Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emelik a minimálbért, de mi...

Emelik a minimálbért, de mi lesz a közmunkásbérrel?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 07:45
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
58%

1,8 millió versenyszférában dolgozó ember tartja el a többit!


Na látod, ez pontosan így van.

2016. nov. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó előtti tökéletesen jól összefoglalta.
2016. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim válasza:
91%
Feleslegesen ítélkeztek a màsik ember sorsa felett.Megértem mert azon a környéken nagyon kevés a munka plàne diplomàsnak.Még bàrki lehet közületek bàrmikor közmunkàs.Én is voltam de hiàba van több végzettségem a kényszer ràvitt mert a kisfiamat egyedül nevelem.Nem kívànom senkinek azt az érzést amikor lepràsnak nézték az embert mert egyfajta kényszer volt részemről mert nem volt màs.Hàla az égnek sikerült kiszàllnom ebből az egészből, azóta vàllalkozó lettem.
2016. nov. 25. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

„Aha, tehát annyira semmitmondó, hogy még te is szégyelled.. Értem.”


Félreértesz, nem szégyellem, csak semmi köze a dologhoz, és azért mert jelenleg közmunkában dolgozom egy ideje, nem azt jelenti, hogy sose volt rendes állásom, volt és remélem lesz is.

2016. nov. 25. 08:14
 25/39 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg abszolut elbeszélünk egymás mellett. Nincs azzal semmi gond, hogyha valaki hosszabb rövidebb ideig "munkanélküli" vagy közmunkás. Nincs kb. az országban olyan ember, akivel ez soha nem esett meg vagy nem lesz a jövőben. Én is voltam, más is volt. Csak az én időmben még nem volt közmunkaprogram. Illetve biztosan állítom, hogy akinek megvan a piacképes tudása (és felejtsük már el, hogy csak az IT meg a mérnök a piacképes tudás, 1 db bölcsés BSC diplomám van, mégis válogatok az állások között, most váltottam 3 hónapja) és TESZ IS AZÉRT, hogy legyen munkahelye annak nincs problémája.


Viszont a közmunkát nem "munkának" kell felfogni, hanem egy olyan segély, amit még nem is alanyi jogon kapsz, hanem dolgoztatnak érte. Ezen felül brutális káosz van a törvényalkotók fejében is, mert nyilvánvalóan azért egységesen alacsony a közmunkások bére, hogy visszakényszerítsék őket a "valódi" munka világába - itt megválaszolva a kérdésedet azért nem emelnek rajta, mert nem cél, hogy benne maradj. Ez eddig oké lenne, csak azt felejtik el, hogy amikor belekényszerítik az embereket a semmitmondó és semmit sem fizető közmunkába, akkor:

- Valódi munkahelyteremtést gátolják, mert a munkaadó aki alkalmazhat közmunkást minimálbér alatt az nyilván nem fog br. 300e-ért felvenni senkit

- A közmunkás egy ördögi körbe kerül, mert dolgozik heti 40 órát, se képezni nincs ideje magát, hogy értékesebb legyen a munkaerő piacon sem pedig interjúkra nem tud járni, mert dolgozik...


Tehát teljesen el van lehetetlenítve a re-integrációjuk a munka világába. Ez pedig hatalmas baj.

2016. nov. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Legalább valamiben már egyetértünk, erről már mi is beszélgettünk, nem is bánnánk, ha megszüntetnék a közmunkát vagy legalábbis egy szint felett ne lehessen így alkalmazni embereket, akkor talán nagyobb lehetőségünk lenne nekünk is normális állást találni, itt jelenleg 1 rendes dolgozóra jut 2-3 közmunkás, nem egy normális helyzet.
2016. nov. 25. 14:30
 27/39 Sándor G ***** válasza:
70%

7/26-hoz, 8/26-nak, ti is csak feleslegesen okos jó helyen dolgozó"idióták vagytok, osszátok az észt, hogy minek elmenni közmunkásnak, /több szakmával akár/, mikor Bp.en. vagy a Észak dunántúlon tuti állások vannak, na meg havi 110-120ez.ft/nettóért, ami igaz is, csakhogy 1. Lakhatás ne, megoldott, a nagy multik se adnak csak max.munkásszállót, a beszállitócégek, pl.kft. pedig ígérgetenek fűt-fát, de nem támogatják +az albérletet sem,

hiába szól a kormányzati kommunikáció, arról hogy jövőre havi 30-40ez.ft.al is hozzájárulhatnak a cégek, az albérlethez, /ezt nem kötelező adni/törvény sincsen rá,

igaz jól hangzik, hiszen erzsébetutalvány+ kártyán is átutalható lenne, elvileg..

mai napig nincs hír, hogy ezt bármely munkáltató,/multi/megadná/,

Persze a német beszállítóknak dolgozó cégek, mint pl. Linamar, Boschung, ejt.kft. Ekuna kft. sírnak hogy nincsen elegendő szakember, de amikor beadja az ember az önéletrajzot, aztán alig válaszolnak.

Ha igen, akkor is csak annyit, hogy majd keresnek, felhív a művezető, /üzemvezető/, a héten, stb. de ettől munkahely nem lesz.

hiába van 3szakmád, 20éves gyakorlatod, sőt ha elmúltál 45éves, és még közmunkás is voltál, akkor tuti hogy kutyának nem kellessz..

Szégyen ez az ország, de ez van...

2016. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 Sándor G ***** válasza:
34%
Egyébként aki nem tudná, 2017-év márc.tól, a közmunkások számát a felére fogják csökkenteni, mert a mindenható kormány úgy látja, hogy át kell csoportosítani, a szakképzett dolgozni akaró, tudó munkaerőt, a gazdasági szférába, /a termelésbe/,lásd elektronikai összeszerelő üzemek, autógyárak, gumigyár, multik,..
2016. nov. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Sándor G ***** válasza:
13%

A kérdezőnek, a kérdésre a válasz, a közmukások közmunkabért kapnak/nem segélyt/, és a közmunkabért nem akarják,nem is fogják emelni..

aki hallgatja az Ogy. Közvetítéseket, olvassa a netet, megfelelő helyen, az bizony tudhatja..

Az f.h.t.-t pedig megszűntetik' vagyis adnak a xarnak egy pofont.

Mo-n a nemzeti kormány szerint nincs munkanélküliség..

2016. nov. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:

"2017-év márc.tól, a közmunkások számát a felére fogják csökkenteni"


Felőlem akár teljes egészében meg is szüntethetnék ezt a megalázó, kizsákmányoló rendszert, annyit olvastam valamennyivel kevesebb pénzt szánnak a közmunkásokra, de annyira nem tűnik jelentősen kevesebbnek, hogy felére vegyék az állományt.

2016. nov. 27. 15:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!