Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahelyet bármikor ott...

Egy munkahelyet bármikor ott lehet hagyni?

Figyelt kérdés
Az a kérdés hogy engem felvettek egy munkahelyre, de mi van ha nem tetszik az amit ott látok vagy tapasztalok ? én nem nagyon dolgoztam még sehol. ha nem tetszik bármikor otthagyhatom?
2017. febr. 22. 08:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom 3 hónapos próbaidőd van, úgyhogy az idő alatt bármikor felmondhatsz.

De egyébként minden le van írva a szerződésben.

2017. febr. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De még nem írtam alá és utána hogy van ? A próbaidő alatt is van fizu nem?
2017. febr. 22. 10:13
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy van.

a próbaidő után felmondással lehet elhagyni a munkahelyedet. általános szabály, hogy kiköt a szerződés egy felmondási időt, amit a felmondástól számítva még le kell dolgoznod.

Utána mehetsz.


Próbaidő alatt viszont nincs ilyen. Ott, ha nem tetszik már akár másnap se kell bemenned.

2017. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Világos. és általában a felmondási idő az mennyi idő?
2017. febr. 22. 10:59
 5/11 anonim ***** válasza:
Általában 30 nap, de van ahol akár 3 hónap is lehet.
2017. febr. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, akkor kezdjük az elejéről :-)

Amikor egy munkahely felvesz, akkor általában 3 hónap próbaidővel vesznek fel.

A próbaidő alatt BÁRMIKOR, azonnal, indoklás nélkül fel lehet mondani, de! ezt sokan nem tudják, hogy írásban kell/célszerű megtenni.


A próbaidő letelte után Határozott vagy határozatlan idejű szerződésed lehet: általában a határozatlan idejű él és annál 3 nap a felmondási idő.


Aztán, mivel azt írod, még semmilyen szerződést nem kaptál, írtál alá, az is lehet, hogy egyszerűsített foglalkoztatásban dolgozol. Érdemes lenne rákérdezni, utánajárni a munkáltatónál, hogy alkalmaz?


Végezetül, ha munkaügyi központból regisztráltként kerültél elhelyezésre, akkor nem mondhatsz fel csak úgy, akármikor, mert... itt különböző szabályok vannak, amit most nem írok le, mert esetleg felesleges.

2017. febr. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Bocsánat, lemaradt egy 0. Helyesen:

...általában a határozatlan idejű él és annál 30 nap a felmondási idő.

2017. febr. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem felesleges, mondd nyugodtan, onnan kerültem ki. Amúgy jövő héten kerülne sor a szerződés aláírásra
2017. febr. 22. 13:19
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahhoz egy kicsit többet kellene tudni: pl. kaptál-e álláskeresési támogatást vagy sem, közmunkásnak közvetítettek ki vagy sem, stb.

Munkahelyed lehet, hogy kap munkanélküli alkalmazása után adókedvezményt, pályakezdők támogatását, stb.

És ami lemaradt - de más már írta: igen, a próbaidő alatt normál fizetést kapsz.

2017. febr. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Egy időben kaptam aktív korúakat de sajna nem tudtam a 30 munkanapot igazolni és elvették tavaly ősszel.

Sztem kap a munkahely támogatást mert szóltak hogy várják a választ a munkaügyitől hogy támogatható vagyok-e. Ez nem közmunka gondolom egy rendes céghez vettek fel

2017. febr. 22. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!