Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kvázi kötelező a bérfejlesztés...

Kvázi kötelező a bérfejlesztés a cégeknek? Vagy majd a piac megoldja a dolgot?

Figyelt kérdés

Egyet lehet érteni az alábbiakkal?

Jogszabály meg bérmegállapodás ide vagy oda a cégeknek muszáj tetszik nem tetszik bért fejleszteni egyszerűen azért mert ha nem teszi a dolgozó gondol egyet és elhúz máshova?

És lehet erre mondani hogy felvesz helyette mást a cég, de nem fog felvenni mert az új aki jönne az már eleve olyan bérigénnyel jön amilyennel, úgyhogy a cég választhat, hogy vagy a meglevő dolgozó bérfejlesztését végzi el

-vagy hagyja elmenni a régi embert és felveszi az újat de annak meg eleve már kezdettől többet kell fizetni vagy ide se jön az új ember?



Összegezve az a kérdés jogos-e hogy a munkavállaló azt mondja, hogy kérek bérfejlesztést vagy elmegyek? És a cégek már nincsenek abban a helyzetben hogy azt mondják „akkor menj” mert lasszóval fogják az új embert és kincsként kell(kéne) őrizni a régit.


2017. jan. 15. 09:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
78%
Nem kötelező, a burzsoá tagjai sajnos ma is kedvükre használják ki a proletariátus tagjait.
2017. jan. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

"Nem kötelező"


Épp ezért fogalmaztam így: kvázi kötelező.

Vagyis nem kötelezi rá semmi, csak majd nem marad 1 normális embere se max a semmire se jó alkeszek.

És akkor vagy csődbe megy vagy mintha a fogát húznák bért fejleszt.

2017. jan. 15. 09:17
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Központilag (értsd államilag) meghatározott bérfejlesztés csak a minimálbérre vonatkozik.


A cégeknek pedig semmi nem kötelező, ha akar/tud emel, ha nem akar/tud, akkor elveszíti a dolgozóit, esetleg ha annyiért már nem éri meg foglalkoztatni valakit, akkor maga teszi őket utcára, vagy végső soron bezárja a vállalkozást, ha nem tudja kigazdálkodni a béreket, nem tud árat emelni.


Az viszont teljesen jogos, hogy a munkavállaló azt mondja, ha nem fizettek többet, akkor megyek. De ehhez a munkavállalónak meg kell emelnie a seggét, nem csak morogni, hanem ténylegesen tárgyalni a vezetéssel, és ha az eredménytelen akkor lépnie.



A magyar munkavállaló jó része viszont évtizedeken át nyavalyog, de nem mozdul. Az előző cégemnél 8 embert hallottam 5 éven át morogni, hogy kevés a fizetésük. Én nem morogtam, megkerestem a tulajt és beszéltem vele a fizetésemről, arról, hogy komolyabb feladatokat csinálok, hogy ez így nem jó. Kaptam többször emelést. Egyszer azt mondta, hogy nem számít rám komolyabb munkakörökben, a fizetésemet sem emeli emiatt, erre eljöttem. Most pár évvel később a többszörösét keresem azoknak, akik maradtak és morognak tovább is.

2017. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Minimálbéren kívül semmi kötelező nincs. Persze, majd a piac... SOk helyen még mindig az van, hogy ha csak egy forinttal is többet adsz, mint a minimálbér, akkor már sorbanállnak munkáért. Oké, ez elsősorban a betanított munkánál van így. A saját szakmádat neked kéne ismerned. Elsősorban a saját lehetőségeidet (hogy tényleg könnyen tudnál-e máshol munkát találni, mielőtt éhenhalsz), másrészt hogy mennyire lehetnek a helyedre alkalmas jelöltek a környéken.
2017. jan. 15. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

"jogos-e hogy a munkavállaló azt mondja, hogy kérek bérfejlesztést vagy elmegyek?"


Jogos. És az is jogos lesz, ha a cég erre azt mondja, hogy viszlát, pakolj!

2017. jan. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Amit mondtam: a cég mondhatja ezt. Csak amíg hónapokba telik egy valamirevaló pozíció feltöltése a megfelelő emberrel addig a cég ezt nem mondja. Saját érdekében.

Semmirekellő tedd ide tedd oda embert 5 perc alatt találni de az annyit is ér. Az nem kell még mimimálbérért se a cégnek.

Aki meg ér valamit annak meg igényei vannak amit a cég vagy kiszolgál vagy nem kapja meg az embert.

2017. jan. 15. 09:23
 7/24 A kérdező kommentje:

"Az viszont teljesen jogos, hogy a munkavállaló azt mondja, ha nem fizettek többet, akkor megyek"


Hát igen ehhez a dolgozónak kell tudni a saját értékét.

2017. jan. 15. 09:27
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem majd Balázska megoldja.
2017. jan. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Kiss_Eleonóra ***** válasza:
60%

"Csak amíg hónapokba telik egy valamirevaló pozíció feltöltése a megfelelő emberrel "


és vajon miért telik hónapokba?


Csak nem azért mert a fizetésből nem lehet tisztességesen megélni?


ja de.

2017. jan. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Hát pontosan. Ott a régi ember aki azt mondja fizuemelést kérek, vagy elmegyek.

Nem kap, elmegy.

és indul a huzavona az új ember keresésével betanításával, és a végén amikor már ég a ház annyira kell az ember találnak valakit és azt felveszik többért mint amennyit a régi kért volna...

És az új ember persze dolgozni még nem tud, be kell tanítani.

Bölcs cégvezetés.

2017. jan. 15. 09:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!