Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha felmondott a munkahelyemen,...

Ha felmondott a munkahelyemen, kivehetem a maradék szabimat?

Figyelt kérdés
Ha felmondok, ugye 30 nap a felmondási idő. Ebből a 30 napból kèrhetem, hogy szabiba vegyem ki ès a maradékot ledolgozom? Egyáltalán azt kifizetik? Vagy hogy van ez? Mèg sose mondtam fel....

2016. nov. 7. 14:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérheted, de a munkáltató joga eldönteni, hogy ad-e neked szabadságot. Kivéve az Mt. szerint évi 7 nap, ezzel te rendelkezel. De ezt időarányosítani kell, meg az erre vonatkozó igényt 15 nappal korábban be kell jelenteni. Illetve nyilván beleszámítanak azok a napok, amiket az évben már kivettél a saját rendelkezésed szerint.


A 30 napot természetesen kifizetik. A szabadságot idejét is fizetik. Ha marad ki nem vett szabadságod, azt meg kell váltani, vagyis pluszban kifizetik azokat a napokat az utolsó munkabéred mellé.

2016. nov. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 TR75 ***** válasza:
69%

Időarányosan jár a szabadság. Tehát ha mondjuk november 30. az utolsó munkában töltött napod, akkor az éves szabadságod keretét szoroznod kell 11/12-del, így megkapod az eddig járó szabadságnapok számát. Ebből kivonod azt, amit már kivettél eddig. Ami marad, az még jár, tehát kiveheted (esetleg a cég kifizeti, akkor pedig nem veszed ki).

A felmondási idő akkor 30 nap, ha ennyi áll a felmondásban. Ennél lehet kevesebb is.

2016. nov. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor, ha nov.15tel felmondok, a munkaviszonyból dec.15ig tart., S ha az èves szabadságom felé mèg megvan, nem vehetem ki mindet? Vagy mindegy, hogy kiveszem-e vagy sem, mert kötelesek kifizetni?
2016. nov. 7. 15:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Hivatalosan a munka tvk-ban 30 nap van, de mikor kevesebb? Mikor èrdemes kèrni, hogy kevesebb legyen? Gondolom, ha már van másik hely, ahová megyek....
2016. nov. 7. 15:18
 5/9 TR75 ***** válasza:
100%

Bocs, elég pongyolán fogalmaztam :/

Szóval 30 nap a sima felmondás; ha azonnali hatályú a felmondás, akkor másnap már nem kell bemenned; közös megegyezés esetén lehet rövidebb.

2016. nov. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TR75 ***** válasza:
100%

#3

Ha december 15. az utolsó nap, akkor a szabadságnapjaidat részarányosan kiszámolod december 15-ig (nagyjából az éves szabadság -1 vagy 2 nap), kivonod belőle az eddig kivett napokat és megvan, hogy mennyi van még ezen a munkahelyen. Ezt vagy kiadják, vagy kifizetik, az új munkahelyeden pedig az az 1-2 nap jár idénre.

2016. nov. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Èn a dec 15.öt csak pèldának hoztam, hogy az a 30napos felmondási idő vège.
2016. nov. 7. 18:59
 8/9 TR75 ***** válasza:

Akkor én a példára válaszoltam :-)

Az a lényeg, hogy a szabadság részarányosan jár a munkahelyen abban az esetben, ha nem a teljes évet dolgozod végig. Részarányosan az otthagyott munkahelyen is, és részarányosan az új munkahelyen is, és értelemszerűen, ha egyik helyről mész a másikra pauza nélkül, akkor a két szám összege kiadja az éves szabadság keretedet.

Hm, remélem, nem voltam bonyolult :S

2016. nov. 8. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, már èrtem.ment a zöld kèz
2016. nov. 9. 23:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!