Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondhatok azonnali hatályal?

Felmondhatok azonnali hatályal?

Figyelt kérdés

az indokom a sürü beosztás változás lenne.

van hogy 1 héten legalább kétféle beosztást kapok,kaptam az elmúlt hónapokban.



2017. ápr. 3. 23:17
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
29.en a kovi havi beot kapjuk ami alapján szabad a 24.e
2017. ápr. 4. 18:00
 12/14 anonim ***** válasza:

"Nincs rá megfelelő okod, tehát NEM,"


Ezt tartom, persze bővebben is kifejthettem volna.

A két fél köteles egymással együttműködni a jogviszony fennállása alatt. Tehát addig nincs igazán (ütős) okod, amíg nem jelezted a problémát a munkáltatónak (persze bizonyítható módon). Abban az esetben, ha nem orvosolja, akkor már megvan a jogalap az azonnali hatályú felmondásra.

2017. ápr. 5. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Amennyiben a munkáltató másik kolléga megbetegedése miatt változtatja meg a beosztást, akkor nem mondhatsz fel azonnali hatállyal, csak simán - ugyanis itt nem áll meg a feltétel, hogy

"A munkáltató, ...

- a munkaviszonyból származó lényeges kötelezettségét szándékosan vagy súlyos gondatlansággal jelentős mértékben megszegi,"


Mindössze annyi történik, hogy a munkáltató megpróbálja fenntartani a munkavégzés folyamatosságát - ami teljesen érthető.


Javaslom, olvasd el ezt a cikket - nagyon alaposan leírja, mit miért lehet:


[link]


7-es vagyok.

2017. ápr. 5. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. ápr. 5. 08:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!