Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kvázi kötelező a bérfejlesztés...

Kvázi kötelező a bérfejlesztés a cégeknek? Vagy majd a piac megoldja a dolgot?

Figyelt kérdés

Egyet lehet érteni az alábbiakkal?

Jogszabály meg bérmegállapodás ide vagy oda a cégeknek muszáj tetszik nem tetszik bért fejleszteni egyszerűen azért mert ha nem teszi a dolgozó gondol egyet és elhúz máshova?

És lehet erre mondani hogy felvesz helyette mást a cég, de nem fog felvenni mert az új aki jönne az már eleve olyan bérigénnyel jön amilyennel, úgyhogy a cég választhat, hogy vagy a meglevő dolgozó bérfejlesztését végzi el

-vagy hagyja elmenni a régi embert és felveszi az újat de annak meg eleve már kezdettől többet kell fizetni vagy ide se jön az új ember?



Összegezve az a kérdés jogos-e hogy a munkavállaló azt mondja, hogy kérek bérfejlesztést vagy elmegyek? És a cégek már nincsenek abban a helyzetben hogy azt mondják „akkor menj” mert lasszóval fogják az új embert és kincsként kell(kéne) őrizni a régit.


2017. jan. 15. 09:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

"és vajon miért telik hónapokba? "


Legyél 20 éves 30 éves szakmai háttérrel beszélj 3 nyelvet legyen 5 szakmád, és gyere el 10 órázni meg hétvégézni lehetőleg nettó 100 alatti pénzért.

Ezt várná a cég és még csodálja hogy nem kap senkit.

2017. jan. 15. 09:39
 12/24 anonim ***** válasza:
83%
Balázska, már megint magaddal beszélgetsz? :)
2017. jan. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

"Csak amíg hónapokba telik egy valamirevaló pozíció feltöltése a megfelelő emberrel addig a cég ezt nem mondja."


Miért ne mondhatná? Az ő dolga, hogyan oldja meg. Például terítheti a munkát a meglévő alkalmazottak között (akik ha bevállalják, akkor miért ne csinálná a cég, hogy a pozíciót nem tölti fel, a munkát meg elvégzik a belső emberek), mondhatja, hogy igazából nem is akarja már feltölteni, mert úgy tűnik megoldják a többiek, esett úgyis ennyit a kereslet.



Mellesleg ha a cég elkezd mondjuk +30%-os bérrel munkaerőt keresni, hogy gyorsan feltöltse a pozíciót, akkor az neki nagyon sok pénzébe fog kerülni, mert nem lesz elég az új kollégának kifizetni a +30%-ot, de a régi tapasztalt kollégák azt fogják mondani, hogy ők nem betanuló kezdők, ők +50%-ot kérnek... A végén pedig ott áll a cég, hogy vagy duplájára emeli az árait, vagy becsukja a boltot, mert többe vannak az alkalmazottak, mint amibe az elvégzett munkájuk kerül.

2017. jan. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

" de a régi tapasztalt kollégák azt fogják mondani, hogy ők nem betanuló kezdők, ők +50%-ot kérnek."


Nocsak eljutottunk oda ahonnan elindultunk?

Ezzel kezdtem: Jogszabály meg bérmegállapodás ide vagy oda a cégeknek muszáj tetszik nem tetszik bért fejleszteni egyszerűen azért mert ha nem teszi a dolgozó gondol egyet és elhúz máshova?


Igen, a meglevő dolgozó mondhatja hogy vagy bért emelnek vagy elmegy.

És a cégnek fel van adva a lecke. Mert ha nem emel és tényleg elmegy akkor indul a hajsza az új ember után, aki összességében még lehet többe lesz mintha a réginek emeltünk volna. és még arról nem is beszéltünk mennyi idő míg az új ember termel. Mert egy ideig csak betanul.

2017. jan. 15. 09:49
 15/24 A kérdező kommentje:

" A végén pedig ott áll a cég, hogy vagy duplájára emeli az árait, vagy becsukja a boltot"


Igen, ez a piaci önszabályozás. A cég vagy kitermeli a többlet bért vagy bezár a bazár.

Majd elmennek a dolgozók olyan céghez ami meg tudja oldani az emelést.


Mint az a kisbolt ami bezárt mert nem talált eladót. Kisebb település és aki hajlandó volt ilyen melót vállalni elmnent a helyi lidl-be többért.

Kisboltnak nem volt embere tulaj egymaga nem bírta hát bezárt.

2017. jan. 15. 09:54
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Elhúz máshova?


Hát nem tudom. Én éppen komoly dilemmában vagyok, ajánlottak egy állást, kicsivel több a bér, de 3 hó próbaidő. A gyerek egyetemista, albérletben, nem nagyon tehetem meg, hogy odadobjam a biztos állásom, szóval nagy a fejtörés, akkor is, ha az új pont az, amiért éveket tanultam, rengeteg időt és pénzt áldoztam rá. A régi nem kihívás, unalmas, napi két óra elég lenne rá a nyolc helyett.


Felmerült, hogy költözzünk Bp-re, ott tanul a gyerek, az ő albija ára mellé nem sokat kellene hozzátenni, és bérelnénk valami nagyobbat. igen, de ott meg a férjem lenne meglőve. Mert állást találna, a ő mellékállásban ev, a műhelyét nem tudjuk vinni... Itt vannak az idős szüleink, akikkel egyre többet kell törődni, itt van tehermentes lakásunk, aminek az árából fent nem nagyon tudunk venni, hitelt meg nem akarunk.


ÉS nagyon sok ember van hasonló helyzetben, ezért nem ugrál akkor se, ha nem kap álomfizetést. Mert jobb a biztos, kevesebb. És ezt tudják a munkáltatók is.

2017. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
Cégfüggő, nálunk még a fénymásolós emberek is jelentősen többet keresnek, mint a minimálbér, szóval én zéró bérkorrekcióra számítok emiatt. Egy éven belül felgyűrűzhet egy pár százalék diskrepancia, majd meglássuk.
2017. jan. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
66%

Gyógyszertáram van. Az aszisztensnek bruttó 165 ezret adok + 20e kafetéria. Ha valaki fizetésemelést kér csak azt mondom neki, hogy nyugodtan menjen el másik patikába. Volt aki elment és én már másnap találtam új embert. Nekem nem kellett lasszóval fognom új dolgozót. Amíg ugyanolyan kvalitású embereket találok egy munkakör betöltésére nem gondolkodom emelésen. Ha nem találnék embert akkor persze emelnék, mint tettem amikor gyógyszerészt kerestem.

Ilyen az üzlet (kapitalizmus), ha nem tetszik akkor válts.

2017. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
18, egy jó szakembert nem tudsz leakasztani a fogasról egyik napról a másikra. HA annyira jó, lenne munkája. Ha nincs, annak oka van... ha meg volt, de azonnal lelépett, akkor kéne a fenének ilyen tisztességtelen munkavállaló, téged pont így fog otthagyni.
2017. jan. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Na de én pont ezt írtam le.

Ott állt az üres pozíció hónapokig ami azért üresedett meg mert a régi ember azt mondta emelj vagy megyek.

Nem emeltek, ment.

Indult a hajsza új ember után nagy nehezen lett is: és az új embernek kénytelenek voltak többet adni mint a réginek emeléssel együtt.

A réginek nem akartak adni +20%-ot míg az újat helyből +40%-al a régi béréért vették fel. Kényszerűségből mert annyira kellett már az ember.

Hát hol van ennek értelme? Dilettáns barom vezető ennyi a magyarázat.

2017. jan. 15. 12:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!