Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik gépészmérnöki szakterül...

Melyik gépészmérnöki szakterülettel lehet a legtöbb pénzt keresni?

Figyelt kérdés

Felsorolok néhány példát a teljesség igénye nélkül:

- Gyártástámogató

- Minőségbiztosítás

- CAD tervező / Műszaki rajzoló

- CAE szimulációs (VEM vagy dinamikai)

- Vegyipari

- Hegesztő

- Technológus

- Karbantartó

- Logisztikus

- CNC

... és még lehetne tovább sorolni.


Melyik ér a legtöbbet a piacon? Ha például egy nagy multiban keresnek ilyen és olyan területre is gépészmérnököt, melyiken lehet magasabb fizetést kialkudni?



2017. márc. 12. 20:16
 1/5 Donald J. Trump ***** válasza:
100%

Áramlástani vagy más (robbantás, szilárdság, stb.) FEM szimuláció, hadi- és repülő ipar.

A többi, amit felsoroltál szerintem kifejezetten átlag alatti fizetésű - de az is igaz, hogy Magyarországra nem jellemző, hogy a legzsírosabb munkalehetőségeket hoznák a multik. Gyártós meló van millió+1, azzal biztos az elhelyezkedés, de kreatívabb mérnöki megoldást nem igényel egyik sem.

2017. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

Hegesztő felejtős, oda hegesztőmérnököt vesznek fel

Minőségügyes és gyártástámogAtó meg akármilyen mérnöki diplomával lehetsz (minőségügyes vagyok, voltam gyártómérnök is) viszont kellenek is

Technológus jól hangzik, csak kb 0 a mögöttes tartalma (könyörgöm, milyen technológia???)

Karbantartó az keresett

Vegyipar alig van idehaza

Logisztikus gépészmérnököt még nem láttam


Multinál meg az összes azonos tapasztalattal rendelkező mérnök azonos bérsávban van, alig van különbség

2017. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
16%

"A többi, amit felsoroltál szerintem kifejezetten átlag alatti fizetésű"


Butasag.


Kerdezo: valassz olyat ami teged erdekel. A muszaki rajzolo az nem mernok hanem szakmunkas. Volt regen, mert ma mar nem letezik.

2017. márc. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Én ezekhez kevésbé tudok hozzászólni (nem gépész vagyok. Sajnos :( )


Azonban ami a szakirány mellett is nagyon fontos, az a nyelvtudás!

Egyik ismerősöm pályakezdőként 350 ezres nettót alkudott ki magának Budapesten (+cafi stb), egy tárgyalóképes angollal és egy német társalgási szinttel. Pedig szerintem a szakiránya nem is teljesen passzolt.


A nyelv hatalmas előny lehet, simán lehetsz te is a befutó miatta, hiába kevesebb a tapasztalatod.


Üdv!

2017. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt meg tudom erősíteni német és angol a mi cégünknél is szinte minimum
2017. márc. 13. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!