Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Családom nem nézi jó szemmel,...

Családom nem nézi jó szemmel, hogy "aljamunkát" végeznék. Piszkálnak vele. Ha kimennék külföldre tudnék boldogulni?

Figyelt kérdés

Takarítóként akarok elhelyezkedni, mást nem nagyon tudok vállalni az égészségügyi állapotom miatt. Érettségit se tudtam letenni, idén fogok csak vizsgázni (sokat voltam kórházban így éveket halasztanom kellett)

A szüleim egyszerűen megfúrják a dolgot ha jelentkezek valahova (mindenki ismeri őket). Magas az iq-m, amíg tudtam tanulni, kiemelkedő voltam, ezért nem akarják hagyni. "Az én fiam ne túrja más ...-át". Nem életcél a takarítóskodás de szeretnék a saját lábamra állni és ez az egyetlen lehetőségem most amit tudnék csinálni. Szükségem van pénzre majd az egyetemre, nyelviskolához,saját albérlethez. Arra gondoltam, hogy ha már így ellehetetleníti a családom a felvételemet bárhova, kimennék inkább pár hónapra külföldre (oda nem ér el a kezük). Legalább sokszor annyit keresnék és hamarabb lenne pénzem az egyetemre. Használható nyelvtudásom nincsen sajnos (ezért is gyűjtök a nyelvtanfolyamra) így lehet hogy ott se vennének fel.


Jó ötlet lenne? Boldogulnék? Ilyen munkáknál mondjuk Németországban jár egészségügyi ellátás? Vagy hogy van ez? Mert sokszor kell mennem orvoshoz és nem szeretnék több száz eurót kifizetni ha nem lenne ingyenes kinnt.


2017. febr. 3. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha legalább átlagos intelligenciával rendelkeznél akkor úgy is le tudtál volna érettségizni különbözeti vizsgával, hogy nem jársz be egyáltalán - legalább középfokon. Csak úgy mondom, hogy ne legyenek illúzióid.


A szüleidnek igazuk van - amennyiben támogatnak. Fordítsd inkább az időd tanulásra, hogy normálisan sikerüljön az érettségi (esetleg legyen nyelvtudásod....). 100x több értelme van, mint kimenni egy évre ganézni a németekhez úgy, hogy németül sem beszélsz...

2017. febr. 3. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ismered a helyzetemet és hogy milyen szinten voltam beteg. Amikor tubus van az ember torkában mert nem tud magától lélegezni és gépre van kötve, nem hiszem hogy különbözeti vizsgát lehet tenni. Vagy két komoly műtét között. Ennyit az illuziókról.
2017. febr. 3. 10:33
 3/12 anonim ***** válasza:
69%

Tehat a szuleid tamogatnanak anyagilag hogy tanulj, de te inkabb takaritani akarsz?


Csak en nem ertem?


Nemetorszagban nyelvtudas es vegzettseg nelkul tok felesleges kijonnod.

2017. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
75%

Tamulni még mindig könnyebb mint dolgozni.

Ha a tanulás se megy, akkor a munka se fog.

2017. febr. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

"Nem ismered a helyzetemet és hogy milyen szinten voltam beteg. Amikor tubus van az ember torkában mert nem tud magától lélegezni és gépre van kötve... Vagy két komoly műtét között. "


Akkor viszont tényleg nem jó ötlet a takarítás, mert az nehéz fizikai munka, por, vegyszerek belélegzése, stb. Tudom, mert takarító vagyok :-)

Majd akkor állj lábra, amikor elvégezted az egyetemet - addig meg köszönd meg a szüleidnek, hogy óvni akarnak és kihoztak a bajból!

Külföldre nyelvtudás nélkül meg semmiképpen ne menj.

2017. febr. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nem támogatnak. Egyfolytában dolgozni akarnak zavarni, de ők kikötik-elvárják hogy a nagy semmire irodai poziciókra jelentkezzek hogy ne csorbuljon a család értelmiségi-megbecsült látszata. "Egyszer majd felvesznek, lehet hogy pont szerencséd lesz". Minden nap zsarolnak szinte a kajával is, beszólnak. Ezért akarok a magam lábára állni. Az egyetemet se akarják fizetni mert hogy azt nekik se állta senki, ebben igazuk is van.

A takarításnál csak rosszabb lehetőségeim vannak. Földekre tudnék menni, gyárakba olyan helyre ahol nem lehet leülni se (nálam ez kizáró ok) vagy benzinkútra ki a hóba-fagyba (amit nem bírna az immunrendszerem). Raktáros meló van még de nem emelhetek orvosi utasításra 5kg felett.

2017. febr. 3. 12:14
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Nyelvtanuláshoz nem feltétlenül kell pénz: ma már nagyon jók az interneten fellehető online anyagok is: angolra pl. a Duolingo, stb. Meg is lehet hallgatni a szavakat.


Amúgy hány éves vagy, áruld már el, légyszi?

És miért is nem jó az irodai munka?

2017. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
24%
Ha nő vagy menj el prostinak vagy keres egy két mecénást.Ha pasi akkor akár férfiprosti is lehetsz akkor.
2017. febr. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12%

És azt hiszed, hogy egy takarítónak nem kell 5 kg felett emelnie? Jó reggelt kívánok...


Amúgy meg egy középiskolai évet középszinten ~ 2 hónap alatt lehet abszolválni. Csak nem rinyálni kéne és GYIK-on lógni, hanem tanulni. Annyira de ANNYIRA le van butítva egy érettségi, hogy egy jobb képességű 14 éves átmegy rajta 3-assal mindenből rögtön az általános iskola után.


Lehet rinyálni, hogy 2x3 hetet kórházban voltál (nem lehet olvasni csővel a szádban?!), de ez csak egy gyenge kifogás, semmi több.

Na jöhet a következő kör rinya és sajnáltatás.


De azt tartsd észben, hogyha testileg rokkant vagy, akkor nincs más lehetőséged, mint a mentális munka. Az meg nem fog menni, ha nem tanulsz.

2017. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%

"Lehet rinyálni, hogy 2x3 hetet kórházban voltál (nem lehet olvasni csővel a szádban?!), de ez csak egy gyenge kifogás, semmi több. "


Te tényleg ennyire idióta vagy? Nyilván az ember képes tanulni 2 haldoklás között.



Szerintem távolabbi városban próbálkozz először, ahol nem tudnak beleszólni és közben tanulj nyelvet. Utána érdemes gondolkodni a továbbiakon. Bár ez a korlátozás az emelhető súlyra(5 kg) eléggé megnehezíti a dolgod.

2017. febr. 3. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!