Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Informatikus diplomával...

Informatikus diplomával rendelkezők! Van köztetek olyan, aki nem tudott elhelyezkedni a szakmában, hosszabb idő után se?

Figyelt kérdés
Én egy vidéki kis egyetemen végeztem gazdaságinformatikusként, de egyáltalán nem tudok vele elhelyezkedni, mert kevés a tudásom, ami a papír mögött van, hiába lettek jók a jegyeim a legtöbb tárgyból. Más is jár hasonló cipőben, mi ennek az oka?

2017. márc. 14. 16:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

"De szerencsére sikerült felvilágosítanom a HR-est, hogy milyen is valóban az infó szakma."


Mert milyen? xDD

2017. máj. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
36%
Hát sajnos ő is az index.hu-ból + a vg.hu-ból, stb. tájékozódott. És mondtam neki, hogy nem, nem dobálnak minden héten milliós ajánlatokkal. Csak a legjobbakat veszik fel, azokat is a lehető legolcsóbban. Kezdőket sehova.
2017. máj. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
54%

Azért azt tegyük hozzá, hogy ha nem hülye az ember a fejlesztéshez, akkor még juniorként is el lehet helyezkedni pesten. Bár nekem még csak egy olyan 1,5-2 év tapasztalatom van és vidéken élek, de 2 hetente 1-2 megkeresést kapok Pesetről.

Ha valaki azt mondaná, hogy vidéken nehéz elhelyezkedni, akkor azt mondom hogy oké megértem. (max szegedre nem annyira igaz ez) De azért pesten már nem annyira nagy művészet és még a fizetések is tűrhetőek, ah az ember nem a Pista&Irma informatikai kft.-hez megy.

2017. máj. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
54%
SAP-nál bruttó 460 ezer a kezdő fizetés, felvesznek totál pályakezdőket is, interjú feladatok: írjon egy inner joint, hogy működik az öröklődés, írjon egy mini algoritmust string rendezésre. Szerintem nettó 300-ert nem sokkal nehezebb , mintha a nevedet kérdeznék. Kb tényleg nulla tudás elég Pesten hogy felvegyenek, nagyon-nagyon rossz CV kell hogy ne hívjanak be interjúra.
2017. máj. 11. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Egy valamit nagyon elfelejtettek:

hiába programozó valaki, ha angolul nem tud.

Most fognak jönni a piros kezet adók, pedig kb. ez az igazság. Ha az ember nem tud angolul normálisan (igen, hiába alap, nem fog mindenkinek nagy sikerrel menni ez a nyelv), akkor Bp-n se sok esélye van...Persze behívhatják interjúra, de ha ott megnézik az angol tudását, simán elvérezhet.

És a gond az, hogy az embernek nem elég a suliban az angol tanulás. Otthon kell, meg talán pénzt is kell áldozni rá, meg lehetőséget. Szívás, ha úgy akarna tanulni, hogy "egyedül, hagyjatok békén", de persze alig van ideje egyedül lenni.

De mindegy.


Úgyis megy a "gépezet", miszerint "informatikus hiány így, meg úgy", "gyere programozni, egyből lesz munkád". Az már csak az érintetteket érdekli, hogy ez kb. így nem is igaz.

2017. máj. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most nagy a hiány, nézz körbe újra, tuti találsz szakmai állást.
2019. jún. 7. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!