Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen foglalkozást ajánlanáto...

Milyen foglalkozást ajánlanátok egy csendes, emberkerülő lánynak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok antiszociális, csak feszélyez, ha sok idegen vesz körül. Nem találom fel magam olyan munkakörökben, ahol ügyfeleket/vendégeket kell kiszolgálni, tájékoztatni. Pedig szinte mindenhol elvárás lenne a jó kommunikációs képesség, ügyfélközpontúság. Magyarországon a szolgáltatásoké a vezető szerep. Mezőgazdaság alapból kiesik, világéletemben városban éltem, semmit nem konyítok se az állatokhoz, se a növényekhez. Könnyűiparban gondolkoztam, de ilyesmivel képtelenség elhelyezkedni, mindent Kínában vagy az EU-ban gyártanak. Műszaki érzékem nincs, hogy gépeket szerelgessek vagy informatikával foglalkozhassak.

Szerintetek merre kellene indulnom? Az is jó, ha csak területet írtok, nem konkrét szakmát, ahol kifizetődő a precizitás, lelkiismeretes munkavégzés, állhatatosság, jó kézügyesség, de nem elvárás a jó kommunikációs képesség.



2017. febr. 15. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
laboráns, pathológus, szakács, cukrász, fogtechnikus, virágkötő
2017. febr. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
TB-ügyintéző.
2017. febr. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
56%
Sírásó
2017. febr. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%

Hát érdekes, ez így nehéz lenne. Ugyebár egyből kiesik a gazdasági, műszaki, oktatási, vendéglátás, mezőgazdasági területek egyből kiesnek az elmondtak alapján. Tudnám ajánlani:


Éjjeli portás

Szövegfordító

Gyári munkás

Sportoló

Targoncás

Katona

Fotós

Grafikus

Festő, szobrász, jelmeztervező, varrónő, szabó

Ötvösmester, kovács, lakatos, hegesztő

Kamionsofőr

Ellenőr

Zenész

Takarító

Térképész

Restaurátor

Régész

2017. febr. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
79%

A lényeg , hogy valamilyen speciális szaktudásod legyen, amiért értékelnek ( és békén hagynak ) , ha elvégzed a munkádat.Ha ez nincs , akkor ki fognak használni .

Esetleg könyvelő ?

Precíznek kell lenni , mindent a helyére kell könyvelni , tapasztalat és tudás kell hozzá.

2017. febr. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is hasonlóakban gondolkodtam, köszönöm a sok ötletet és a megerősítést! Az itt felsoroltak közül szinte mindegyik eszembe jutott (még a sírásó is, de tekintve, hogy huszonéves lány vagyok normál fizikai adottságokkal, ez nem biztos, hogy jó választás lenne. :D)

Inkább a kreativitást, kézügyességet igénylő szakmák felé hajlom. Van némi művészi hajlamom, elsősorban grafika és történetírás terén, de tartok tőle, hogy ez nem lenne elég. Illetve a grafikusok, írók se maguknak dolgoznak, hanem megrendelőknek, nem tudom, hogy ez mennyi kommunikációt, kapcsolattartást igényel.

Néztem a Képzőművészeti Egyetem restaurátor szakát is, de visszariasztott a háromkörös gyakorlati felvételi vizsga. Elképzelni nem tudom, hogyan és hol lehet erre felkészülni, a középiskolában semmi ehhez használható tudást nem szereztem.


#4 Igen, rengeteg terület kiesik sajnos. Főként a felkapott szakmák, amire lenne igény a munkaerőpiacon.

Milyen ellenőrre gondolsz? Nekik általában sok a problémás "ügyfelük".


#5 Jól látod, valóban sokan megpróbáltak kihasználni és elnyomni. Jelentkeztem pár betanított munkára (pl. adatrögzítő), és az a tapasztalatom, hogy már az állásinterjún kiszórják azt, aki zárkózott és nem tudja jól eladni magát. (Én sajnos ez a kategória vagyok.) Pedig a képességeimmel nincs baj, az iskolában is mindig jól teljesítettem. A munka meg semmi képzettséget és kommunikációt nem igényel, szóval nem értem, miért nem képesek megbecsülni a hozzám hasonló munkavállalókat. Mindenképpen szeretnék szaktudást szerezni, csak még nem tudom határozottan, hogy merre induljak.

2017. febr. 17. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!