Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok azonnali hatályal?

Felmondhatok azonnali hatályal?

Figyelt kérdés

az indokom a sürü beosztás változás lenne.

van hogy 1 héten legalább kétféle beosztást kapok,kaptam az elmúlt hónapokban.



2017. ápr. 3. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Nem.
2017. ápr. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%
NEM!
2017. ápr. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Fel


42. Azonnali hatályú felmondás

78. § (1) A munkáltató vagy a munkavállaló a munkaviszonyt azonnali hatályú felmondással megszüntetheti, ha a másik fél

a) a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi, vagy

b) egyébként olyan magatartást tanúsít, amely a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi.

(2) Az azonnali hatályú felmondás jogát az ennek alapjául szolgáló okról való tudomásszerzéstől számított tizenöt napon, legfeljebb azonban az ok bekövetkeztétől számított egy éven belül, bűncselekmény elkövetése esetén a büntethetőség elévüléséig lehet gyakorolni. A tudomásszerzés időpontjának, ha az azonnali hatályú felmondás jogát testület jogosult gyakorolni, azt kell tekinteni, amikor az azonnali hatályú felmondás okáról a testületet - mint a munkáltatói jogkört gyakorló szervet - tájékoztatják.

(3) A munkavállaló azonnali hatályú felmondása esetén a munkáltató köteles a 70. § (3) bekezdésében és a 77. §-ban foglaltakat megfelelően alkalmazni.49

79. § (1) Azonnali hatályú felmondással - indokolás nélkül - megszüntetheti

a) a fél a munkaviszonyt a próbaidő alatt,

b) a munkáltató a határozott idejű munkaviszonyt.

(2) Az (1) bekezdés b) pont szerinti megszüntetés esetén a munkavállaló jogosult tizenkét havi, vagy ha a határozott időből hátralévő idő egy évnél rövidebb, a hátralévő időre járó távolléti díjára.

2017. ápr. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
#3 Ez szép és jó, hogy beidézted az Mt-t, de el is kellene olvasni!
2017. ápr. 4. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
Nincs rá megfelelő okod, tehát NEM, hacsak nem vagy még próbaidőn, mert akkor minden zokszó nélkül.
2017. ápr. 4. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
27%
Az, hogy a nem tud előre tervezni semmit, mert heti 2* indokolatlanul változtatják a beosztását, az a 78(1)b-t simán kimeríti
2017. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem pontosan értem, hogy egy héten belül délelőtt, délutános műszak van, de időben, előre közli, így érted? Vagy hogy 1 héten belül is variál, kész tények elé állítva: pl. hétfőn mondja, hogy szerdán mégsem délelőtt kell jönni, hanem délután?

Mert ha utóbbi, akkor az jogszerűtlen, 7 nappal előtte kell (rendkívüli esetben max 4 nap) írásban közölnie

[link]


Ha próbaidős vagy, valóban indoklás nélkül, azonnal felmondhatsz - ha nem, akkor kétséges a megítélése...

Szerintem simán beleférne, hogy a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi - de nem biztos, hogy a munkajogászok szerint is.

Nem tudom, a főnököddel beszéltél-e már erről a problémáról? Mert elsősorban mégiscsak először ott kellene kezdeni a probléma megoldását...

Ha nem változtat, akkor lehet a felmondásról beszélni - szerintem...

2017. ápr. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még mielőtt belekötne valaki az utolsó mondatomba:

"Ha nem változtat, akkor lehet a felmondásról beszélni - szerintem..."


Természetesen előtte is lehet a felmondásról beszélni, csak szerintem így lenne korrekt...

2017. ápr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A beosztást időben a munkavállaló tudomására kell hozni - az Mt. leírja, hogy ennek 7 nappal korábban meg kell történnie, legalább 1 hétre. Ha felhívod a munkáltató figyelmét, és továbbra sem változtat a törvényszegő magatartásán, az indok lehet az azonnali hatályú felmondásnak. Sőt, az Mt. ennél többet is ad a kezedbe: ha nem kapod meg időben a beosztásod, akkor az előző beosztás az érvényes, vagyis semmilyen szankció nem érhet, ha nem jelensz meg az új beosztás szerint.
2017. ápr. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Egèsz napokat megyek 9-21 ig

Van h megkapjuk 29.en a beot es mondjuk 24.e szabad majd kapok egy ukjabat mert mondjuk valaki lebetegedett, felmondott ès akkor át írja majd az uj beo szerint már nem szabad az a napom.èn meg az első szerint kèrek időpontokat, nyilván arra alapozok

2017. ápr. 4. 17:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!