Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jöjjön haza külföldi...

Hogyan jöjjön haza külföldi munkahelyéről a párom? Mik a következményei a ha a felmondási időt nem dolgozza le?

Figyelt kérdés

Párom másfél hónapja ment ki németbe dolgozni.Munkaközvetítőn ketesztül ment.Sajnos a fizetése sokkal kevesebb mint gondoltuk,és a körülmények sem olyanok amiket ígértek.Mimdenképp haza szeretne jönni családjához...hozzánk.Sajnos van felmondási idő ami két hét.Viszont hallottunk olyanokat,hogy nem fizetik ki az utolsó bért ami megjárna...azt már akkor utalná a cég amikor itthon van.Arra gondoltunk hogy megvárna egy fizut még és hazajönne.Így is bennt maradna a cégnél még 2heti összeg.(Mivel két hetente fizetnek)De ha rendes úton módon mondana fel,akkor lehet egy teljes havit nem adnának oda.Mivel ha felmond akkor nem kapja meg előbb a fizut mint 10.-e.Ez viszont kérdéses számunkra hogy egyáltalán megkapná-e.Ha hazajönne két hét felmondási idő ledolgozása nélkül,annak mik lennének a kövezkezményei itt Magyarországon?Biróság...stb.Papirjait megkapná-e?..minden érdekel ami evvel kapcsolatos.

Köszi


2016. nov. 11. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Van rendes munkaszerződése a párodnak vagy feketén dolgozik? Ha van rendes munkaszerződése akkor kötelesek kifizetni vagy beperelheti őket a párod.

A céggel kell megbeszélnie hogy letölti-e a felmondási időt vagy sem. Esetleg arra az utolsó két hétre kiírathatja magát táppénzre és akkor lesz indoka hogy mért nem dolgozta le az utolsó két hetet.

2016. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi.Igen van rendes szerződése.De az biztos hogy ha felmondana pl most.És lesogozza a két hetet,akkor csak 10.én utalják a pénzt.Kicsit furcsa.Itthon ugye 3-5 munkanap.

Illetve ha elmegy táppénzre akkor ott kell töltenie azt az időt ugye?Nem jöhet haza közben?

2016. nov. 11. 08:45
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A felmondás napjáig mindent ki kell fizetni. Közös megegyezéssel azonnal is hazajöhet, ha a cég nem ragaszkodik a felmondási időhöz. Lehet neki is megéri, nem kell fizetni olyannak, aki csak bejár, de nem csinál semmit.

Be kell menni a főnökhöz és jelezni neki, hogy fel szeretne mondani, aztán lehet alkudozni az időpontról. Nem tudom mit csinál a férjed, de gyanítom nem pótolhatatlan, így akár el is tekinthetnek a felmondási időtől. vagy ha van fennmaradó szabadsága, akkor azt kiveheti.


Azért kíváncsi lennék, hogy fordított esetben mennyire lennétek felháborodva, ha mondjuk a párodnak egyik nap szólnának, hogy másnap már ne menjen.

2016. nov. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A céggel beszélje meg, két hét felmondási idő az semmi, mért nem akarja azt letölteni és csak úgy lelépni?

Sok cégnél következő hónap 10-ig fizetnek, nem értem ez nektek mért furcsa.

2016. nov. 11. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!Ledolgozza a két hetet.Sőt még túlóráznia is kell. :( Azért köszi a válaszokat.

Utolsónak irom:Itt magyarországon,ha valaki elmegy a munkahelyéròl 3-5munkanapon belül ki kell fizessék a bérét.Viszont itt ahol párom van,hiába szűnik meg munkaviszonya pl. 14-én a fennmaradó bért csak köv.hònap 10-én kapja meg.Nos ez a furcsa egy kicsit.

2016. nov. 25. 09:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!