Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen érzés volt megkapni...

Milyen érzés volt megkapni életed első fizetését?

Figyelt kérdés

2016. dec. 19. 22:25
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Sajna nem emlèkszek :)

16 voltam, most 23 vagyok, nem sok idő, mègsem rèmlik.

Tuti örültem :) A kedvenc napom a fizetèsnap a mai napig :D

2016. dec. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Eddig bele se gondoltam, hogy ez egy jelentőségteljes pillanat lehetett volna. Szóval semmi extrára nem gondoltam :D
2016. dec. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Érdekes visszagondolni.:) Nekem semmi extra érzés nem volt, nyilván azért mert mérnök gyakornok voltam és hónap közepén léptem be a céghez. Így amikor megjött a kb. 36ezer Ft-os fizetésem, így bele se gondoltam, hogy ez életem első fizetése. Főleg, hogy sikerült elköltenem pár nap alatt. :D
2016. dec. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Első fizetésem gyakorlatilag diákmunka volt, amiből ráadásul levontak egy vagon adót, belépési díjat, egyebeket, szóval őszintén szólva inkább csalódás volt.


Korábban gyerekként egy 500-asnak is örültem és nagy pénznek tartottam.


Vagy fizetésnek vehetjük az ösztöndíjat, ami kb 8-10 ezer volt, de úgy éreztem megdolgoztam érte. Ami vicc, hogy egyik félévben 3,5-ös átlagra kaptam, másik félévben 4-es átlagra nem, szóval az sem volt igazi öröm.


Igazából 3 "extra" volt eddig:

1. Teljesen ledolgozott nyári hónap, kb 80 ezer forint, addigi 10-20 ezrekhez képest kánaán volt.

2. Első munkahely, gyakornoki pozíció után 180 ezer. Akkoriban örültem neki mint az állat.

3. Második munkahely 300 ezres fizetés...elsőre hatalmas élmény volt megkapni. Aztán annál elszomorítóbb hogy azonnal elrepül a fele albérletre, utazásra... :D


De úgy igazából rájön az ember hogy hamar elmegy a pénz és nem is akkora öröm :D

2016. dec. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!