Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hova érdemes kimenni dolgozni?

Hova érdemes kimenni dolgozni?

Figyelt kérdés

Eléggé elrontottam az életem, ezért sürgős. Elvileg most, a nyáron fogom megszerezni a második felsőfokú végzettségemet, és elvileg egy jó területre is "kerülnék", de annyit úgy sem tudnék keresni, hogy utolérjem magam. Tavasszal 28 leszek és még egy lakásom sincs, otthon élek, pont ezért lenne fontos egy olyan melót keresni, amivel egyrészt megteremthetem az egzisztenciám, másrészt támogathatom a családom. Így nem marad más, csak külföld, akár kétkezi, " alja" munkák. Mit ajánlanátok? Angolul beszélek.

Köszönöm!

28 F



2017. febr. 11. 19:11
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
58%
Német nyelvterületen van olyan szállodai munka, ahol kapsz szállást és kaját is (ingyen vagy nagyon olcsón), ott azért lehet félretenni.
2017. febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
34%
10-es, Balázs, ne kötözködj! :-) A kérdező írta, hogy jó területre "kerülne" , ezért mertem írni, amit.
2017. febr. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
82%
28 leszel és még egy lakásod sincs? Emiatt azért még nincs am elrontva az életed, elég sokan vannak ezzel így. De hogy a kérdésedre válaszoljak, ha angolul tudsz, akkor Angliába menj, hogy legalább megértsd, mit írsz alá, meg el tudd mondani, ha akarsz valamit.
2017. febr. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

6-os: szóval szerinted csak akkor érdemes kimennni, ha már korábban dolgoztam külföldön?

Hát, ez alapján elég sokaknak haza kellett volna jönniük nagyon hamar...

Azt meg honnan vetted, hogy nem tudok megfelelően kommunikálni? Lehet, hogy félreérthető voltam, de a "nem választékost" nem úgy értettem, hogy "yes" vagy "no". Nem felsőfokon, de képes vagyok összetett mondatokban, sőt, igeidőket használni.

Most nem írom le, minek tűnt a hozzászólásod...


A "jó terület" itthon még mindig relatív. Az, hogy az állásportálokon elég sok ilyen témájú lehetőség van, nem feltétlenül jelent biztos befutót szerintem.


Vidéken dolgoztam, alacsony fizetésem volt, a félretett pénzem egy jelentős része pedig elment tandíjra, albérletre. Ezért simcs lakásom, ami még mindig nem kifogás, hogy arra, hogy elszúrtam.


Én egyébként angil országokra (GBR, Írország) illetve skandináv államokra, esetleg Svájcra gondoltam. Nem ismerem őket, csak ezekkel szimpatizálok - gondolom Anglia a brexit miatt most kicsit bizonytalan.

Imserős volt kint, 3-4 hónap alatt, pizzafutárként tudott nettó egy milliót félretenni. Nyilván ebben benne van spórolás, meg az, hogy magyarokhoz ment ki és többen voltak egy lakásban, de ezek ellenére szerintem még mindig megéri...

2017. febr. 11. 21:23
 15/24 anonim ***** válasza:
60%
Német nyelvterületen kitörölheti az angol nyelvtudásával, még ha beszél is a német/osztrák angolul akkor sem fog egy külföldivel a saját országában bohóckodni. Maximum ha nyaralni mész egy szállodába. Nem is értem miért ajánljátok a német nyelvterületet olyannak aki angolul beszél.
2017. febr. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
73%

Hajóra felszolgálónak vagy recepciósnak , esetleg housekeeping.


Ha szerencséd, van akkor egy amerikai vagy ausztrál utasokkal közlekedő Dunaira is kerülhetsz igy kethetente akár itthon is lehetsz pár napig.

De jellemzoen nemetesekbol van a hiany amit angolosokkal toltenek fel. Igy becsuszhat egy hetes utakat járó dunai is, ami meg egy hétből 2-3 napot itthon van.


Penzgyujtesre ettől alkalmasabbat még nem találtam én sem. netto fizu + közös borravaló + zsebbe vendégtől amit kapsz. szállás, kaja a bruttóból le van vonva.


Ha párban mentek 1-2 7 hónapos szezon alatt megvan

2017. febr. 12. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
71%

a hazra valo. Ha magad csinálod, akkor 3-5 szezon szerintem. Mi ketten voltunk 5 evet es en meg 2-t.


Ebből adódóan lett felszamolba a korabbi hitelspiralos eletunk ottjon kezdetekben majd az agyon terhelt devizahiteles házunk mellé plusz egy ház , egy lakás , mindkettő tehermetesen, egy kis auto,ket cég, egy egyeni vállalkozás, egy főiskolai és két specializacios képesítés költségtéritéses formában levelezőn mellette, és nem kevés kapcsolati tőke ( ami jól jön az itthoni vállalkozásokhoz is ) sok országban + persze helyismeret és élmények.

2017. febr. 12. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
48%
Ügyesen megcsináltad magad Norbi.
2017. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Egy cipoben vagyunk. En is kifele kacsintok. Akar mehetunk egyutt is :) Eltem mar Ir, Holland, UK es Svedben, mind mind angollal. Most megis agyalok, hogy hova. Ha instant megoldas kell akkor szerintem Anglia vagy Hollandia a nyero, a face holland csoportban minden heten keresnek embereket valami egyszerure. Hollandiaba hosszu tavra erdemes tervezni ha azt valasztod, ott kelleni fog a nyelv, meg erdemes tanulni egy jo munkahoz. De ha Anglia es gond lenne Angliaban akkor meg mindig mehetsz utana Hollandiaba. Ha pedig raersz nezelodni akkor Eures oldalon valoszinu komolyabb allasokat is megpalyazhatsz.

Egyebken egy kicsit mindenhol neven youtubeon vagy facen megtalalsz ha van kedved egyutt nekivagni :)


Udv,

Bea

2017. febr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Németül is megtanulhatsz pár hónap alatt olyan szinten, hogy megértesd magad.
2017. febr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!