Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 26 évesen mennyire érdemes...

26 évesen mennyire érdemes belevágni egy pénzügy-számvitel szakba és utána elhelyezkedni ez irányba?

Figyelt kérdés

Ugye mire végeznék 30 éves lennék. Jelenleg teljesen más területen dolgozok. Itthon szüleim vállalkozásába segítek be (virág eladás) és eközben jöttem rá, hogy nagyon érdekelne ez a pálya. Ugye én tartom a kapcsolatot a könyvelővel és innen indult az egész és ahogy egyre jobban utána olvasgattam a dolgoknak egyre inkább érdekelni kezdett és inkább a számviteli rész.

Szóval ezen a pályán mennyire hátrány, hogy gyakorlatilag 30 éves lennék a pályakezdéskor?

Ami még pluszba hozzáteszek, hogy felsőfokú angoltudásom van amit aktívan tudok használni és mire befejezném az egyetemet ezt a tudást is szeretném jobban elmélyíteni és még mellette egy másik nyelvet is középfokon megtanulni. Gondolom ez nem jön rosszul és egy esetleges multinál ez elvárás is lehet.


2017. jan. 1. 18:36
 1/4 anonim ***** válasza:
én nem vagyok ezen a területen de szerintem vágjál bele, fiatalabb már úgysem leszel :) persze jobban kell majd bizonyítanod interview-n, sőt megfontolnám helyedben a mérlegképes könyvelői végzettséget akár a fősulival párhuzamosan hogy mihamarább el tudj helyezkedni ezen a területen (feltéve ha levelezőn csinálod)...
2017. jan. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
30 évesen bőven nem késő, bátran vágj bele. Ráadásul a kereskedelemben is és számvitelben is van már valami tapasztalatod (ha te tartod a könyvelővel a kapcsolatot az már segítség), tehát nem feltétlen pályakezdőnek számítanál, a 30 éves korosztály meg az akit szívesebben alkalmaznak, mint a mostani generáció (akik fél-1 évre terveznek munkahelynél mert minél több dolgot ki akarnak próbálni).
2017. jan. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szerintem is nyugodtan vágj bele! Semmiről sem késtél még le. Egyik ismerősöm most fejezte be a számviteli fősulit (tehát csak az alapszakot!) és Pesten kezdőként 220-at kap nettóban. Nem telt el egy hónap és kapott munkát végzés után. A nyelvtudással meg már most is kereslet van irántad, anyukám munkahelyén a tolmács részmunkaidőben többet keres, mint a tb ügyintéző. A pénzügy-számvitel meg a nyelvtudás együtt profi párosítás. :)

Sok sikert!

2017. ápr. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nem akarsz fősulit végezni, esti képzésen, akár munka mellett végezd el a pénzügy-számviteli ügyintéző OKJ-s végzést, utána +1 év a mérlegképes könyvelői végzettség, az is van esti képzésen is, államilag támogatott formában is. Ez is egy opció.
2017. ápr. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!