Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik munkát válasszam?...

Melyik munkát válasszam? Amelyiket szeretnék, de nem fizet sokat vagy amelyiket utálok, de jobban fizet?

Figyelt kérdés
42 eves nő vagyok. 10 éve élünk külföldön. Másfél éve megszűnt a munkahelyem. Azóta takaritani járok magánházakhoz. Nem fizetnek rosszul, de utálom és az csak általában kéthetente van vagy néha bejön egy alkalmi beugrós munka. Most lenne egy lehetőségem rendes bejelentett munkát csinálni, amit szeretnék is. Viszont sokkal kevesebbet fizetnek és a beosztás is olyan, hogy vagy a szerda-csütörtök vagy a csütörtök-péntek a szabadnap és többnyire délutános beosztás. Férjem szerint nem kellene elvállalni. Majdcsak jön valami jobb is. Viszont nem nagyon jön jobb. Én meg nem akarok tovább takaritani. Utálom. Most ezen áll a bál. Ti melyiket választanátok?
2016. dec. 22. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg hogy tenyleg utalom vagy csak nem tetszik, es mennyire van szuksegem a penzre amit ajobban fizeto ad.
2016. dec. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt válaszd, amit szeretnél. Jót tesz neked is, a pénz pedig nem minden. Attól még jöhet jobb, ha ezt elvállalod. Ahogy odamentél, úgy ott is lehet hagyni. Csak arra figyelj oda, milyen munkaszerződést írsz alá.

Viszont az új munkahely által új embereket ismerhetsz meg, ami új lehetőségeket is teremthet. Bátran vágj bele az újba, ne utálattal járj dolgozni.

2016. dec. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, minden hétvégén dolgozni kell? És általában délután kell dolgozni. Így érthető a férjed ellenkezése, mert - ha ő "normál" munkarend szerint dolgozik - alig fogjátok látni egymást. Hosszabb távon rámehet a kapcsolatotok. Én várnék tovább a jó állásra.

.

Nagyon furdal a kíváncsiság, mi az a munka, amelyik kevésbé fizetett, mint a takarítás. Ha gondolod, írd meg privátban!

2016. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha jól értem, a takarítós munkával többet keresel pár nap alatt, mint amennyit egy hónap alatt keresnél egy olyan bejelentett munkával, ahol ráadásul elég rossz az időbeosztás? Nos, én nem vállalnám el, inkább várnék és addig is takarítanék...
2016. dec. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Höhöhöhö! Én takarító vállalkozó voltam 2-3 évig. Én is 2-3 napot dolgoztam egy héten. Nem volt főnököm, elkényelmesedtem, meguntam, aztán váltottam. Így viszont más osztja be a szabadidőmet. A haverommal voltam albérletben, ő is takarító volt. Most neki van háza, emberei, autói, külföldön nyaralgat. Egyenlő eséllyel indultunk. Mondjuk én is azt gondoltam, hogy több vagyok, mint egy takarító. Persze az is munka. Te döntesz, de akkor a hétvégédnek lőttek. A férjed egy okos ember. A takarítás alkalmával is lehet több ismeretséged, más lehetőséged. Faterom is takarított, aztán mindig kapott valamit ingyen, szekrényeket, stb. Azt meg el lehet vaterázni. Az új helyen milyenek a munkatársak?
2016. dec. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amelyiket akarod. Anyám 1 hét alatt megkeres 70ezret takarítással...
2016. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Voltam hasonló helyzetben, szerencsére a férjem mellettem állt. Nem minden a pénz, sokkal nyugodtabb voltam.
2016. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!