Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 16 évesen Angliában diákmunka?

16 évesen Angliában diákmunka?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lehetőségem lenne kimenni nyáron Angliába dolgozni, azonban eléggé félek. Először is, mennyire kell beszélnem a nyelvet? Viszonylag jól tudok angolul, a középszintű írásbelim 80% lett, szóbelire most megyek jövőhéten, ott magasabb %-ra számítok. Mégis, teljesen más ott kint. Ugye az akcentus miatt is, és attól félek, hogy nem fogok érteni semmit. Így meg ugyebár dolgozni nem lehet. Nyilván nem egy olyan munkát szeretnék, ahol folyton beszélnem kell, és itt is van a másik problémám.

Nem találok megfelelő munkát. Már rengeteg oldalt végignéztem, mégsem találtam olyat, ami tetszene. Mert igazából nem is tudom, mit szeretnék.

Természetesen nem azt várom, hogy a "semmiért" fizetnek, szóval nem a munka nehézségével van a bajom. Inkább azzal, hogy folyton megjelenik előttem a kép, ahogy semmit nem értek, és kirúgnak...

Tehát legfőképp arra lennék kíváncsi, hogy mennyire kell jól beszélnem, mert ha esetleg leblokkolok, és nem értek valamit, akkor baj van...


Eszembe jutott mégegy kérdés így a végére; 16 évesen lakhatok egyedül? Kiadó albérletet vagy szobát szeretnék, de egyedül fogok menni. Nem tudom, mennyire baj ez.


Válaszaitok előre is köszönöm, és remélem meg tudtok nyugtatni! 😁



2017. ápr. 4. 05:36
 1/7 anonim válasza:
50%
inkább Magyarországon próbálj előszőr munkát vagy Ausztriába. Angliába kimenni többe kerül mint máshová Belgium Svájc akár.Szóval itthon vagy a környező orszáhokba keress +tudtommal egyedül nem biztos.
2017. ápr. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
50%
Hogy lehetsz felnőtt nélkül.
2017. ápr. 4. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért lenne Anglia, mert ott vannak barátaink, és az itteni fizetéshez képest jóval többet keresnék. Valamint a nyelvtanulás sem utolsó szempont.

2017. ápr. 4. 06:52
 4/7 anonim ***** válasza:

"Lehetőségem lenne kimenni nyáron Angliába dolgozni, "

"Nem találok megfelelő munkát."

" 16 évesen lakhatok egyedül? Kiadó albérletet vagy szobát szeretnék, de egyedül fogok menni."


Nos, így összegezve: amikor elkezdtem olvasni a kérdésed, azt hittem, van munkalehetőséged ismerősök által - kiderült, hogy nincs.

Tovább olvasva azt hittem, hogy legalább az ismerősöknél laknál - kiderült, nem... Akkor hogy gondoltad??


Se munka, se lakás - akkor hol a lehetőség?

Van egy csomó félretett pénzed? A kiutazás, a szállás, az élelem rengeteget elvisz... max 2 hónapot tudnál dolgozni - azt meg nem nagyon hiszem, hogy kapkodnának kint a munkaadók egy rövidtávú alkalmazottért - rengeteg papírmunka, stb.

Szállást - legalábbis albérletet - csak kaucióval kaphatsz (meg talán munkaszerződéssel)


Szerintem kicsit olvasgass itt a gyakorin az Anglia, diákmunka keresőszavakkal - sok ismeretet szerezhetsz belőle.

Végezetül: ha nyelvet akarsz gyakorolni, akkor menj ki 2 hétre turistaként, mászkálj az ismerősökkel, úgy biztonságban lehetsz. Ja, és nagy valószínűséggel nem fogják kérni, de szükséges mindkét szülő írásbeli engedélye (lehetőleg angol nyelvű) az ország elhagyásához 18 év alatt.


Ha pedig a pénzkeresés a cél, akkor pedig, ahogy egyik válaszoló írta: itthon kezdj el dolgozni, tapasztalatot szerezni.

2017. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 lcps ***** válasza:

Van egy kis paradoxon! Van ismerős Angliában, te egyedül akarsz lenni, külön lakhatás?!

Mit gondolsz, mennyit fogsz keresni kint?

Miért laknak felnőttek lakóközöségben?

Az ismerőseidet kérdezd meg, vagy látogasd meg turistaként.

A nyelvtudásod, ha a leirt igaz akkor nem lesz probléma. Az életkorod miatt csak feketén, vagy négy órában foglalkoztatnak.

2017. ápr. 4. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nos, nem szeretnék 2 hónapig az ismerősöméknél lakni, ezt nyiván megértitek. Ők is egyszobás lakásban laknak.

Múlt nyáron voltam már mint két hetet, azért is javasolták, hogy kimehetnék idén.

2017. ápr. 4. 09:17
 7/7 anonim válasza:
Munkakeresésben nem tudok segíteni, mert én csak önkénteskedtem, de én 17 évesen azt tapasztaltam, hogy nehéz megérteni őket. Persze nem lehetetlen, vannak akik szépen és választékosan beszélnek, de kell idő hogy megszokd. A menedzserem, akinél dolgoztam szépen beszélt, mindent megértettem amit mondott, pedig a neve alapján ő is bevándorló volt. Egyébként mindenki kedves volt, úgy általában az utcán vagy egy boltban is. Kicsit fejlődött a nyelvtudásom, jó tapasztalat volt, de ne várj tőle túl sokat. Egyébként 2 hónapig voltam kint, és ismerősöknél laktam. És nem lebeszélni akarlak most ezzel, csak leírom amire én emlékszem. :)
2017. ápr. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!