Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rosszul lét miatt ti vergődnét...

Rosszul lét miatt ti vergődnétek a megbízott cég felé? Többi lent

Figyelt kérdés
Rokon rosszul lett biztiőrként és felvette a kamera hogy másfél órát feküdt eszméletlenül a földön. ( még jó, hogy nem háttal esett el mert lenyeli a nyelvét megfullad) a főnök ahova kivannak téve céghez megnézi mindig a videófelvételeket és végignézte és mondta, hogy ő azért a két óráért nem fog fizetni mert nem volt vigyázva addig a területre és vergődik a rokon főnökének.... Én értem a logikát, de nem tartjátok ti is furának? Az a két óra fontosabb mint az, hogy ennyi erővel meg is halhatott volna egy ember a cégénél. Mi a véleményetek?
2017. márc. 3. 09:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
23%
Ha egészségügyi okokból nem láthatná el a feladatot, akkor erről a megbízót értesítenie kellett volna, de becsapta és hazudott neki... Illetve mindez feltételes módban, mert egy bugyuta,unatkozó troll kamu kérdéséről van csak szó!
2017. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ez a valóság sajnos.... nem értem azt hiszitek mindeki kis majom kamuzó szar alak? Sajnos igaz, és az a gáz, hogy így is tele vannak adósággal, egy kirúgás nem tenne jót.

Igaz, elő van írva, hogy nem dolgozhatna, de ki fogja ellátni a gyerekét meg az adósságot ki fizeti? Valóban nem lehetne dolgoznia.... de akkor mi lenne? Tartsák el a felnőtt embert? Ezt nem gondolhatja komolyan az egézségügy sem. amúgy van fokozata egy ilyen betegségnek, van akire nem akármikor csak az alvási fázis után éri a roham... neki ez van meg ha kivan nagyon merülve....

2017. márc. 4. 21:31
 13/16 anonim ***** válasza:

Oké, kérdező, látom, Te tényleg nem az az ál - munkaügyi problémákat felvető vagy, aki rendszeresen itt "tombol" a Gyakorin - íme az egyik kérdése:

https://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-f..


Mivel látom, más a stílusod (csak hasonlóan kezdeted - ezért még egyszer bocs, hogy "megvádoltalak".


És akkor lássuk a problémát, s a tényeket:

-először is nagyon sajnálom, ami a rokonoddal történt

- másodszor: ha a rokon epilepsziás és tudta, hogy nem szabadna dolgoznia, de mégis munkát vállalt, akkor bizony tisztában kell lennie azzal is, hogy ez bekövetkezhet.

Ekkor viszont már nem csak arról van szó, hogy 2 órát a földön feküdt (tényleg jó, hogy nem halt meg), hanem arról is, hogy SZÁNDÉKOSAN ELHALLGATOTT egy munkavégzést jelentősen befolyásoló tényt.

Gondolj bele a munkáltató helyzetébe: az alatt, amíg nem volt magánál, a terület őrizetlen volt - tehát nem tudta ellátni a feladatát - és ez bármikor máskor is bekövetkezhet. Pl. ha építési területet őriz (most mindegy, hogy valójában mit), akkor akár több százezres kárt is okozhat ezzel a munkáltatónak (építőanyagokat, gépeket lophatnak el addig, stb.

Szóval, még az a "szerencsésebbik" változat, ha csak azt a 2 órát nem fizetik - de az sem lenne csoda, ha elbocsátanák.

Utálom a kirúgták szót és nem is értem, miért "alázzák" meg (akár saját magukra is használva)ezzel a szóval az embereket.


Rokon meg próbáljon meg olyan munkahelyet keresni, ahol nem egyedül van, amikor rosszul lesz: pl gyári munka, bolti eladó - bár hozzá teszem, itt sem lenne jó, ha rosszul lenne, de talán mégiscsak szerencsésebb, mintha egyedül van.

2017. márc. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Az nem az én kérdésem amit belinkeltél... nem zavar senkit, hogy a százalék a hasznosságnál ezer emberre is igaz lehet, hogy 65 százalékban ad választ? vagy miből gondoltad hogy az is az enyém? Ez nem tombolás, itt feltesznek kérdéseket ezen az oldalon... és válaszol az aki akar... semmilyen tombolásról nincs szó.

a válaszodban meg igazad van, de élni akkor is élni kell valamiből... aki meg biztiőr huszonkét éve az soha nem lesz gyári vagy bolti munkás hidd el.... gyárban is bárhova beeshet ennyi erővel ahol gépek is vannak... boltban eladóként? meg nem az a fajta....

2017. márc. 5. 08:07
 15/16 anonim ***** válasza:

Na jó, úgy látom, nem értettél meg: én is azt mondtam, hogy az nem Te vagy, az a kérdező.

Hogy miért tombol? Ha már a 250-ik kérdését olvasnád itt (mert segítő szándékkal válaszolgatok itt az Üzlet rovatban) és látnád, hogy nem megoldást keres, hanem kiragad idézeteket és beleköt a válaszolóba, ezután meg mindig az a vége a kérdésének, hogy hüle a főnök, meg semmit nem lehet csinálni - nos,. akkor Te sem mondanál mást...

A foglalkozásokat meg csak példának írtam, de ha nem, hát nem. 22 éve biztonsági őr? És mióta epilepsziás? Kezdetektől? és azóta még nem volt munka közben rosszulléte?

2017. márc. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Jólvan bocsi elnéztem én is. Erős gyógyszereket szed, nem szoktak rosszullétei lenni. Persze ez kockázat ilyen betegségnél de ennyi erővel egy komolyabb cukorbeteg is bekómálhat pillanatok alatt és összeesik ha úgy van...És főleg a mai világban senki nem gondolhatja azt komolyan, hogy valaki mert beteg, de fizikailag egézséges akkor otthol fog ülni főleg tele adósággal és várja az öregkort és a halált... De értelek amúgy, csak magát az életszerűséget kérdőjelezem meg amit ilyenkor az orvosok elvárnak...
2017. márc. 5. 09:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!