Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan tud ennyi ember meggazd...

Hogyan tud ennyi ember meggazdagodni?

Figyelt kérdés

Üdv!

Ma Magyarországon az embernek két lehetősége van, ha jobb életet szeretne magának; kitanul egy hiányszakmát/elvégez egy hiány szakot az egyetemen és munkába áll viszonylag jó fizetésért. A második, hogy valamilyen vállalkozást indít.

Nyilván lehet nyerni a lottón, milliókat lehet keresni focistaként és meglehet örökölni a milliardos nagybácsi vagyonát, de ezeket most ne vegyük figyelembe.


Szóval ha valaki kitanul valamit és jó benne akkor egy idő után kereshet vele 3-4-500 ezer forintot kb.

Vállalkozóként pedig határ a csillagos ég.


A kérdésem pedig az lenne, hogy sokszor buta emberek vállalkoznak és nagyon bejön nekik. Hogyan csináljak? Hogy lehet, hogy egy esetlegesen kőbunkó, tanulatlan, buta ember milliókat akaszt a vállalkozásával.

Építési vállalkozók közül ismerek néhány ilyet. Az a tipikus "gyúrúnk vazze?" stílusú ember.

Vastag aranylánc, 20 millió+ os autó, gyönyörű szép ház, aztán ha megszólal a kapa kilóg a szájából, ha pedig beszélget velük kicsit az ember, rájön mennyire tájékozatlanok, műveletlenek stb.


Mindez csak azért furcsa számomra, mert ahhoz, hogy sikeresen vigyek egy céget nem kell, hogy okos, de legalább tájékozott legyek?



2017. febr. 1. 15:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
4%
Sírjál csak Panel Proli.
2017. febr. 1. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Na várjuk kedves első válaszoló. Egy mondatnyi személyes információt nem adtam meg magamról, és végképp nem siránkozok.

Csupán érdekel, hogy buta emberek, hogy tudnak sokmilliót keresni.

2017. febr. 1. 15:48
 3/24 anonim ***** válasza:
94%

1. van jó kapcsolata (M. Lőrinc)

2. kihasználja a sok másik idióta embert, és azon gazdagodik meg. (Pl Kis Grófo, hányok tőle)

2017. febr. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

"Hogy lehet, hogy egy esetlegesen kőbunkó, tanulatlan, buta ember milliókat akaszt a vállalkozásával. "


Valojaban ilyen nincs.


Buta ember nem keres milliokat. Az lehet hogy tanulatlan, esetleg bunko is, de teljesen biztos hogy nem buta.

2017. febr. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
94%
igen, lehet tanulatlan és főleg faragatlan de megvan a "magához való esze"... ami a sok írigykedőnek nincs :D
2017. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Én értem, hogy lehet valaki találékony, leleményes stb. aminek nem feltétele, hogy okos vagy tanult legyen.

De mégis annyira hihetetlen számomra, hogy valaki így simán meggazdagszik.

Nem irigykedek, mert én is erre vágyom, és teszek is érte, csak ha látok egy művelt, okos üzletembert, akkor az jut eszembe, hogy "na igen, ilyen akarok lenni".

Ha pedig látok valakit, aki a kérdésben szereplő példára hasonlít azon elgondolkodom, hogy "mégis, hogy jutott el idáig?"

2017. febr. 1. 16:15
 7/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem van ilyen ismerősöm.

Egyszerűen azért, mert semmi nem érdekli csak a pénz.

Míg te Petőfi életútját magoltad, addig ő már agyalt, hogy mit hogy lehetne.

Ennyi.

2017. febr. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
91%

Attól, hogy valaki modortalan, bunkó, esetleg még tanulatlan is lehet jó vállalkozó, mert:


- Ért ahhoz amit csinál

- Kellőképpen gátlástalan

- Jók a kapcsolatai

- Ügyesen csal


Vagy ezek többszörös keveréke.


A példádnál maradva nem kell egy építési vállalkozónak Sakespeare-t szavalnia vagy 5 villával vacsoráznia. Ha nagy vonalakban tudja, hogy épül fel egy ház (pl. volt kőműves), tudja hogy lehet olcsón olyan házat építeni, ami pár évig jó(nak tűnik) és megtalálja rá a vevőket akkor zöld a lámpa. Akkor is ha kézzel eszi a csirkelábpörköltet és minden második szava a B+.

2017. febr. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
64%
Nézd meg Gattyán György Magyarország egyik leggazdagabb embere. ő nem politikus, volt egy saját ötlete és azt valósitotta meg. Ő azzal lett gazdag hogy livejasmin.com felnőtt oldal,t kitalálta, megcsinálta, méghozzá ugy hogy az informatikához semmit nem értett: Voltak erre emberei. De volt egy jó ötlete amiből meggazdagodott mert sokan kivácnsiak rá, amit létrehozott. Ha te is vagy bárki más, létretud hozni egy oylat, amit még senki, vagy egy olyan dolgot, vállakozást akármit, amire emberek milliói kiváncsiak, akkor te is ugyanugy gazdag leszel. Ehhez meg nem kell hogy te elvégezz 20 iskolá 120 diplomát, szakmát. Kell egy jó ötlet, egy kis alaptőke, és próba szerencse vagy sikerül vagy nem.
2017. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
68%

Én vágom miről beszéltek, én írtam a petőfis választ, de Gattyán tipikusan az, amit nem bírok épp ésszel felfogni.

Nem értett hozzá, nem volt pénze, hogy talált befektetőket?

Több száz millióba van egy ilyen vállalkozás felépítése.

Hogy nem lopták el az ötletét?

Csak a hálózat terve belekerül több millió forintba.

Magyarul csupasz seggel ment kopogtatni.

Ki ad erre pénzt????

2017. febr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!