Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rendes felmondás esetén...

Rendes felmondás esetén meggondolhatja magát a munkáltató?

Figyelt kérdés

Egy szép napon felhívatott a főnököm és egy "munkáltatói felmondást" tett elém. Ez egy teljesen korrekt felmondólevél volt, tartalmazott minden részletet (végkielégítés, felmondási idő, stb.).

Az igazat megvallva én nem is bántam, mert az utóbbi időben a munkahelyi légkör megromlott, mindenki gombóccal a gyomrában járt be dolgozni. Elvileg 5 munkanapon belül ki kellett volna fizessék a járandóságaim, de ez nem történt meg. Kiderült ugyanis, hogy a vezérigazgató (akinek az aláírása a felmondáson szerepelt!) nem tudott az elbocsátásokról... Létezik olyan, hogy egy aláírt felmondást a munkáltató meggondol azután, úgy hogy engem már azóta le is szereltek?



2017. márc. 23. 01:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy megtett jognyilatkozat nem vonható vissza.

A probléma ott kezdődik, ha a jognyilatkozatot nem az tette meg, aki erre illetékes lett volna. Ha a munkáltatói jogkör gyakorlója a főnököd volt, akkor azzal a felmondással probléma nincs.

Ha nem a főnököd volt, de a felmondást a munkáltatói jogkör gyakorlója írta alá, akkor azzal sincs gond.


Mivel írod, hogy a vezérigazgató aláírása szerepel rajta, - gondolom, Ő a munkáltatói jogkör gyakorlója is - ezért ez a felmondás részükről nem vonható vissza.


Ha nem fizetnek ki, tegyél panaszt a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőségen, majd ők intézkednek. Kormányhivatalokban találod őket.

2017. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszod!

Időközben megérkezett az átutalás. Elakadt a bürokrácia útvesztőjében...

2017. márc. 23. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!