Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felkértek gyárban, hogy...

Felkértek gyárban, hogy legyek minőségellenőr. Mennyire nehéz? Nehéz betanulni? Jobb mint a sor mellett állni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mert nem egyedül csinálod, és van egy külön "laborotok" ahol leülhetsz.
2017. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy nehéz lenne. Megkapod a laborszabályzatot, meg az etalonokat, aztán ahhoz képest kell szúrópróba szerűen időpontokkal dokumentálva elvégezni a vizsgálatokat és megírni a "jelentést".

Vagy ha valami nem jó akkor azonnal jelezni a sorvezetőnek, hogy állítsanak a gépsoron.

2017. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
kiegészíteném, egyben felelősségteljes! magasabb lesz a béred is.
2017. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
8 éve csinálom van benne tapasztalatom, de ha a pénz nem lesz több lényegesen, akkor szerintem ne vállald el. Amúgy attól is függ, hogy milyen terméket kell ellenőrizni és maga a cég milyen. A minőségellenőr a legtöbb helyen a szükséges rossz. Ami azt jelenti, ha van ISO szabvány, akkor kell lenni minőségellenőrzési osztálynak is. Tehát van egy előírás ami miatt tartanak benneteket, nem pedig azért, mert szükség van rátok. Arról nem beszélve, hogy a termék a te kezeden megy át legutoljára még ha nem is kell megnézned mindent 100%-ban. Tehát ha van egy tétel amiben mondjuk csomagoltok 1000 db-ot és van benne akár egy rossz is, akkor megy a leszúrás és a mondogalódás, hogy bezzeg a MEO átvette. Ha valamit észreveszel és szólsz érte az a baj, ha nem, akkor meg az a baj. A munka minden pillanatában az érződik, hogy fölösleges vagy, csak muszájból tartunk. Lehet, hogy ezt a sok negatív példa miatt mondom, de ha tehetném és lenne más lehetőségem, akkor nem csinálnám. Persze hangzatos az, hogy minőségellenőr, de ha belelátsz, hogy mi van mögötte, akkor rájössz, hogy jobb ott ülni, vagy állni egy sor vagy gép mellett és vállalni a felelősséget azért, amit te saját magad teszel. Nem pedig más munkája miatt tartani a hátad. Próbáld meg, ha nem tetszik, akkor szerintem gép mellé visszakerülhetsz.
2017. jan. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Félek tőle meg nem is gondoltam rá,hogy én ilyet csináljak,alszok még rá egyet,hogy mi legyen.
2017. jan. 24. 21:28
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

én voltam sori munkás is, meg meos is autógyárban. a soron rettentő monoton, mindig a darabszám a fontos, nem engedik ki pisilni az embert sokszor, viszont mivel a "legalja" munkát végeztem nem néztek ki emiatt a munkatársak. nem lehet a munkát elsusmákolni, mert ha nincs meg a te feladatod, akkor nem tud a soron következő hozzáépíteni a dologhoz, folyamatosan pörögni kell, nincs megállás. nőként fizikailag elég megterhelő volt autóüléseket szerelni, ezért is hagytam ott. itt jobb volt a társaság és a fizetésem is jobb volt.


meosként fizikailag nem volt olyan megterhelő a dolog, de ez is elég monoton tud lenni. én volt, hogy sokszor egyedül dolgoztam, nem volt kivel beszélgetni. oda kell figyelni nagyon, mert bár nem te csinálod a gyártást, de ha más elrontja és te átengeded a hibás darabot akkor téged vesznek elő. nem a gyár alkalmazottja voltam, hanem külsős cégé, ezért állandóan ment a piszkálódás, persze a soron levőknek nem tetszett a dolog, hogy fele annyi munkám van, bármikor kimehetek. sokszor nem is volt munkám, ezért napi 8 órában unatkoztam, de persze mikor olvasgattam, vagy telefonoztam jöttek egyből pattogni, hogy nem így megy ám ez, tessék dolgozni. itt a társaságból és a b**szogatásból lett elegem, a munkával (azon kívül, hogy unalmas) nem volt annyira problémám.


szerintem vállald el, jobb azért, mint a soron, és ha annál a cégnél maradsz a fizetés is több lehet. nem nehéz egyáltalán, csak oda kell figyelni

2017. febr. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!