Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átháríthatja-e a munkáltató a...

Átháríthatja-e a munkáltató a kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat költségeit a munkavállalóra?

Figyelt kérdés

Felvennének egy munkahelyre ill tkp fel is vettek de kötelező orvosi alkalmassági vizsgálat van. Közölték hova kell menni ami már helyből érdekes mert az alkalmasságit bármely SZTK-ban megcsinálnák akkor miért kéne nekem adott orvoshoz menni de ez még egy dolog. Majd közötlék hogy vigyek magammal 15.000 ft-ot mert ennyi a vizsgálati díj. Rákérdeztem ezt nem a cég fizeti? Úgy néztek rám mint a hülyére-miért fizetné?

Javítsatok ki ha tévedek, de ezt találtam:

[link]

Átháríthatja-e a munkáltató a leendő dolgozójára az orvosi alkalmassági vizsgálat költségeit? – kérdezte olvasónk. Dr. Hajdu-Dudás Mária munkajogász szakértőnk válaszolt.

A munka törvénykönyvéről szóló törvény (Mt.) 51. § (2) bekezdés szerint a munkáltató köteles a munkavállalónak azt a költségét megtéríteni, amely a munkaviszony teljesítésével indokoltan merült fel. A (4) bekezdés kimondja, hogy a munkáltató biztosítja az egészséget nem veszélyeztető és biztonságos munkavégzés követelményeit. A munkába lépést megelőzően és a munkaviszony fennállása alatt rendszeres időközönként köteles ingyenesen biztosítani a munkavállaló munkaköri alkalmassági vizsgálatát.


Vagyis totál átverés hogy velem akarják fizettetni. Az még egy dolog lenne ha én kifizetem és utána visszakapom (bár ennek értelme meg semmi akkor már fizessék az orvosnak közvetlen) de itt nem erről van szó. Ők velem akarják fizettetni.

Nem lesz ebből a melóból semmi ha már a legelején még be se léptem át akarnak verni oda nem vagyok hajlandó menni.

Csak azért erősítsetek meg hogy nem gyenge átverés ez?

Most nem arról van szó hogy kifizetem a 15.000-et mert egy állásért cserébe megérné fizetni de ha már az elején átvernek mi lesz később? Jobb bele se menni.


2017. febr. 25. 10:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Én meg azt tudom hogy vannak települések ahol télen összeverekedtek a közmunkán is. Hogy ki mehessen...

Díjazás mennyi is? 57.000?

2017. febr. 25. 20:06
 12/15 A kérdező kommentje:

"Ahol én alakom az egy kb. 100. 000 lakosú város"


Ahol meg én lakom és ezt az ajánlatot kaptam az a 2M fős Bp.

2017. febr. 25. 20:07
 13/15 anonim ***** válasza:
Klassz. Oda ne menj dolgozni, én amondó vagyok. Két kézzel szórják az ilyen olyan jussokat mindenhol, mindenfelé, mindenféle gyütment alaknak. Cafeteria, utazás, lakhatás, papucs, cipő, munkavédelmi felszerelés és akkor 100-ból van 1 olyan munkahely aki kicsinyeskedik és szarozik egy üzemorvosi vizsgálat miatt.
2017. febr. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

??? Hát hogy van az hogy ilyeneket egyet se de soha nem ajánlottak nekem sehol?

Örülhetek ha olyan helyet találok ahol nem minimálbér van, és egyáltalán bejelentenek. 4 órára mondjuk napi 10 órás valós munkával... szokásos.

2017. febr. 25. 20:16
 15/15 anonim ***** válasza:
Milyen területen keresed a munkát ?
2017. febr. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!