Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alapítványi iskola hogy tud...

Alapítványi iskola hogy tud tanárt találni a bértábla alatti bérért? Ki megy oda dolgozni?

Figyelt kérdés

Azt magyarázza el nekem valaki hogy egy alapítványi iskola hogy képes tanárt találni a bértábla alatti bérért? Ugye a tanári pályán nem sok jó van de a kevés jók egyike a kiszámítható pénz. Bértábla van tudom azt hogy egyetemi végzettséggel és 10 évvel adott kategóriában vagyok a bértáblában és ott adott pénzt meg kell kapjak. Legalábbis amíg állami iskolába megyek. Mert ha alapítványi/magániskolába megyek ott már nincs bértábla ott már annyit fizet a munkáltató amennyit akar. Ill amennyiért embert talál.

És ezt nem értem hogyan képes egy alapítványi iskola végzett tanárt kapni a bértábla alatti bérért? Hát milyen tanár az aki elmegy nettó 100-ért tanárkondi mikor bértáblával ugyanezzel a munkával ugyanannyi időben megkeresni min 150-et de tapasztalattal 170-180-at simán.

És elmegy nettó 100-ért? De miért? Milyen tanár az aki elmegy ennyiért? Miért ide jön miért nem oda ahol normális bért kap?

Mert vannak bőven hiszen tele a tanári kar.


2017. márc. 21. 08:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
5%
Talán azért, mert ott nem kell a politikai követelményeknek megfelelni. Elég, ha oktatja a diákokat.
2017. márc. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
31%

Nem tudom jártál e mostanában állami iskolában, főleg vidéken, de az igen csak el tudja venni az ember kedvét a szakmától.

Inkább megy kevesebb pénzért olyan iskolába, ahol megfelelőbbek a körülmények.

2017. márc. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Én azért mentem el mert ode felvettek. 2 évig kerestem munkát.
2017. márc. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Nálunk például úgy, hogy az állami az full roma, az alapítványi meg full magyar.

Itt havi 100 ezer nem olyan rossz pénz és inkább mennek oda dolgozni.

2017. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Donald J. Trump ***** válasza:
28%
A másik felét zsebbe kapja.
2017. márc. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
0%

Naiv. Dolgoztam én is ilyen helyen. Dehogy kapja zsebbe. Nem kap az semmit se.

Azért is hagytam ott három hó után.

Hogy miért mentem oda az tiszta sor mert mást nem találtam.

Én is abban a naiv hitben voltam hogy lehet hogy a fizu papíron csak ennyi, de majd zsebbe. Mikor kiderült lófütty se jön zsebbe, ott is hagytam.


És DUGIG volt cigánnyal. Na nem azzal a putrissal hanem a még rosszabbal: kikent kifent fukszos "vállalkozó" gyerekekkel.

2017. márc. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%
Egyetemi oktatóként is a pedagógus fizetések alatti összeget kapjuk, hiszen nem azok vagyunk.
2017. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
0%

Na az meg másik amit sose értettem. Minap hallgatom a rádiót és ez neves (valóban neves...) egyetemen oktató óraadó nyilatkozott arról hogy iszonyatos csúszások vannak a fizetésekben ő pl. még a tavaly szeptemberi pénzét se kapta meg.... de azért folyamatosan bejár órát tartani... WTF????

Hát az ilyen gyökér meg is érdemli!!! Ne is kapjon semmit.

Hát ha én munkát végzek megkérdem meddig kell megjönni a fizunak. Addig várok aztán ha nem jön másnap be swe megyek. Beszólok hogy majd ha a pénz itt van jövök dolgozni.. hidd el ez hatna.


De egy ilyen gyökér mint ez is--fél éve jár be melózni és nincs pénz fél éve??? WTF? Minek jár még be?

2017. márc. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
89%

"Hát ha én munkát végzek megkérdem meddig kell megjönni a fizunak. Addig várok aztán ha nem jön másnap be swe megyek. Beszólok hogy majd ha a pénz itt van jövök dolgozni.. hidd el ez hatna."


Hatna. Igen. Nem mennél be dolgozni. Aztán ugyanazzal a lendülettel ki is rúgnának.


Szerinted te diktálsz a munkaerőpiacon?


Aztán keresnének olyat, aki akkor is dolgozna, ha nem jön pontosan a pénz.


És találna is ilyet, még aznap.



Örök érvényű dolog, hogy mindig akad ember mindenre.


Miért? Mert mindig van olyan, aki annyira rá van szorulva a pénzre, hogy hajlandó még akár az önbecsülését is beáldozni és olyan kevés pénzért is elmenni dolgozni, ami másnak már megalázó (mondjuk neki is az, csak éppen már nincs abban a helyzetben, hogy feltételeket szabjon).


Próbáld ki.... minél tovább vagy munkanélküli, minél több sikertelen állásinterjú van mögötted, annál jobban mennek lejjebb az igényeid meg az elvárásaid.

2017. márc. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%
Ők valószínűleg nem a legjobb szakemberek, vagy valamiért kilátástalan a helyzetük és ennyivel is beérik. Ez utóbbi nem zárja ki az előbbit, sőt.
2017. márc. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!