Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkahelyet váltanátok ezért?

Munkahelyet váltanátok ezért?

Figyelt kérdés

27L vagyok, a párom 30F.

Szeretnénk összeköltözni, de anyagi okok miatt nagyon nehéz.

Én relatíve jól keresek és szeretem a céget, ahol dolgozom. Kreatív szakma, sokat fejlődhetek, tanulhatok, középvezető vagyok.

Viszont: nem vagyok bejelentve, rengeteget kell túlórázni és remény sincsen rá, hogy a következő években javuljon a helyzet.

Kaptam egy ajánlatot viszont egy multicégtől, fejvadászok útján találtak meg. Amit ígérnek egy belépő szintű, abszolút nem kreatív pozíció. Viszont multinacionális környezet, fix, túlóra mentes munkaidő, bejelentett fizetés, ami kb. 50-60 ezer forinttal magasabb, mint a mostani helyen.


Szerintetek átmenjek ahhoz a céghez? Tudom, hogy ha odamegyek, csak egy kis szeletét ismerem meg a szakmának, nem tudom őszintén, hogy van-e igazi előrelépési lehetőség vajon.


Viszont így tudnék albérletet fizetni, hitelképes volnék, nem kellene túlórázni, maradna idő a háztartásra.


Ti mit tennétek a helyemben?


2017. febr. 14. 19:04
1 2
 1/12 anonim válasza:
66%

Nem mennek at, hacsak nem latok eselyt ra, hogy azt is megszeressem. Inkabb az aktualis munkahelyemen probalnek egy kis fizetesemelest kovetelni, be lehet vetni akar azt is, hogy megkeresett a masik ceg es fontolora veszed az ajanlatukat a jobb fizetes miatt.

Vagy pedig menj at es mivel tobb penzed es idod is lesz, ki tudod elni a kreativitasod valami masban.

2017. febr. 14. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
93%

"nem vagyok bejelentve,"


ez a probléma a mostani munkahelyeddel!!!

2017. febr. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%

Mindenképpen váltanék.


Voltam hasonló helyzetben (be voltam jelentve), az ilyen cégekkel az a baj, hogy most szemre jól keresel (te még az sem), de nagyon ritkán van innen változás, aztán elszalad 5-6-7-8 év és rájössz, hogy mindened a cégnek adtad, de semmi előrelépés.


Életem legjobb döntése volt a multihoz váltás, két évet kellett lehúznom nem túl izgalmas pozícióban, utána jött a cégen belüli váltás, anyagilag fényévekkel érte meg jobban, és nem kell az egész életem a cégre áldozni, van előre és oldalra is mozgás.

2017. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Szimeon válasza:
82%
Hagyd ott a fasiszta csalókat. Ha nem jelentenek be és keveset fizetnek, stb. nem érdemlik meg, hogy nekik dolgozz. Próbáld meg a másikat. Hasonló nácikat bármikor találhatsz.
2017. febr. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Karrier és magánélet szempontjából is jobb lenne váltani.

Főleg, ha komoly terveid vannak a pároddal: bejelentett munkahely kell a gyed-hez is. Például.

Ha pedig nagyon utálod, legfeljebb keresel másikat. Az önéletrajzban mindenképp jobban mutat egy hivatalos hely.

2017. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

En mondjuk eleve nem vallalnek olyan munkat, ahol nem vagyok bejelentve. Nem nekem valo ez az asztal alatt atnyujtott boritekkal valo mutyizas. Meg van folyoszamlahitelkeretem ugyhogy azt is bebuknam. Plusz ugye hitelt se vehetnek fel, ha kellene, es en azert gondolok a GYES/GYED-re is, bar meg nem aktualis.

Ugyhogy igen, valtanek mindenfelekeppen. Nem olyan remiszto a multi, en azt tapasztaltam hogy pont a kisebb vallalkozasok, allami cegek a rugalmatlanok es kovetelnek sokat az embertol.

2017. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jaj, azt kihagytam, hogy minimálbérre vagyok bejelentve, csak hát ugye az olyan, mintha nem is lennék, legalább is hitel, meg egyebek szempontjából.


Szóval szerintetek nem olyan rossz a multi? Hogyan lehet váltani szerintetek? Milyen az?

2017. febr. 14. 19:31
 8/12 anonim ***** válasza:
85%
Hogyhogy hogyan lehet váltani? Kaptál egy ajánlatot, mond meg nekik, hogy érdekel, üljetek le, beszéljetek, és ha felvesznek felmondasz, és mész a másik helyre.
2017. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Mármint multin belül.

Van esetleg, akinek sikerült?

2017. febr. 14. 20:33
 10/12 anonim ***** válasza:
85%

Igen, én váltottam multin belül.


De egyelőre ne ezen járjon a fejed. Fogadd el a munkát, illeszkedj be a multinál, légy jó munkaerő, és 1.5-2 év után érdemes elkezdeni a belső pályázatokat erősen figyelni.


Körülöttem is elég sokaknak összejött ez, de ne eleve úgy állj hozzá, hogy azonnal váltani akarsz bent, mert az nem fog működni, kell adni egy kis időt, amíg megismernek.

Utána viszont sokkal könnyebb, mint az utcáról jönni, és nem feltétlen csak felfelé mozgás van (tehát előléptetnek vezetővé vagy senior szakértővé), hanem oldalirányú is, amikor maradsz azonos szinten, de jobb, érdekesebb munkakört kapsz

2017. febr. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!