Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A céget csak ugródeszkának...

A céget csak ugródeszkának használja valaki-miért csodálkozik ezen a főnök? Mióta világ a világ így megy ez, nem?

Figyelt kérdés

Miért csodálkozik ezen a főnök? Fiatal kollega egyetemről kikerülve zéró valós tapasztalattal felvételt nyer a céghez, kicsi nem túl neves cég, de szakmát tanulni valós viszonyok között jó. A kollega nyilván azért jött ide mert pályakezdőként komolyabb helyre fel se vették volna. Hát eljött ide lehúzott itt kettő évet, kitanulta a szakmát. A cég elnézte neki a kezdők csetlését botlását, ő meg elnézte a cégnek a szar fizetést. Valamit valamiért.

Majd két év után megpályázott egy állást egy azonos területen működő de neves „komoly” cégnél. És fel is vették. Így már hogy fel tud mutatni két évet a területen így már kell. Az egyetemi diploma önmagában lófütty, de a diploma és két év tapasztalat már nyerő.

ÉS a főnök most durrog. Hogy csak ugródeszkának kellett a cég és itt kitanulta a dörgést és elhúz máshova…. Hát igen. Így van. Itt kitanulta és kapta a szar fizut és most hogy már kitanulta megy máshova jó fizuért. Így van.


De hát nem így megy mióta világ a világ?


2017. ápr. 26. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ők is emberből vannak, én elképzelhetőnek tartom, hogy ugyanígy voltak korábban ők is, de nyilván érdekelte őket annyira a meló, hogy elkötelezetté váltak a cég felé (és így lettek nyilván vezetők). Ilyenkor meg már nem szeretik azt hallani, hogy valaki nem él-hal a cégükért és csak megszedi magát, majd amint lehet, dobbant is.


Hiába van ez így, nem kell mondani. Az állásinterjú színjátszás is, elégedj meg azzal, hogy te ezt tudod magadról, de nekik azt kell előadni, amit hallani akarnak. Ez van, ilyen a világ.

2017. ápr. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"és csak megszedi magát, majd amint lehet, dobbant is. "


A dolog ott hibádzik hogy meg se szedte magát...

2017. ápr. 26. 16:43
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sose értettem az ilyen kérdéseket...

MIért foglalkozik egy alkalmazott a többi alkalmazottal ás a főnökeivel? Csak a saját érdekeit kell nézni.

Ki nem szarja le mit gondol a főnök? Így kell ezt csinálni, keresni jobbat jobb fizuért nincs ebbe semmi meglepő.

Én is csak azért mentem el melózni egy ruhakereskedésbe, hogy ne legyek munkanélküli amég keresek nekem való jól fizető állást, mikor találtam és felvettek, mondtam a cégnek, hogy holnaptól már nem jövök, találtam jobbat. Nem tetszett a főnöknek se, de hát kit érdekel?

2017. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!