Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogosan várja el ezt tőlem a...

Jogosan várja el ezt tőlem a testvérem?

Figyelt kérdés

Áprilisban kiköltözünk Németországba a párommal. Már éltünk kint néhány hónapot, és ugyan ott fogunk dolgozni, ahol korábban. Az indok leginkább az, hogy itt vagyunk 25 évesek mindketten, és egyszerűen nem tudunk különköltözni, mert egyikünk sem keres annyit, hogy fenntarthassunk egy albérletet, hiszen a pesti árak néha kicsit elszálltak - 1 szobás, ablaktalan kis lyuk is sokszor már 120+rezsi...


A lényeg: kint elég jól keresnénk, és a kezdeti nehézségek után szeretnénk felépíteni az életünket, a jövőnket.

Természetesen kell egy kis szülői (anyagi) támogatás ahhoz, hogy kimenjünk. Én eldöntöttem, és megbeszéltem a szüleimmel, hogy amint sikerül úgy félretennem, haza is adok nekik 300 ezer Ft-nak megfelelő eurót, ezzel is visszaadva azt, amit mosanság, illetve régebben költöttek rám. Illetve, mivel tudom, hogy az anyagi helyzetük nem a legjobb, néha jó, néha szűkös, megbeszéltem velük, hogy bármikor, ha segítség kell, szóljanak és adok. Ez természetes, hiszen ők is sokat adtak nekem fiatal koromban.


Ezzel így letudtuk ezt a szülőkkel.


És akkor jött a nővérem: ők már külön élnek a párjával, a nővérem minimálbér körül kap, de a párja a majdnem 300-at hazaviszi kp-ban. Teljesen jól élnek.

És egyik nap a semmiből egyszer csak kijelentette a nővérem, hogy "ha majd nekem ennyi pénzem lesz kint, akkor nyugodtan havi szinten hazaadhatok 100-200 ezer ft-ot a szülőknek, ezzel is segítve őket".


Kicsit ledöbbentem amúgy, és nem az irigység miatt. Csak mert ők a párjával egyszer kértek kölcsön anyáéktól 100 ezret, amit lassan 1 éve nem adtak még vissza. És nem is adnak haza semmit, hiszen nem élnek otthon. Sokszor még vanm hogy kérnek is kölcsön, bár a kisebb összegeket vissza adják.


Ezért nem is értem, hogy miért jelenti ki nekem azt, hogy majd én havonta utalgassam haza az eurót. Mire föl?

Mármint ha nem otthon élek, mindenem, amim lesz, én magam fizetem, igényelem, ilyesmik, a szüleimtől anyagilag teljesen elszakadok. Akkor miért KELL hazautalnom? Ha ő sem ad haza semmit.


Nem vágok fel amúgy ezzel a "külföldre költözök" témával, csak a párommal szeretnénk végre kicsit lépni, és ehhez a legjobb megoldásnak azt látjuk, ha kiköltözünk. Legfeljebb nem jön össze, és vissza jövünk.... De az, hogy jobban fogunk keresni, nem jelenti azt, hogy milliomosok leszünk és a gucciban vásárolunk..... :D


Ezért nem érzem jogosnak, hogy kijelenti, hogy majd én minden hónapban hazautalok és pont......


2017. febr. 3. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Talán azt hiszi, kint kolbászból van a kerítés. Valószínűleg nem tudja, mennyit fogtok keresni, és mennyi szükséges a megélhetéshez.
2017. febr. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

" "ha majd nekem ennyi pénzem lesz kint, akkor nyugodtan havi szinten hazaadhatok 100-200 ezer ft-ot a szülőknek, ezzel is segítve őket". "

Kérdező, mondd meg neki, majd ha ti is!


Lehet, hogy csak én nem értem, de ha nem laktok majd a szülőknél, miért kellene beleadni a rezsijükbe?

Nem kerestek majd annyit, hogy két lakást is fenntartsatok.


Hőbörgő nővérkével nem kell foglalkozni!

2017. febr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Megmondanám neki, hogy nyugodtan abbahagyhatja, hogy a te fizetésedről dönt, mert senki nem kérdezte a véleményét.
2017. febr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg hogy ő eddig miért nem adott haza? Mert a minimálbérből is haza lehet utalni 5-10 ezret és az is jól jöhet a szülőknek, nem?

A válasza biztos az lesz hogy te sokat keresel kint, ő meg itthon alig, de aki akar az "aligból" is tud segíteni (valamennyire)...:)

2017. febr. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is az a véleményem: Hőbörgő testvérekkel nem kell foglalkozni.


Az, hogy Te a szüleid eddigi törődését, segítségét hogyan hálálod meg, semmi köze hozzá. Ő törődjön a saját hálájával...

2017. febr. 4. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
aha, magyarán a nővéred egy eltartott és még vagánykodik azzal, hogy a csávója mennyit keres...
2017. febr. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!