Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A programozók egyetem végére...

A programozók egyetem végére elfelejtenek programozni. Ezért van hiány belőlük? (Lent)

Figyelt kérdés
Progos haverom mondta, hogy azt mondta nekik az egyik tanár, hogy nagyon fontos hogy évközben is programozzanak iskolán kívül, különben elfelejtenek. Az én kérdésem: mennyire hatekony a kepzes, mennyi programozos órája van egy programozónak ha a képzés végére elfelejt programozni ? Azt mondja az illető, hogy semmi hasznosat nem tanulnak, és hogy minden targyuk absztrakt gondolkodásra épül, így semmi erejük nem marad maguktól gondolkodni s szabadidejükben programozni, és minden targyunk felesleges. Ezért van ekkora hiány belőlük, mert egyetemen semmit nem tanítanak ?
2017. márc. 30. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen tényleg nem sok hasznos dolgot tanítottak, elméleti szinten sem (abban is sokkal több tudást szedtem össze autodidakta módon), de ez nem jelenti azt, hogy elfelejtesz programozni. Arra van időd, amire szánsz időt. Meg közben indulhatsz például programozó versenyen, megismerhetsz sok más hozzád hasonló érdeklődésűt, tanulhattok egymástól, stb., stb. Aztán az későbbi években elmehetsz valamely céghez szakmai gyakorlatra, az is sokat segít a későbbi munkába állásban.


Nem mondom, nyilván létezik az a jelenség, amit írsz, de szerintem azok eleve nem is tudtak programozni. De az, hogy elavult, nem szakmai a tananyag, nem jelenti azt, hogy ne tudnál sokat kihozni az egyetemből.

2017. márc. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetem a papírt adja, és egy gondolkodási módszert, ami lehetővé teszi azt, hogy minden problémára megtaláld a megfelelő megoldást.

Naiv ábrándok/elvárások vannak az egyetem felé. Nem létezik, hogy minden lehetőségre felkészítenek.

Alapból az megy programtervezőire, akit érdekel a programozás, és szabadidejében is szereti csinálni.

Ne hidd azt, hogy akkor 2 órán keresztül "hello world", meg a másik 2 órán keresztül adat bekérést fognak tanítani, és ezzel megy el az egész képzés.


Azért van hiány belőlük, mert nem könnyű programozni annak, akit nem érdekel a dolog. Kell hozzá egyfajta gondolkodás, meg szeretned kell. Simán a pénzért nem fog menni. Folyamatosan képezned kell magad, az sem gáz ha bírod a matekot.

Nem véletlen jelentkeznek több 100-an, de már az első félév végén a fele van csak meg.

2017. márc. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetemen tanítok, többek között mérnök infósokat is. Nálunk az első 1,5 évben vannak kötelező programozási órák. Utána az egész képzést meg lehet úszni programozás nélkül és sajnos vannak páran akik erre utaznak. Nagyon sok embernek a harmadik félévében problémát jelentenek az alapvető vezérlési szerkezetek, pedig akkor már 1 éve tanul egyetemi keretek között programozni. Ezzel csak arra akarok rávilágítani, hogy sokan sajnos tojnak bele és nem érdekli őket a szakma. A másik probléma, hogy sajnos szintén sokan azt gondolják, hogy nekik csak ülniük kell és hallgatni az előadásokat meg bejárni gyakorlatra, aztán a sok ücsörgés meg semmittevés közepette a tudás majd szépen beszáll a fejükbe és ott megmarad. Hát a nagy túróst! Egy ilyen jellegű szakma olyan szinten szerteágazó, hogy egyszerűen lehetetlen mindent megtanítani egyetemi keretek között. Az egyetem az alapokat, a gondolkodásmódot adja. Megmutatunk pár ajtót, aztán majd ki-ki maga eldönti merre akar elindulni. De itt a legtöbben azt várják, hogy talicskával toljuk őket. Na és ezért van hiány belőle, mert tele van ilyen semmittevőkkel az iskola. Abban teljesen igaza van a haverod tanárának, hogy ezt a szakmát otthon a szabadidőben is művelni kell. Én középiskolás/egyetemista koromban rettentően szerettem a szabadidőmben programozni. Sokszor kitaláltam magamnak kisebb-nagyobb projekteket. Akinek erre magától nincs ingere, annak nincs keresni valója ezen a pályán.
2017. márc. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Azonos véleményen vagyok, mint #3-as válaszoló. Én is tanítok/tanítottam egyetemen különböző évfolyamosokat, így láttam az "elfelejt programozni" jelenséget utolsó évben, illetve láttam ennek egy lehetséges okát. Sokan vannak, akik idejönnek programozónak tanulni, ki tudja milyen indíttatásból. Nagy részük kiszóródik, de van egy szintén jelentős rész, aki csak éppen átcsúszik a kezdeti programozós tárgyakon. Itt két út van: vagy észbekap és felhozza magát magánúton, általában ekkor nagyon jók lesznek. A másik verzió viszont az, hogy folytatja ezt tovább (esetleg még külső ... segítséget is igénybe vesz a teljesítéshez) és belőlük lesz az, aki nem tud programozni (bár szerintem ő addig sem tudott).


Az egyetemet pedig szerintem is sokan félreértik: ott erős alapokat kapsz (mind elméleti, mind technikai szempontból), amire aztán neked kell érdeklődési körnek megfelelően ráépíteni a mélyebb szaktudást.

2017. márc. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

4:

"Az egyetemet pedig szerintem is sokan félreértik: ott erős alapokat kapsz (mind elméleti, mind technikai szempontból), amire aztán neked kell érdeklődési körnek megfelelően ráépíteni a mélyebb szaktudás"


Egy neves amerikai egyetemen biztosan, de Magyarországon inkább a tanszéki harcok és az oktatói kapacitás alapján dől el, mit és hogyan tanítanak. Azokat az erős alapokat ugyanúgy magadnak kell megszerezned, ha jó programozó akarsz lenni, mert amit az egyetemen oktatnak, az nem csak elavult, de szemléletben is nagyon távol van attól, ami egy programozónak kell. A programozásnak is ugyanúgy megvannak az elméleti alapjai, ami nem keverendő össze a matematikai tételek bemagolásával...

2017. márc. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hozzáteszem, ha a programozást (és az ahhoz kapcsolódó ismereteket, pl. algoritmus elmélet, programtervezés, adatbázis, stb., stb.) vennék legkomolyabban egy ilyen szakon, akkor nem lennének olyanok, akik elvégzik, de nem tudnak programozni. Ehhez képest egy sggelni jól tudó, elfogadható matekos, de programozáshoz hülye ember simán jó tanuló lehet egy ilyen szakon.
2017. márc. 31. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Fatal_3rror_ ***** válasza:
74%

Nem csak programozásnál van így.


Alapvetően ahhoz hogy jól végezz egy szakmát, ahhoz nagy tudás és tapasztalat kell. Az egyetem csak az alapokat mutatja meg, azon belül már neked kell megtalálnod, mi az a terület ami fekszik, és arra összpontosítani. Ez nem olyan mint az általános iskola, hogy beülsz, megtanítják és hazamész játszani.


Az is tény, hogy el kell indulni egy irányba, és azt fejleszteni, ami ütközést fog okozni egyes egyetemi tárgyakkal. Azt én is mindig utáltam, hogy muszáj volt a teljesítés miatt olyan tárgyakba ölnöm az időt, amiknek nem vettem hasznát, és nem jutott idő arra ami tényleg érdekelt.

2017. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!