Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet kezdeni a borítékba...

Fatal_3rror_ kérdése:

Mit lehet kezdeni a borítékba kapott fizetéssel?

Figyelt kérdés

Sajnos én is, ahogy sokan mások borítékba kapom a fizetésem egy részét, de ez tulajdonképpen "fekete" pénz...elgondolkoztam hogy mit tudok kezdeni vele?


Befizethetem bankszámlára, befektethetem vagy örökké tartogathatom befőttes üvegben otthon?


Kis tételeknél még vásárolgat, fizet vele az ember. De mondjuk mások mihez kezdenek vele hosszú távon?


Ha kap 2-300 ezreket is kézbe és összegyűlik 10-20-50 milliója évek alatt, mondjuk egy lakás, vagy jobb autó ára, akkor hogy veszi meg? Nem száll rá az adóhivatal, hogy hoppá, honnan van házad, autód mikor 10 éve minimálbéres vagy?


Mit lehet ezzel egyáltalán kezdeni?


Az egy dolog, hogy nyugdíjat nem kapunk, hitelt nem kapunk...de gyakorlatilag a rendszer bűnözőt csinál belőlünk, átlag emberekből...?!


Vagy ez gyakorlatilag csak "költőpénz" mint a gyerekeknek, ami csak arra jó, hogy elszórjam, mert nagy tételben úgysem vehetek belőle semmit? Lehet így egyáltalán életet tervezni?


Gyakorlatilag úgy érzem magam, mint egy bűnöző...pedig csak egy átlagos ember vagyok, aki meg akar élni, mint mások.


Csak engem szomorít ez el ennyire?


2017. febr. 19. 21:54
 1/10 Donald J. Trump ***** válasza:
54%
Nem a rendszer csinál belőled bűnözőt, hanem a munkaadód. Aki a NAV-val szemben sem lesz tisztességes, az meg sok éves tapasztalat alapján általában a munkavállalókkal sem szokott az lenni. Olyan, pl. hogy munkaköri leírás, munkaidő, szabadság ismeretlen számukra - ha neked ezért megéri borítékozni, akkor további jó munkát.
2017. febr. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem hallottam arról, hogy valakit a NAV csak úgy elővett volna, hogy azt vizsgálja, keresett-e életében annyit, amennyiből a lakását, autóját megvehette. (Egyes politikusoknál is voltak ilyen esetek és igazából nem történt semmi.)

Ha valakinél ilyent vizsgálnak, az általában valami más okból került az adóhivatal látókörébe.


Ha te mégis biztosra mennél, és legalizálnád ezeket a pénzeket, van ennek több módja. Pl szülőktől illetékmentes ajándékozás, vagy pl. valaki bejelent téged háztartási alkalmazottnak.

Ugyanis a háztartási munka egy adórendszeren kívüli keresettel járó munkavégzés, tehát az azért kapott jövedelem adó- és járulékmentes bevételnek minősül. Ha egy magánszemély így alkalmaz téged, őt ezzel kapcsolatban csak bejelentési kötelezettség és havi 1000 Ft regisztrációs díj terheli.


[link]


Persze mindez a lelkiismereti gondjaidon nem segít, de én azt gondolom, amíg országunk kedves vezetői is úgy ügyeskednek, ahogy tudnak, addig kár a szívedet fájdítani, hogy nem töltesz a zsebükbe még több adót.

2017. febr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
#1-es, bekaphatja a nav vastagon és tövig. Akármennyire is szomorú tény ez az ügyeskedés országa. Ott ahol a miniszterelnök ilyen pofátlan vagyonnyilatkozatot tehet mindenféle következmények nélkül is ott ahol már 60 éve szétlopják az országot tényleg a melósra kell a turhásat köpni, mert borítékba kap pénzt? Nagyon utálom az álszentséget! Mindig az a legsunyibb aki másokra mutogat és folyton tisztességről papol.
2017. febr. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nem "megéri vagy nem éri meg" kérdés, sokkal inkább "minimálbérből akarsz vegetálni vagy elfogadod így" ajánlat. Főleg pályakezdőként, zéró tapasztalattal.


A munkáltatót sem féltem, de alapvetően a rendszer a szar, ami megengedi az ilyen kiskapukat...


Hozzáteszem szeretem, és becsülettel végzem a munkám, és nem is a lelkiismeretem rossz, csak zavar, hogy ezzel gyakorlatilag 10-20 év múlva is 1 perc alatt elvehetnek az embertől mindent amit addig felépített...


Aztán lehet csak én gondolom ezt túl, mert ez alapján a dolgozók harmada börtönben ülne...

2017. febr. 20. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Túlgondolod igen, de sose baj ha óvatos vagy. Amúgy hiába mondod nekik, mert majd jön a duma, hogy miért nem vagy diplomás mérnök egy multinál az majd rendesen bejelent. Mert ugye más szakmára nincs igény csak szarér hugyér. Hogyne.
2017. febr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

A rendszer direkt van így kialakítva, hogy mindenkinek vaj kerüljön a fejére aki nem akar éhen halni, mert akkor meghúzza magát, és nem megy tüntetni amikor a politikusok lopnak.

Mit lehet tenni? Félretenni, és örülni, hogy van tartalékod ha lebetegszel, vagy ha kirúgnak a munkahelyről, vagy nyugdíj kiegészítésnek.

Ha befizeted bankszámlára, akkor esetleges nav ellenőrzésnél ha nem tudod bizonyítani, hogy legális adózott forrásból van, akkor adózatlan jövedelemnek veszik, és megy a 200% bünti az elmaradt adó követelésén felül, kamatostul. Pont ugyanilyen okból nem érdemes rajta olyan vagyontárgyat vagy ingatlant sem venni, amire a legális adózott jövedelmedből a megélhetés költségeinek levonása után is maradt volna annyi, hogy megvehetted.

Ha a cihába teszed az még mindig jobb, mintha nem lenne és nélkülöznöd kellene.

2017. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A boritékos pénzből megélsz a számlás pénzhez meg nem nyúlsz. Ha kérdezik akkor a szülők tartanak el. Ennyire egyszerű.

Ha a borítékos pénzt nem tudod elkölteni akkor csak szólj, segítek. :)

2017. febr. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Legálisan adózott jövedelmem alapján az is gyanús lenne ha 25 év múlva megvennék egy tyúkólat... :(


Pedig átlag ember mire gyűjt? Lakás, autó...


Nem elég, hogy nekem egyiket sem tolták alám a szülők, még saját magamnak is reménytelen megteremteni, mert egyszerűen ellehetetlenítik. Mert így hiába kapok relatív magas fizetést, ha maximum elQvázhatom...

2017. febr. 21. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

Kedves kérdező, a dolog ennél lényegesen egyszerűbb!!!


Menj el egy jó könyvelőhöz és fizesd ki nála a vizitdíjat, óradíjat, vagy az adóbevallás elkészítésének a díját.


Mond el neki ugyanezt, amit itt leírtál, hogy a munkáltatód által borítékba adott 3 milliódat szeretnéd legalizálni, és adózni utána, lehetőleg úgy, hogy a munkáltatódat se buktasd le.

Ő majd tanácsot ad, hogy melyik sorba mit írjál, hogy önálló, vagy nem önálló sorba tegyed, stb, és meg is csinálja neked az ügyfélkapun az adóbevallásodat, te meg a 3 millió után elutalod a különböző NAV és TB számlákra azt a pár százezer forint adót és járulékot - és tadám, íme teljesen legális lett az egész. Ami megmaradt az adózás után a 3 millából az már teljesen legális, nyugodtan vehetsz belőle kincstárjegyet, vagy betolhatod a bankszámládra. Nem kell elherdálni.

2017. febr. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%
Ezek olyan piti összegek a befektetés világában, ahogy előttem is írták már, ha csak nem kerül a nav szeme elé valami más ügy miatt, csak ezért nem fogják elővenni. Se akkor ha vesz egy 15 milliós ingatlant, se akkor ha 3 milláért állampapírt. Ha a fekete pénzeket kivonnánk a magyar gazdaságból 1 nap alatt összeomlana az egész ország.
2017. febr. 22. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!