Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan mondjam, hogy nem...

Hogyan mondjam, hogy nem érdekel a munka?

Figyelt kérdés

Voltam egy állásinterjún, ott kaptam egy feladatot, és mondták, hogy 1 hét alatt küldjem vissza. És majd ők értékelik. Közben én átgondoltam a dolgot és szerintem nem ez az a munka amit hosszútávon akarok csinálni. E-mailben tartottuk a kapcsolatot, meg ugye voltam a cégnél egy interjún. Vagy egyszerűen csak ne küldjek nekik semmit? Nagyon korrektnek tűntek, úgy lenne tisztességes, hogy szóljak, de lehet hogy nagyon sok embert meghallgattak ez a pozició miatt, akkor meg lesz*rják.


pályakezdő



2017. febr. 11. 11:01
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Küldj nekik egy 3 soros udvarias levelet, hogy kedves xy, köszönöm szépen a lehetőséget, de másik munkát találtam, vagy más karrier elképzeléseim vannak, üdvözlettel pályakezdő
2017. febr. 11. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Szokásos "adódott egy jobb lehetőség, a jelenkezésemet tekintsék kérem tárgytalanak" kamut ellövöd nekik, mindenki boldog.
2017. febr. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

"én átgondoltam a dolgot és szerintem nem ez az a munka amit hosszútávon akarok csinálni. "

"Nagyon korrektnek tűntek"

"pályakezdő"


Nos, lehet, hogy most a kérdező meg fog orrolni rám, de akkor is elmondom:egy pályakezdőnek általában nehezebb elhelyezkedni, mint egy többéves szakmai gyakorlattal rendelkezőnek - így én inkább megragadnám a lehetőséget és "kipróbálnám magam" , hogy egyáltalán felvesznek-e? (lehet, hogy úgysem, de ha Te mondod vissza, akkor ezt sosem fogod megtudni) Nem szeretnél hosszútávon ilyent dolgozni? Nem is kell. Pályakezdőként szerzel itt gyakorlatot aztán, ha találsz egy jobb helyet, továbbmehetsz - de így már lesz "szakmai háttered" is.

Sőt, mit ad Isten, még az is lehet, hogy megkedveled az adott helyet - hiszen azt írod, korrektnek tűnik a cég.

Velem fordult már elő, hogy "ugródeszkának" szántam egy munkahelyet, aztán olyan jó volt a légkör, hogy ott ragadtam évekig :-)

2017. febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy napi 8-10 órában kell számítógép előtt ülni, nekem sajnos 6,5 dioptriájú szemüvegem van, nagyon rossz a szemem, ahhoz képest nem is olyan magas a fizu. 110 e. ha mérlegelem az egészségügyi szempontokat akkor nem éri meg, más kérdés lenne ha 200-as fizuról lenne szó.

Én nem költök magamra szerencsére sokat, de egész nap itthon is a gép előtt ülök, jobb lenne valami olyan munka ami nem ilyen jellegű, ami kimozdítana ebből a dologból, nem pedig mégjobban oda kötne. Vagy ha ilyen is nem csak a monitoron kell dolgozni.

2017. febr. 11. 11:43
 5/7 anonim ***** válasza:
89%

nem tudom milyen munkakört keresel, de manapság a munkahelyek igen masszív részében (főleg ahol jó a fizetés) egész nap gép előtt kell ülni.


Egyébként én is szemüveges vagyok, de a TFT monitortól nem romlik a szemem.

2017. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Még 200-as fizuért sem érné meg tönkretenni a szemed jobban, mint 110-ért, csak úgy mondom. Jelentkezz akkor olyanra, ami csak részben képernyő előtt végzendő munka.
2017. febr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%
Én megcsinálnám a feladatot, csak hogy lássák, hogy képes vagyok rá. Amikor visszaküldeném, leírnám levélben amit mások is javasoltak, hogy már találtam egy másik, számomra megfelelőbb lehetőséget, vagy ajánlatot.
2017. febr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!