Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van két egymással...

Miért van két egymással merőben ellentétes világ a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Már évek óta ez a tapasztalatom. Van az egyik oldal, aki érettségivel térden csúszik a munkáért, hogy akár csak nettó 80 ezret kereshessen több műszakban szopatós helyen, diplomával alig tud elhelyezkedni és évekig nem tud még úgy se 200 fölé menni, nyelvtudással nem tud külföldön olyan melót találni, amit más nyelvtudás nélkül és így tovább.


És van a másik oldal, ahol 8 általánossal megkeresik a 150-200 ezret, huszonévesen a srácok menő autókkal járnak, a lányok plázáznak, még ha diplomájuk is van csak valami büfészak és mégis semmittevős munkákért (itt előre leszögezem, nem egy vulgármaterialista vagyok aki lenézi a szellemi munkát és semmittevésnek titulálja, hanem a TÉNYLEGESEN semmittevős munkákra célzok), érettségivel pedig bőven 200 fölött keresnek.


Tényleg ennyien kamuznak meg cukrozzák a sz...t, hogy nettó helyett bruttóval kérkednek meg beleszámolják még a cafetériát és az összes prémiumot és az így kapott magasabb összeggel menőznek?


Legjobb példa az Aldi pénztáros, egy időben végigsöpört a neten, hogy 300 ezret lehet keresni, aztán kiderült, hogy az még bruttónak is sok, mert valójában 12 órázásokkal meg megfeszített munkatempóval keresnek 130-140 ezret TÚLÓRÁKKAL, úgy meg azért már mégiscsak kicsit más a helyzet.


Én már azzal kiegyeznék, ha 200-at kézhez kapnék, a bejelentés módja sem érdekel különösebben, de nem fizikai, hanem inkább valami szellemi munka vonalán indulnék el, mert abban látok kihívást, előrelépési és fejlődési lehetőséget, nem abban, ha 12 órában zsákokat cipelek vagy valami monoton robotmunkát végzek.



2016. nov. 3. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"huszonévesen a srácok menő autókkal járnak, a lányok plázáznak, még ha diplomájuk is van csak valami büfészak és mégis semmittevős munkákért..."


apuci anyuci és az ő kapcsolataik

2016. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
a kis fiatal nőknek amúgy is könnyebb...a sok vénember őket akarja bámulni a munkahelyen, adminisztrátori munkakört pedig kb. bárki képes betölteni.
2016. nov. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Kapcsolat, rokonság, urambátyám rendszer-nem hallottál még ezekről?
2016. nov. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
97%
Én büszke vagyok arra ,hogy mindenféle kapcsolat nélkül tudtam elhelyezkedni egy egészen jó helyre, bár úgy érzem meg is dolgoztam érte rendesen.
2016. nov. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
42%
jól van akkor mehetsz is vissza szenet fejteni Sztahanov elvtárs #4
2016. nov. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Iligy.
2016. nov. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mert van az alacsony és a magas, a sovány és a kövér, a talpraesett és az fejére esett
2016. nov. 4. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"És van a másik oldal, ahol 8 általánossal megkeresik a 150-200 ezret"


Tudod van az a vicc mikor két öreg beszélget.

-Hajaj komám én még naponta 3-4 nőt ki tudok elégíteni!

A másik öreg elmorfondírozik ezen,hiszen ez neki már régen nem megy,így elmegy a dokihoz és elpanaszolja mi a gondja: - Doktor úr! Tudna valami szert felírni,amitől ez menne nekm is?

-Tudnék bátyám,de van sokkal egyszerűbb megoldás is!

-???

-Mondja azt maga is! :-)))


Hát kb igy van ez az ilyen fizukkal is.

Ma itthon,tisztán,legálisan,nettóban ez mese.


" huszonévesen a srácok menő autókkal járnak,"

Mi számít menő autónak?


"TÉNYLEGESEN semmittevős munkákra célzok), érettségivel pedig bőven 200 fölött keresnek. "

Mi ez a munka?

2016. dec. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ki beszélt itt tiszta pénzről, Magyarországról beszélünk, ahol kb. a felső 20% alatt mindenki minimálbérre van bejelentve, a jobbik eset az már az, amikor bejelentik garantált bérminimumra és a FEOR kódja is köszönőviszonyban van a valódi munkakörével.


De jó nekem a borítékban kapott fizetés is, hiszen abból élek a nyugdíj pedig a jövőbeli homályos ígéret.


Menő autónak a következők számítanak:

Ha a luxus sportkocsikat most nem vesszük figyelembe, mint Ferrari, Lamborghini, Porsche, akkor a teljesség igénye nélkül: BMW, Mercedes, Audi, Lexus, Volvo, és lehetőleg 5 évnél nem öregebb.


Semmittevős munka az, ahol a munkaidő legalább fele (ha aktívan dolgozol, tehát itt azt is vegyük figyelembe, hogy bizonyos adminisztrációs feladatoknál percenként ütnek le 20 billentyűt még sima gépelésnél is és a menürendszer számukra labirintus) munkához nem tartozó dolgokkal megy el, internetes böngészés, Facebook, beszélgetés a kollégákkal, ilyesmi.


Hatékony munka pedig ha nem is ez: https://www.youtube.com/watch?v=sZFG0-OW_j4


de valami hasonló. És itt is egy jó nagy bérkülönbség. A valóban dolgozó munkaerő sokszor még annyit sem kap, mint egy ugyancsak 8 általánost végzett vagyonőr azért, mert egész nap ül és nézi a tévét és néha tesz egy kört meg ha ugat a kutya ránéz a monitorra.

2016. dec. 31. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:

8 általánossal,egy sima droid munkával itthon sehol keresnek ~200e Ft-ot,vagy ha igen,ott 30 napból 30-at gürizel bent 12h-ban,az meg életnek nem igazán nevezhető.


20páréves fiatalokat ha az említett autókkal látsz,megnyugtatlak nem a saját kézkezű keresetéből vette.(vagy nem is az övé)


A produktív szalagmunka mindig is a legalja volt bérezésben,igen,az irodai fészező,papírtologató 3,14tsa mindig többet fog keresni,és ahogy a semmittevési szint emelkedik a munkaköröknél,ezzel egyenes arányban nő a bérezés is.Ez mióta világ a világ,valahogy mindig így volt...

2016. dec. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!