Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szöveggel jelentkezzek?

Milyen szöveggel jelentkezzek?

Figyelt kérdés
Egy olyan céghezz szeretnék jelentkezni amely nem hirdett állás hirdetést viszont én szeretnék bekerülni oda. Az önélettrajzomat megirtam, viszont nem tudom, hogy szolitsam meg öket e-mailben.. ebben szeretnék segitséget kérni ti, hogy irnátok meg?

2017. márc. 30. 19:05
 1/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a semmit.
2017. ápr. 3. 12:14
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, én mindenek előtt helyesen írnám meg. Az általad kiírt kérdésben 14 helyesírási hibát ejtettél, ez így gáz, hiszen az önéletrajzod is írásban adod be, levelet is írnál, abban nem reménykedhetsz, hogy esetleg a cég dolgozói nálad is műveletlenebbek, mert ha a cég jól működik, akkor valószínűleg nem így van.


Ha egy olyan cégről van szó, amelyik eléggé kicsi ahhoz, hogy ne legyen HR osztálya, akkor próbálkoznék ilyennel, ha van HR osztály, ott sajnos véget érnek a dolgok általában, ha nincs nyitott pozíció.


Előbbi esetben úgy írnék levelet, hogy leírnám, hogy hogyan került figyelmem központjába a cég, mi keltette fel iránta az érdeklődésem, biztosítanám őket hogy nagyon szimpatikusak és szívesen dolgoznék náluk. Ismerve saját kompetenciám (ismereteim, tudásom, képességeim) úgy érzem jól együtt tudnánk működni és hasznát vehetnék ennek meg annak a tapasztalatomnak, tulajdonságomnak. Megkérném őket, hogy vessenek egy pillantást a csatolt önéletrajzomra és kérném, hogy amennyiben látnak benne fantáziát, illetőleg lenne számomra hely, úgy ne habozzanak felvenni velem a kapcsolatot. Szívesen várok is a megüresedő pozícióra, hiszen annyira szeretnék ott dolgozni. Ha nem érkezik válasz, egy héttel később felhívnám őket és megkérdezném, hogy megérkezett-e a levelem.


Ha átküldöd az önéletrajzod üzenetben, akkor kijavítom a helyesírást.

2017. ápr. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!