Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fiatal pályakezdők! Ki mit...

Fiatal pályakezdők! Ki mit dolgozik?

Figyelt kérdés
Én lassan két éve nem találok ,egy rendes munkát. Nyilván érettségivel nem is nagyon lehet. Ti mit dolgoztok? 20/L
2017. ápr. 20. 07:32
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Igazából nem tudom, hogy az rajtad miért segít, hogy MI mit dolgozunk...

De én pl. ügyvéd vagyok. Az ismerőseim között van sok más ügyvéd, bírósági titkár (olyan is van, akit most már bírónak neveztek ki), ügyész van kettő, azt hiszem, és több közjegyző-helyettes. Olyanról nem tudok, akit közjegyzőnek kineveztek már.

Akkor más ismeretségi körből (a fentiek egyetemi barátok voltak) vannak kezdő orvosok, van egy pár informatikus, pénzügy- számviteles és egyéb közgazdász, illetve van több színész ismerősöm is.

Az egyetemet nem végzettek közül sok ismerősöm statisztál, van több fotós, de vannak, akik épp felszolgálnak, vagy recepciósok egy cégnél. Ők azonban elég sokszor szoktak munkát váltogatni, így az sem kizárt, hogy mostanra már mást csinálnak.

2017. ápr. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

"Nyilván érettségivel nem is nagyon lehet."


Ó dehogynem. Valószínűleg csak te vagy válogatós.

2017. ápr. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kimentem Angliába dolgozni sima érettségivel (ami semmit nem ér kint) és minimális angol nyelvtudással. Egy elektronikai kis cégnél operatorként dolgozom. Kábeleket csinálok, forrasztok. Sosem csináltam, itt tanítottak be.

A munkát egyébként úgy találtam, hogy itt a gyakorin van egy nő aki kint él jó ideje, és ő írta, hogy van felvétel. Írtam neki, majd amikor már skype-on is jobban megismertük egymást, kimentem hozzá 3 napra. Ő segített. Bevitt, segített a felvételnél, és sikerült. Nagyon hálás vagyok azóta is neki. Ja, és semmit nem kért cserébe, csak segített..

24/L

2017. ápr. 20. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

ITn dolgozom.

24F

2017. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amcsi multinál szabász vagyok, Porsche Panamerának és a Porsche Cayenne-nek szabjuk a bőrüléseit. 21F
2017. ápr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én érettségis kollégát keresek, értékesíto pizicioba, mar augusztus ota. Nem nehez talalni munkat, csak keresni kell. Arena plazaban minden 3. uzletrenki van teve hogy munkaerot keresnek. Oda sem kell diploma.

Hol laksz? Milyen munkat szeretnel?

2017. ápr. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!