Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pár év külföldi munka után...

Pár év külföldi munka után milyen esélyeim lennének az elhelyezkedésre itthon?

Figyelt kérdés
Anglisztikán végeztem, pályakezdő vagyok, de a keleti régióban nem igazán találok magamnak munkát, ha pedig elköltöznék, elvinné az albérlet a fizetés nagy részét, csak akkor tudnék félretenni, ha szobát bérelek. Azon gondolkodtam, hogy 3-5 évre külföldre mennék dolgozni, aztán itthon vennék egy lakást egy olyan városban, ahol jobbak a lehetőségek. Vajon el tudnék helyezkedni itthon úgy, hogy 5 éve végeztem az egyetemen de még nem dolgoztam a szakterületemen? Szerintetek mi lenne a legjobb megoldás rövid és hosszabb távon? Egyedül vagyok, barátom sincs, hogy ketten közösen fizetnénk valami lakást.

2016. nov. 30. 18:29
 1/3 anonim ***** válasza:
a szak elvégzése után jelentősen nőnek az esélyeid az EU-ban való munkavállalásra.
2016. nov. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Folytatás: Ha tolmácsként akarsz elhelyezkedni, akkor még jobb, ha Angliában gyakorlod a nyelvet.
2016. nov. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy valsz 5 év külföld után nem feltétlenül akarsz itthon élni. Persze lehet, hogy tévedek, de szerintem tanárokra mindigis szükség lesz itthon és külföldön egyaránt. Ezt pl. ismered?

www.skypesuli.hu/ Bárhonnan tudod végezni és lehet h már nem is akarsz másnak dolgozni ha hazajöttél.. amúgy erősen esélyes :) Nem akarlak semmire rábeszélni, csak készülj fel rá, hogy az ember élete nagyot változik egy országváltás után.Csak bíztatni tudlak, majd alakul szépen. Amúgy ott kinn is nagy igény van angol tanárokra, rengeteg az angolt nem beszélő magyar, szóval jó kis szakmád van :)

Hajrá!


Üdv,

1 K M

Egy Kicsit Mindenhol

2017. febr. 14. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!