Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Amikor a szakmai álláshirdetés...

Amikor a szakmai álláshirdetést is rosszul teszik fel?

Figyelt kérdés
Titeket nem zavar, ha egy szakmai (akármilyen) hirdetést olyan pocsékul írnak meg, hogy az alap szakmai fogalmakat sem képesek jól megírni. Tipikus az "exel, worlds" hiba. Ti találkoztatok már szakmátokban olyannal, hogy látszott a hirdetőn, hogy fogalma sincs mit akar? És professionról van szó, nem ingyenes hirdetési oldalon. Egyedül vagyok ezzel, hogy zavar, hogy olyanok döntenek a sorsomról, akiknek fogalma sincs a dolgokról és nem képesek belőni egy szakmai alapot, vagy rosszul ítélik meg az adott szakmához szükséges kompetenciákat?
2017. jan. 12. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Hülye a példád, ugyanis mindkettő lehet sima elgépelés. Plusz egyik se szakmai fogalom.
2017. jan. 12. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Attól még, hogy 1-2 szót rosszul írnak le, nem biztos, hogy fogalmuk sincs a dolgokról.

Az exel lehet elgépelés is. Viszont a world már nehezebben, és az engem is bosszant.

De ez alapján nem lehet ítélkezni ilyen ügyben.

2017. jan. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az a baj h ezeket buta HR-es libák írják, akik köztudottan a legeslegostobább népség.

Ez nem feltétlen reprezentálja az adott céget. Habár én ELVBŐL nem jelentkezem olyan céghez, aki recruitert alkalmaz. Amelyik cég nem képes a honlapján közzétenni egy épkézláb álláshirdetést, ahelyett h titkolózik, nem ad cégnevet, buta libákat alkalmaz a recruitra, stb, azt messziről kerülöm, ez a tipikus suttyó magyar KKV és rabszolgatartó multik mentalitása.

2017. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor ne a peldat nezd, hanem a kerdest...
2017. jan. 12. 18:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért nem egy konkrét példát írsz? Miért hőzöngesz a kamu kérdéseddel? Miért nem másolod be? miért nem adsz hozzá linket? (OHH, mert kamu az egész :) )
2017. jan. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
jézusom....
2017. jan. 13. 15:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Oké, titeket nem zavar, hogy valaki itt hőbörög egy elíráson, miközben ő maga ahhoz is debil, hogy ez kérdőmondat végére kérdőjelet tegyen?
2017. jan. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szoftverfejlesztőként dolgozok és én azt imádom, amikor olyan elvileg pályakezdőket célzó álláshirdetéseket látok, amiktől nem tudom, hogy sírjak vagy nevessek. Egyszerűen látom a lelki szemeim előtt, hogy keletkeznek ezek:

- Egy vezető fejlesztő szól a főnökének, hogy egy projektre kéne még egy ember. Tudja ezt és ezt az új kolléga.

- A főnök szól a HR-nek, elmondja a feltételeket, aminek persze a felét elfelejti vagy félreérti.

- A HR-es már abszolút nem ért semennyire az IT-hoz az Excelen túl, ezért megnéz még pár hasonló álláshirdetést, meg gyorsan átfut két cikket a neten és a főnök félinformációi alapján a végén kifut egy olyan hirdetés, amire aztán a seinor munkavállaló azért nem fog jelentkezni, mert pályakezdő pozíció, a pályakezdő meg azért nem, mert a világon nem volt még olyan aki 0-1-2 év szakmai tapasztalattal annak a felét is tudta volna ami a hirdetésben van.

2017. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!