek pályakezdő állásokra...


Tehát régen a pályakezdőre nem vettek fel, mert nem voltam elég jó. De most, hogy pályakezdő állásra jó lennék, már nem lehetek pályakezdő! :D


A 3 éves tapasztalathoz való állásokra meg azért nem vesznek fel, mert ugyanugy görgettem magam előtt az általános lemaradásomat, amiért már pályakezdőként is inkább MÁSOKAT vettek fel.


Ördögi kör.


2016. okt. 27. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
25 év tapasztalatom van a diplomámban. Én se kellek, mert túlképzett, túl tapasztalt vagyok és 50 feletti...
2016. okt. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig tényleg könnyebb. Anno pályakezdőként beadtam egy rakás helyre a jelentkezésemet, de 99%-ban szóba sem álltak velem. Aztán nagy nehezen sikerült találnom állást, 3 év múlva feltettem a Professionre az önéletrajzom, és aznap 20 fejvadász és 2 HR-es hívott fel, 1 hét műlva már egyik helyen írhattam is alá a munkaszerződést, végül nem őket valasztottam. Most is ez van, egymástól igyekeznek elcsábítani az embereket a cégek, nálunk is nagy a fluktuáció, de pályakezdőkkel mégis kevesen állnak szóba.
2016. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a 3 éves tapasztalatod hamburgersütés, akkor az nem számít.

Plusz az se mind1, hogy jó vagy e a szakmában, vagy csak lehúztál 3 évet valahol lébecolva.

2016. okt. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért tapasztalattal csak könnyebb munkát találni. Már nem is nagyon van csak pályakezdőknek hirdetett munka. Inkább 1-2 év tapasztalattal keresnek embereket, mellékesen odaírják azért, hogy pályakezdők is jelentkezhetnek.

A cégeket sem értem amúgy. Főleg vidéken az a cél, hogy minél kevesebbet kelljen fizetni a dolgozónak. A pályakezdőnek még nincs kialakult munkastílusa, azt tudják/tudnák alakítani. Mégis a tapasztaltabb kell nekik, akiknek már több konkrét követelése van a munkával kapcsolatban.

2016. okt. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Baromságot beszélsz. Ha ez a három év tapasztalat azon a területen van, ahol dolgozni szeretnél akkor nagyságrendekkel egyszerűbb dolgod van a munkakeresésben.

Néhány hét alatt munkát kéne találnod.

2016. okt. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg könnyebb, ezt én is tapasztalatból írom, de előttem is elírták már.
2016. okt. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráadásul én nem is éppen abban a munkakörben dolgoztam eddig, de még így is sokkal több szakmabelire hívnak be, mint pályakezdőként..
2016. okt. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

jo, hát engem is behivnak a jelentkezéseim 60-70%ára


és munkát is adtak volna "pár héten belül"


csak hát igen kis gagyi munkahely lett volna...ott könyörgött a vállalkozó, hogy menjek, de csöbörből vedérbe nem akarok esni :( Mert a mostani munkahelyem is elég szerény.

2016. okt. 28. 16:11
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok


Hát, úgy tűnik ez Magyarország.. Egyébként én már ezek miatt sem megyek "kis magyar céghez". Soha többé.

Tudnék mesélni én is... csödörből vederbe én sem akarok már menni, így én sem fogadom már el az első ilyen felajánlást. Katasztrofálisak.

Az a baj, hogy igen ritka a normális munkahely, mert ezek a sza.rok az általánosok sajnos. :/

2016. okt. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy meg miért ne jelentkezhetnél pályakezdőkre?

Én is jelentkeztem, és fel is vettek, az már más kérdés hogy sok minden hátulütő dolgot nem említettek, ezért azt pl én hagytam ott rövidesen. De a lényeg, hogy felvettek, tehát nyugodtan jelentkezhetsz.

2016. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!