Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi értelme van a motivációs...

Mi értelme van a motivációs levélnek? Miért erőltetik?

Figyelt kérdés

Mármint elméletben értem a lényegét.

Csakhogy a valóságban igen keveseknek adatik meg, hogy annál a cégnél, abban a pozícióban dolgozhassanak, ami a vágyuk.

Eleve általában a szakma választásánál is az dominál, hogy van-e képzés a városban, mennyibe kerül, indul-e a abban az évben, ki tudom e fizetni..

Aztán a munkakeresésnél.. Miért szeretne nálunk dolgozni? Meeeert.... kell a pénz? Miért épp a mi cégünknél? Mert a városban hirdettek meg 4 munkalehetőséget és ez az egyik. Mi a motivációja? A pénz.


Szóval elméletben jól működik, de a gyakorlatban semmi értelme. Még annak se, hogy meg tud-e valaki írni egy motivációs levelet, azt bárki megírhatja helyette, aki szebben tud fogalmazni.

Én is munkakeresés előtt állok és oda megyek dolgozni, ahova felvesznek. Persze én azért ki tudok nyögni egy motivációs levelet, csak az értelmét nem látom.

Nem látom értelmét, miért várják el, hogy összehazudjak mindent.

Ha az a cél, hogy a HR-es lássa, én vagyok a legjobb jelölt.. nah arra is összekamuzok akármit.


Vagy ennek ez a lényege? Aki (vagy az ismerőse) jobbakat tud összehazudozni, azt hívják be interjúzni?


2017. jan. 23. 18:23
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Na igen, + mint mondtam, nyugodtan megírhatja a szomszéd is, aki mondjuk ügyesebb az ilyen hazudozásban...
2017. márc. 7. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!