Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átháríthatja-e a munkáltató a...

Átháríthatja-e a munkáltató a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat költségeit a munkavállalóra?

Figyelt kérdés

Felvennének egy munkahelyre ill tkp fel is vettek de kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat van. Közölték hova kell menni ami már helyből érdekes mert az alkalmasságit bármely SZTK-ban megcsinálnák akkor miért kéne nekem adott orvoshoz menni de ez még egy dolog. Majd közötlék hogy vigyek magammal 15.000 ft-ot mert ennyi a vizsgálati díj. Rákérdeztem ezt nem a cég fizeti? Úgy néztek rám mint a hülyére-miért fizetné?

Javítsatok ki ha tévedek, de ezt találtam:

[link]

Átháríthatja-e a munkáltató a leendő dolgozójára az orvosi alkalmassági vizsgálat költségeit? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

A munka törvénykönyvéről szóló törvény (Mt.) 51. § (2) bekezdés szerint a munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel. A (4) bekezdés kimondja, hogy a munkáltató biztosítja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit. A munkába lépést megelőzően és a munkaviszony fennállása alatt rendszeres időközönként köteles ingyenesen biztosítani a munkavállaló munkaköri alkalmassági vizsgálatát.


Vagyis totál átverés hogy velem akarják fizettetni. Az még egy dolog lenne ha én kifizetem és utána visszakapom (bár ennek értelme meg semmi akkor már fizessék az orvosnak közvetlen) de itt nem erről van szó. Ők velem akarják fizettetni.

Nem lesz ebből a melóból semmi ha már a legelején még be se léptem át akarnak verni oda nem vagyok hajlandó menni.

Csak azért erősítsetek meg hogy nem gyenge átverés ez?

Most nem arról van szó hogy kifizetem a 15.000-et mert egy állásért cserébe megérné fizetni de ha már az elején átvernek mi lesz később? Jobb bele se menni.


2017. febr. 25. 10:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Át. Ebbe a tróger országba mindenki azt csinál, azt enged meg magának amit akar. Tiszta sor, ne menj oda dolgozni. Már 2007-ben is bevett szokás volt ez, egy ismerősöm ment volna valahova dolgozni, közölték vele, ide és ide kell mennie, ehhez meg ahhoz az orvoshoz alkalmasságira, 5.000 ft. Velem meg egyszer a védőoltást akarták kifizettetni.
2017. febr. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
* Megjegyzem ez utóbbi önkormányzat kezében levő intézmény volt mellesleg.
2017. febr. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ami a DURVA: ezt az alkalmasságit az SZTK-ban taj kártyával ingyen megcsinálnák


DE!!


Fizetős alapon is meg lehte itt az SZT-ban ez esetben 7000 a vizsgálati díj.

Én meg mehetek adott orvoshoz és sehova máshova és ott fizethetek 15-öt azért ami amúgy ingyen vagy max 7-be kerülne (taj nélkül)....

Persze nem megyek.

2017. febr. 25. 19:25
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Anno ismerősöm sem ment oda dolgozni. Vicc ez az egész. Minimálbért sem fizettek volna neki, de az orvost is saját zsebből kellett volna állnia, mert a "cégnek" azzal a dokival volt szerződése. Hát persze, ismerős, ismerőse, aztán tömik egymás zsebét. Nem szabad az ilyenekre rá bólintani, aztán majdcsak észbe kapnak egyszer, talán az életben, hogy ez nem működőkepés.
2017. febr. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Elhiszed hogy 10ből kilencen rábólintanak és perkálnak azért mert fingjuk nincsen hogy is van ez és ahhoz is gyökerek hogy utána nézzenek?
2017. febr. 25. 19:40
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
El. De! nem hinném el ha nem a két szememmel látnám, hogy van ilyen :D Rengeteg ilyen és ehhez hasonló kérdést láttam már ki írva itt a gyakorin, leírták, hogy mennek a papírboltba eü-i kis-könyvet venni, aztán meg több ezer forintokat fizetnek a dokinak aki az alkalmasságit végzi, nonszensz.
2017. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
* pályakezdők, tapasztalatlanok, nulla munkaviszonnyal, összehasonlítási alap nélkül.
2017. febr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

De az is lehet hogy mindennel tisztában vannak tudják hogy át vannak verve csak annyira kell az állás (mert mást nem találnak) hogy benyelik. Mit tehetnének.

Vagy ez vagy a semmi. Sokaknál ez van.

2017. febr. 25. 19:57
 9/15 anonim ***** válasza:
Ahol én alakom az egy kb. 100. 000 lakosú város. Kettő ilyen görényzet munkaadót ha találsz itt aki így működik. Nem hinném, hogy ez annyira jellemző lenne. Behalnának, a gyárak, a kereskedelem, az egészségügy, a tömegeket foglalkoztató cégek ha ez általános lenne.
2017. febr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
* 2013-ban ismét kapcsolatba kerültem azzal a munkáltatóval aki fizettetni akart évekkel korábban a védőoltásért. 2013-ban már ingyen és dalolva adta, szóba nem került a pénz.
2017. febr. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!