Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hol keresnek kevesebbet a nők...

Hol keresnek kevesebbet a nők mint a férfiak?

Figyelt kérdés
Ahol én dolgozom ott benne van a szerződében a bér, azt kapja mindenki, akár férfi, akár nő. Szóval én ezt nagy hülyeségnek tartom, nem fognak a munkáltatók arra időt meg energiát fordítani, pláne egy többszáz fős vállalat esetében hogy kiszortírozzák a nőket és nekik csakazértis kevesebbet adjanak. Persze ez az én véleményem, az amit én látok, nem akarok hímsovinisztáskodni, javítsatok ki ha tévedek.
2017. febr. 25. 08:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Ott, ahol van béralku...



Értelem szerűen egy gyárban, ahol adott pozícióban mindenki ugyanazt a pénzt kapja nem keresnek kevesebbet a nők, de olyan munkaköröknél, ahol már mindenkinek egyéni bérmegegyezése van, ott már előjön az ilyesmi.

2017. febr. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
92%

De a béralku az teljesen más tészta. Hisz ott egy nő is kereshet többet mint egy férfi nem nemtől függetlenül.


Kérdező gyakorlatilag sehol nem fogsz kevesebbet kapni azért mert nő vagy.

2017. febr. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

Pont ez a lényeg! Hogy a béralkus helyeken elméletileg bárki kaphat többet, a statisztika viszont azt mutatja, hogy a női munkavállalókat alacsonyabb bérért szerzik meg átlagban, mint a férfiakat.


Itt a kulcs az ÁTLAG szón van, tehát előfordul, hogy egy nő jobban keres ilyen szektorban is, mint egy férfi, de a statisztika nem hazudik.

2017. febr. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
37%

A hírhedt gender wage gapra gondolsz? Az nem így van jelen, a béralkukhoz sincs köze.

Ugyanazért a munkáért ugyanannyi pénzt kapnak a nők és férfiak, ezt törvény írja elő. A "nemi bérszakadék" a statisztikákban létezik. A legtöbb országban a férfiak jobban keresnek mint a nők, mert magasabb a férfiak átlagfizetése. Mert a férfiaknak átlagban többet fizető állásaik vannak. Ez nem a patriarchia miatt van, hanem mert átlagban a férfiak megterhelőbb munkát végeznek, évi több órát dolgoznak, sokkal magasabb náluk a munkahelyi halál és sérülés, és persze a nőknek ott van a gyerekvállalás ami alapból minimum egy év kihagyás. Szerintem ebben semmi rossz nincs, a férfiak több és keményebb munkát bírnak mint a nők és nekik nem kell gyereket szülni, illetve a modern családmodellben is még mindig a férfi a fő családfenntartó. Ez teljesen rendben van és nincs mit változtatni rajta, nem a bérünk határozza meg a társadalmi értékünknet.

2017. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

A kutatásokban szűrik azt a hatást, amiről te beszélsz (gyerekvállalás miatti kiesés, keményebb munka, etc)


Egyszerű példa, meg kell nézni, hogy egy érettségi vagy diploma után közvetlenül munkába álló ember mennyit keres, ha nő, és mennyit, ha férfi addig, amíg el nem jön a gyerekvállalás, vagy meg kell nézni mi történik azoknak a nőknek a bérével, akik nem szülnek gyereket.


Ugyanígy szektorokra lehet bontani a kérdést, tehát kétségkívül nem éri meg egy férfi-domináns mérnöki szakma béreit az óvónőkével párosítani, de rengeteg fehérgalléros szakmát lehet találni (ezek ugye azért érdekes, mert a gyárakban persze a kollektív szerződés miatt mindenki ugyanannyit keres), ahol a nők férfiak aránya közel 50:50%-os, és ott is megjelennek ezek a különbségek.



(disclaimer: férfi vagyok, így a történet jó végén állok, ennek ellenére tapasztaltam ezt már munkahelyemen, és képes vagyok a jelenséget felismerni/elismerni attól, hogy én pont a kedvezményezettje voltam)

2017. febr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%

"Mert a férfiaknak átlagban többet fizető állásaik vannak."


Azért azt hozzátenném, hogy sok esetben a statisztikákban az egy szakmán belüli fizetéseket hasonlítják össze.

2017. febr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
56%
Az egyetemen ahol vêgeztem követik a béreket végzés után. 1 évvel a végzés után, a karról kikerült lányok átlagfizetése: nettó 203 ezer, a fiúknak 278 ezer. Sajnos. És főleg azért mert a srácok gyakrabban dolgoznak multinál, többet túlóráznak, vállalnak be kiküldetéseket, és sokkal többen válnak vezetővé.
2017. febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
33%

Statisztikáknak semmi értelme hisz nem vesznek figyelembe egy csomó mindent (pl túlóra)

Amúgy nehogy már a férfiak hibája legyen hogy ők több fizetést tudnak kikövetelni. És ne nézzük már egymást hülyének. Szerintetek csak azért adnak több fizetést egy férfinak mert férfi? NEM!

1. Nem fog elmenni szülni.

2. Többet dolgozik (nem izgat ha valaki mutat 100000-ből egy ellenpéldát, ez akkor is igaz)

És még sorolhatnám

2017. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
64%

Igen #8-as, mert a statisztikusok teljesen hülyék az egész világon, mert nem jut eszükbe, hogy figyelembe vegyék a túlórát, meg a szülés miatti kiesést...


Szerintem Neked az egyetemen kellene tanítanod, ahol felhívhatnád a figyelmüket erre... Jah, várj, nem, te max a karácsonyi partin a bohóc lehetnél ezzel az ötlettel



(a statisztikákban ahogy írtam kiszűrik ezeket a hatásokat, tehát éppen azért, hogy ne a férfiak által népszerű gépészmérnöki fizetést hasonlítják a nők által népszerű óvónőkével, hanem mondjuk közgazdászokat vagy jogászokat néznek, ahol azonosabb a nemi arány, vagy éppen ezért még szülés előtt nézik a nők fizetését, esetleg olyan nőkét, akik nem szültek, és éppen azért a túlórát sem számolják bele, csak az alapbért, sőt! a családi adókedvezményt, vagy a betegségből eredő adókedveményt is kiveszik a statisztikából, hogy ne járjanak úgy, hogy almát hasonlítanak a körtéhez.


De persze te mindezt jobban tudod)

2017. febr. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
81%
Jó, akkor a nők miért nem kérnek több pénzt BÉRALKU esetén? Vagy ez a férfiak hibája?
2017. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!