Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fontos! Mikortól kell fizetnem...

Fontos! Mikortól kell fizetnem a TB-t?

Figyelt kérdés

Kérném, csak olyan válaszoljon aki biztos a válasza helyességében!.


Szóval októberben hagytam ott az egyetemet (nappali képzésre jártam). Viszont ugye már szeptemberben kaptam hallgatói jogviszony igazolást és diákigazolvány matricát, ami a 2016/17. tanév első félévére ingyenes, március 31-ig.

Szóval, melyik lehetőség áll fenn most:

1. Miután megszűnt októberben a hallgatói jogviszonyom, azt az egyetem lejelentette pl. a munkaügyi központnak (vagy ahova ezt kell), és ettől kezdve 45 napig van TB-m, utána fizethetem magamnak minden hónapban. Szóval kb. mostantól.


2. Ameddig érvényes a diákigazolványom + 45nap, addig nem kell fizetnem, ami olyan május közepe.


2016. dec. 1. 13:33
 1/6 A kérdező kommentje:
*ingyenes helyett érvényes
2016. dec. 1. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Mit értesz az alatt, hogy "otthagytad az egyetemet"? Azért nem világos a sztori, mert azt irod, hogy már megszűnt a hallgatói jogviszonyod, mégis van érvényes diákigazolványod. A kettő üti egymást, a hallgatói jogviszony megszűnésekor a diákigazolványt bevonják. Szóval akkor mi az igazság? Kérted az elbocsájtást és el is bocsájtottak? Vagy csak nem jársz be órára? Vagy utólagosan passziváltattad a félévedet?
2016. dec. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"Kérted az elbocsájtást és el is bocsájtottak?"

Igen, ez történt.


"A hallgatói jogviszony megszűnésekor a diákigazolványt bevonják."

Nem, nem vonják be. Például amikor valaki júniusban megkapja a diplomáját, azzal megszűnik a hallgatói jogviszonya, viszont a féléves matrica október 31-ig érvényes. Senki nem kéri tőle vissza a diákot, nem vonják be. Amíg van rajta matrica, addig lehet használni. Nekem március 31-ig érvényes, eddig is elfogadták több helyen, senki nem néz utána, hogy most akkor hallgató vagyok-e még, meg van a diák az érvényes matricával és kész.

2016. dec. 1. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A diákigazolvány lejárta után még 45 napig jogosult vagy az egészségügyi szolgáltatásra.

Majd az azt követő lejárta után egyénileg is fizetheted a TB-t.

Viszont ha nem akarod saját zsebből fizetni a TB-t akkor menj el az illetékes okmányhivatalba ott kérj egy nyomtatványt (egészségügyi szolgáltatásra való jogosultság a neve ha jól tudom) kitöltöd, 2 tanúval aláíratod és benyújtod az okmányirodában. Ha nincs munkád akkor jogosult leszel rá amit az önkormányzat 1 évig átvállal. Ha nem találsz ez idő alatt bejelentett munkát akkor a lejárta előtt ismét elmész kitölteni egy ilyen nyomtatványt és benyújtod.

2016. dec. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem a diák érvényessége számít.

Neked kell bejelenti, hogy végeztél az egyetemmel, nincs munkahelyed, és te fogod fizetni a tb-t. A nav oldalán van erre nyomtatvány, ha van ügyfélkapud, ott is tudod intézni.

2016. dec. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Utolsó nagyon rosszul tudod! NEM kell neki fizetnie, de nem ártana ha utána járnál!

Tudom miről beszélek mert én is voltak ilyen helyzetben.

2016. dec. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!