Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lemondani egy állásinterjut?

Lemondani egy állásinterjut?

Figyelt kérdés

Pár napja meghivást kaptam egy cégtöl egy állásinterjura. Az a probléma viszont hogy végiggondoltam és egyszerüen nem férne bele még egy munka az idömbe viszont ha aznap hivom fel öket akkor biztosan elkönyvelnek és tartok töle hogy ahhoz a céghez többet biztos nem tudok menni dolgozni.

Ilyenkor ezt hogy lehet ugy alakitani hogy ne legyen kellemetlen?


2016. dec. 10. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyenkor ezt hogy lehet ugy alakitani hogy ne legyen kellemetlen?"


Ha jelzed és lemondod. Ha nem szólsz oda, akkor biztos hogy oda nem mehetsz többet akkor sem, ha te lennél a legalkalmasabb jelölt. Nálunk pl.van egy fekete lista azokról, akiket behívtunk, de szó nélkül el se jöttek. Mindenképp jelezd hogy nem mész el, így tisztességes.

2016. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És abban az esetben hogyha elmegyek végighallgatom, majd elmondom hogy nem egészen erre gondoltam?
2016. dec. 10. 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Az is megoldás. Nem kötelező elvállalni azt, amit te nem akarsz, vagy nem felel meg. Ha mondjuk felajánlják az állást, akkor kérj gondolkodási időt. Ha meg nem, akkor várj egy kicsit, és ha ők nem jelentkeznek, és mondd vissza te, abban semmi rossz nincs. Csak azt ne csináld, amit sokan eljátszanak, hogy sírnak hogy nincs munka, de ha kapnak egy lehetőséget, még el sem mennek interjúra, és még csak nem is szólnak.
2016. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi olyan bonyolult ezen? Felhívod őket, hogy kaptál egy jobb ajánlatot vagy közelebbit a lakóhelyedhez, ezért köszönöd a lehetőséget, de most nem élsz vele. Nem kell elmondanod, hogy mit/hol és így ők sem hiszik rólad, hogy betojtál!
2016. dec. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Semmi gáz.

Megmondod, hogy már nem aktuális. Ennyi. Nem fognak könnyeket hullatni.

2016. dec. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ne hidd azt, hogy mindenki elmegy az interjúkra, sőt. szokszor hallom, hogy kevesen szoktak, és mégkevesebben mondják le normálisan. Szimplán el sem mennek.


Dobsz nekik egy nappal előtte egy emailt és kész. Ne görcsölj rá. Feleslegesen udvariaskodni és elmenni majd az arcukba lemondani gáz, mert fecsérelted a saját időd és az övékét is. Jártam így nem egyszer.

2016. dec. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!