Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondás esetén, ha több...

Felmondás esetén, ha több alternatívát ajánlott a munkáltató mennyi a határidő a válaszadásra?

Figyelt kérdés
Munkáltatóm egy adott városon belül két irodájából az egyiket megszünteti, azt amelyikben én dolgozok. Másik munkalehetőséget ajánlott fel de nem ugyanabban a városban, hanem egy 50 km-re lévő másik városban. Egyedül nevelem kiskorú gyermekemet nem igazán szeretném elfogadni ezt a lehetőséget. Szeretnék munkajogásszal beszélni, de kedd estig választ kell adnom, hogy felmondok vagy vállalom a másik városban történő munkavégzést.

2017. márc. 11. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy tisztázzuk:


Addig kell választ adnod, hogy ELVÁLLALOD-e a munkát, amikorra a munkaadód kéri. Ha keddig akkor keddig. VISZONT:


"hogy felmondok vagy vállalom"


Ugyan miért mondanál fel? Megszűnik a munkahelyed, mondjon fel a munkaadód! Ha ő mond fel akkor jár neked adott esetben végkielégítés, felmondási idő, stb.. Ha te mondasz fel akkor sokkal rosszabb helyzetben vagy. SEMMIKÉPP ne mondj fel, akkor sem ha nem vállalnád a másik irodában a munkát. Majd ők felmondanak. Vagy ha nem akkor érvényes a szerződésed egész addig, míg ez meg nem történik, tehát fizetés is jár. Az, hogy nincs telephely így nem lehet munkát végezni nem a te hibád.

2017. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%

Most mégis mit tudsz tenni?

Alapból ha te mondasz fel, akkor nem jár semmilyen végkielégítés. A másik ajánlat pedig egy szép gesztus.

Azért ne éljünk már álomvilágban.

Ha valakit egyszer felvesznek valahova dolgozni, nem azt jelenti, hogy örökre adnak neki munkát, és hiába veszteséges az adott vállalkozás a munkavállalónak örökre a gondját viseljük. Vicces is volna.


Ha megszünteti az irodát, akkor szimplán annyi a helyzet, hogy vége a munkának. Az indok eléggé egyértelmű, semmilyen hatóság nem tud benne kifogást találni.

A másik lehetőség egy alternatíva. Max ő mond fel neked, valamilyen indokot úgyis találni fog(ne hidd, hogy csak a dolgozókat védik a jogászok, és adnak tippeket!!). Ha ő mondott fel, akkor jár végkielégítés, de ennyi. Munkád akkor sem lesz.

2017. márc. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Pontosítom a dolgokat, ők mondanak fel és kapok 3 hónap végkielégítést a 14 év munkaviszonyom után. Megnyugvásom miatt szeretnék jogásszal beszélni, hogy esetleg ki nem fizetett túróra vagy számokkal igazolható jobb teljesítmény mint a kollégáké nem-e lehet út a helybeli munkavégzéshez vagy esetleg több hónap végkielégítés (vagy más címszóval adott juttatás) járhat-e.
2017. márc. 11. 18:11
 4/9 anonim ***** válasza:

A ki nem fizetett túlóra (ha tudod bizonyítani) munkaügyi perben érvényesíthető, semmi másban.


A jobb teljesítmény kutyát nem érdekel, a világ legjobb dolgozóját is el lehet bocsájtani. Az MT előírja, hogy mennyi végkielégítés jár, ha ezt kifizetik akkor rendben vagytok, ezzel munkajogász sem fog tudni többet kezdeni.

2017. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ahogy az utolsó leírta, túlóra csak akkor ha bizonyítani is tudod.

A teljesítményed meg tényleg nem érdekel senkit, ilyen szempontból.

50km meg szinte semmi. Szerintem simán vállalható.

2017. márc. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"50km meg szinte semmi. Szerintem simán vállalható."


Gondolod Te... :)


Én csak 15 km-re lakom a munkahelyemtől, de ugyanannak a városnak nem mindegy, hogy melyik városrészén kéne dolgoznom, ugyanis mindegyikbe eljutnék munkakezdésre, de az egyikből konkrétan nem tudok hazajutni csak este fél 8-ra, míg a másikból már fél 4-re is, annyira szuper a tömegközlekedés. :)

Nagyon nem mindegy.


Ezeket a dolgokat inkább döntse el az, akit érint...

2017. márc. 11. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én napi 60km-el ingázok oda-vissza.

Egyáltalán nem merít ki a dolog, ugyanúgy tudom élni mellette az életemet.

Úgy, hogy még tanulok, és nem 4-ig hanem este 8-ig is ott vagyok.

2017. márc. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nagyon nem mindegy, hogy az az 50 km 20 perc autópályán autóval, 25 perc vonattal vagy pedig 1,5 óra a dugóban kocsival, esetleg 2,5 óra tömegközlekedéssel..
2017. márc. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na erről van szó... :)


Én azt a 15 km-t 2 átszállással lépem meg, ha lemaradok a csatlakozásról, 1 óra 50 percet kell várnom a másikra úgy, hogy nem tudom a dolgot meglépni gyalog, mert erdőn keresztüli autóúton, szerpentinen kéne gyalogolnom.

Ráadásként van családom, akiket el kell látnom, és nem mindegy, hogy odaérek-e a 16 órakor záró iskolába a kisiskolásomért, vagy sem. Vagy míg estére hazaérek, elvállalod? :D


Örülök, hogy Te egyedülállóként (vagy hátszéllel) nem küzdesz ilyen gondokkal...

A kérdező is hasonlót említ: 'Egyedül nevelem kiskorú gyermekemet nem igazán szeretném elfogadni ezt a lehetőséget."

2017. márc. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!